Ostrava – Bydlení Svinov

Fasáda je dokončena a zábradlí balkónů osazeno. Začaly tedy úpravy okolní plochy.

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  pekne bydleni, mate někdo nejake info o te lokalte, jetli je to ok?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Thunderbird :

  Nevím. V žádném větším městě není lokalita kolem nádraží nic moc pro bydlení. A ukamenujte mě, jestli se pletu ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Nimrod :

  Neviděl bych v tom problém, výstavou nové Bílovecké se to uklidní. Takže hážu virtuální kamínek :-) Spíš mě zaráží, že ti architekti pořád ještě neobjevili jinou barvu oken než bílou. Nebo se mi to zdá? Někde je vidět ochranná páska, někde už je bez….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. thrpst :

  Balde: Lokalita je celkem OK. Bílovecká je tam, co se týče hluku, větší problém než nádraží Svinov.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Zuli :

  No, bydlení by bylo fajn, kdybyste se z nového bytečku nemuseli koukat přímo do oken dvou rodin Rafaelových (doufám, že hned podle jména víte, koho si představit ;-) ) Občas bývá tak veselo, že to jde slyšet až k nám :-D Ale jinak dobré. Školka hned kousek (dostává hygienickou výjimku snad už jen z milosti..), obchody taky za rohem, nádraží, atd. Za mě teda v pohodě, až na některé mouchy.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Balde :

  Zuli: no me prave zajímalo jaci lidi bydli v tech domech podel bilovecke ty domy prave nevypadaji moc vabne

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. icm :

  Balde: Ty domy jsou právě nádherné, zjevně Vás architektura nezajímá. Bydlí tam občané Svinova.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 8. Balde :

  icm: no ale nevypada to ze y se o ne někdo etra staral

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Ross :

  Tyto domy dostaly krutý zásah v roce 1997.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Zuli :

  Navic, je tady vysoká spodní voda, takže je to tady celé podmáčené. Na po poli je po půl metru voda. V přízemí se skoro nedá bydlet, aniž byste měli vše plesnivé a mokré. Já např bydlím v těch zmíněných cihlových domech, je to majetek obce moc do nich neinvestují, ale až na výjimky tady bydlí slušní lidé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Thunderbird: A proč by nebyla lokalita u nádraží dobrá?
  Vídeň http://www.hauptbahnhof-wien.at/
  Berlin http://cs.wikipedia.org/wiki/Berlin_Hauptbahnhof

  A v ČR jsou nádraží snad radioaktivní….

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Thunderbird :

  martin [msstavby.cz]: Nádraží v ČR u větších měst nejsou radioaktivní. Nicméně nádraží vždy přitahuje různá individua, nemyslím tím cestující, kteří s sebou přinášejí neklid, špínu a horší bezpečnost.
  Navíc nádraží je samo o sobě hlučné místo a na nej navazující další doprava (auta, MHD) s sebou přináší další hluk. Tedy OK pro hotely, obchody, ale ne vhodné pro rezidenční bydlení. Projděte se kolem nádraží v Brně, Praze, Olomouci. Nebo v zahraničí (Hannover, Londýn, aj.). V cizině třeba nenajdete bezdomovce a spol. v takové míře jako u nás kolem nádraží, tedy to je asi řešitelné. Nicméně i tam jsou tyto lokality spíše o hotelech, obchodech, MHD. Ne o rezidenčním bydlení. Hezká a čistá budova nádraží (která je pro cestující plus) na tom nic nezmění.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Thunderbird: Tak třeba v Praze nad hlavákem začínají Vinohrady. Brno krom jihu taky osídleno. A jaký nadměrný hluk vyvolává navazující MHD v Ově? Těch pár busů, co odjíždějí ze Svinova. Nepočítám mosty. A u hlaváku??? Paradoxně u největších ostravských nádraží je podprůměrný hluk oproti jiným místům. A u těch lidi bydlí.

  Ale jestli chce někdo ve vytížených dopravních uzlech slyšet trávu růst…

  Jako z tvého příspěvku mám pocit, že kolem nádraží by mělo být nějaké ochranné pásmo. Kde by max mohly být fabriky či administrativní ghetta.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 14. Elka :

  Nevíte někdo jestli je to kvalitni stavba a vyplati se ta nemalá investice do bytu?Líbí se mi vcelku to místo, často chodívám kolem a nemám špatnou zkušenost s okolím..Děkuju za odpověď..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.