V Mošnově vznikne logistický terminál

Evropská firma z oblasti logistiky má zájem vložit peníze do vybudování uzlu železniční i letecké nákladní dopravy v ostravské průmyslové zóně Mošnov. Představitelé města jméno investora znají, zatím ho ale tají.

„Osobně odhaduji, že výše investice by se mohla pohybovat kolem miliardy korun. Ale tak podrobně jsme zatím nejednali,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura. A naznačil hlavní záměry společnosti, která by mohla Mošnov proměnit v centrum logistiky nadregionálního významu.

Podle primátora plánuje investor nejdříve výstavbu železničního terminálu, a to na pozemcích, které patří Ostravě. Jde zhruba o 30 hektarů, které má ale od roku 2008 v pronájmu firma HB Reavis. Radní krajského města proto tento týden pověřili primátora, aby žádal pronajaté městské pozemky od společnosti zpátky.

„I tato firma slibovala vybudování logistického centra. Ale když se do roku 2014 nic nedělo, město uzavřelo dodatek smlouvy, podle něhož musí firma pozemky městu vrátit v případě, že se najde jiný investor. A tato situace právě nastala,“ vysvětlil Macura. Doplnil, že město je připravené své pozemky zájemci prodat za odhadní cenu.

Investor chce kromě městských pozemků koupit také projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení od firmy HB Reavis a později také další desítky hektarů pozemků v mošnovské zóně, které patří Moravskoslezskému kraji. Tam by chtěl vybudovat terminál pro leteckou nákladní přepravu.

Samotné centrum železniční i letecké nákladní dopravy podle primátora kromě nabídky nových pracovních míst významně pomůže průmyslové zóně, regionálním firmám i letišti.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Martin [msstavby.cz] :

  Novým investorem je DB Schenker.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. PetrP :

  Čekal jsem někoho velkého jako Fedex, DHL nebo podobně… Ale snad pořádně rozproudí… A to DB jr jako německé dráhy?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. S200 :

  PetrP: Ta firma se Vám nezdá dost velká? DB Schenker je jedna z nějvětších globálních spedičních firem. Spíš je otázka, co přesně se tam má vybudovat, hlavně v té železniční části.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  PetrP: Ano, Deutsche Bahn…

  https://www.dbschenker.com/ho-en/start/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  Db Schenker je už v Hrabové ! To budou mít dvě pobočky v Ově nebo jednu rušit ??

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Balde :

  martin [msstavby.cz]:

  DB Schenker je synonymem pro dopravní a logistické aktivity Deutsche Bahn. Sektor logistiky DB je druhý největší poskytovatel dopravních a logistických služeb na světě, pokud jde o výnosy a výkonnost.

  Prostřednictvím své dopravní a logistické divize si DB drží přední pozice v globální letecké a námořní nákladní přepravě, má nejhustší evropskou pozemní přepravní síť a vyniká v železniční dopravě díky největší evropské společnosti zajišťující železniční nákladní dopravu. V roce 2015 dosáhly výnosy DB Schenker přibližně 20,2 miliard eur.

  je ve více než 2 000 lokalit ve všech hospodářsky významných regionech s 96 600 zaměstnanci sp

  Působíme ve 140 zemích světa. Pracujeme v globální síti, ale fungujeme lokálně. Nabízíme integrované služby od jediného zdroje: bezproblémové přepravní řetězce napříč druhy dopravy – ať už jde o nákladní vlakovou, kamionovou, lodní či leteckou dopravu – kombinované s doplňkovými logistickými službami. Díky naší odborné způsobilosti jsme po celá léta partnerem například automobilového průmyslu, spotřebního průmyslu a high-tech průmyslových odvětví. Sledujeme bedlivě informace o ochraně klimatu a systematicky přizpůsobujeme naši činnost.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Ambry :

  DB Schenker má již svou pobočku i v Bussines parku v Kunčičkách. Pokud by šel do Mošnova, to by to mohl hodně nakopnout…Držím palce i pěsti, ať to vyjde.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.