Ostrava – Bydlení Svinov

Zemní práce byly dokončeny a stavba už dosahuje 2. podlaží.

Související články


Komentáře

 1. Thunderbird :

  Kdo z vás tam chce bydlet???
  Proč raději nestaví podobné projekty v Porubě nebo v Martinově?
  Menší viladomy. Nemyslím mega akci u frekventované Opavské…

  Jsme skutečně region razovity :)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 2. valach jak poleno :

  Thunderbird: já tamtudy je občas projíždím, co je na té lokalitě špatného? Vizuálně nevypadá špatně.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. thrpst :

  Taky si myslím že to není špatná lokalita.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Thunderbird :

  Dříve jsem tudy jezdíval, a přišla mi tato část ulice ne úplně OK pro život. Ale je už to hodně let.
  A jinak, jaký je tam vzduch? Víte někdo?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 5. Crazym :

  Nevidím na té lokalitě nic mimořádného co by bránilo bydlení, žádný luxus ale normální standart, Mám tam v té čtvrti kamaráda v rodinném baráku a byl jsem u něj několikrát na grilovačce a neviděl jsem žádný problém.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. Nimrod :

  Thunderbird: A co má být se vzduchem? Nebuďme takoví suchaři a nenechme se oblbnout… chápu když má někdo nějaké problémy, astma a podobně, ale dělat z toho chiméru všech Ostraváků je blbost….řekl bych, že v lokalitě se vzduch nachází, dá se dýchat…a to je hlavní!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 7. robert :

  Chiméru z toho děláte vy. Ostravský vzduch je skutečný problém. Nejen pro zdejší obyvatele, ale i pro potenciální investory, především ze zahraničí.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: tohle bych nezlehcoval, plno lidi ma decka, ktera jsou vic doma nemocna, nez ve skole. kdo nema atopicky exem dneska, muze ho objevit zitra, nepreju to nikomu. takze budme fer a kdyz tady prekracujeme v prvni tretine roku limity na cely rok, tak se alespon netvarme, ze komu se to nelibi, je suchar.. pls :)

  Thumb up 3 Thumb down 3
 9. Nimrod :

  Hynek [msstavby.cz]: to jsem ani neříkal – psal jsem, že kdo má problémy, tak je to špatné a nikomu se tím nevysmívám. Spíš jsem mířil tam, že někdy je tato problematika podávána až moc hystericky a docela slušná řádka lidí si na tom postavila kariéru. To se mi nelíbí. STejně tak i média zbytečně zveličují problém – viz například tvrzení, že zahraniční investoři se sem nehrnou kvůli vzduchu…to není pravda, myslím, že podstatnější jsou jiné věci – byrokracie, připravenost místních lidí, podpora nejen politiků atd. infrastruktura tady je, ale neumíme ji prodat…ale to je vyšší hra, která se hraje v Praze. Jestli bych byl nějaký velký investor tak mi záleží na ekonomických podmínkách a ne na stavu ovzduší, protože tady stejně budou pracovat místní lidé a určitě se sem nebudou stěhovat stovky lidí „ze západu“…Hyundai taky vyrostl a prosperuje…ale to je zásluhou dobře nastavených pobídek a přístupu státu.
  Takže jestli jsem se někoho dotknul, tak to nebyl úmysl…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: jasne. ja jsem zas s jineho testa trosku, dokonce mi nevadi, aby si na tom nekdo postavil karieru. pokud ten stav zlepsi, klidne at z toho ma treba karieru, kdyz chce.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. valach jak poleno :

  mrtvy.kenny.[msstavby.cz]: no treba moje decka se do ovy jedou lecit, no vvazne:) v panelaku se asi lepe topi. Ale stejne si myslim, ze se precenuje aktualni stav ovzdusi a podcenuje ovzdusi z pred deseti dvaceti lety, kdy to tady pocitam bylo mnohem horsi, dle historek, co slycham. Lide kteri vyrustaliv osmdesatych letech byli zatizeni mnohem vic a dopady na jejich zdravi vidime treba az ted

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Thunderbird :

  Připojuji se k názoru, že současný stav ovzduší limituje budoucí rozvoj Ostravy. Podporuje migraci ven z regionu. Zvyšuje ceny nemovitostí a pozemků v lokalitách v blízkém okolí OV nebo v okrajových částech OV, v těch, kde se dá lépe dýchat.

  V OV se pohybuji 13 let, posledních 8 let zde žiji. Ovzduší mi vadí poslední cca. 3 roky. Netýká se to zdaleka pouze zimního období. Téměř každodenní „aroma“, které se táhne pravd. z koksovny z Přívozu, z Mitallu nebo z chemičky v Mar. horách mě nebaví.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  valach jak poleno: tak horsi to bylo urco, to ale neni zadny argument. vraha taky nebudu chvalit, ze ted uz jenom znasilnuje :) navic asi tusis, v jak paradoxni rovine se pohybujes. reknes, ze vysledky toho, co bylo, vidime ted, ale zaroven se precenuje se aktualni stav.. neuvidime, jestli se precenuje nebo ne, az za 30let? :) navic minulost nezmenim, nevim, proc se na ni dokola odvolavat.

  a jinak ano, krom toho, ze to nekdy opravdu smrdi (nakolik je to zdravi nebezpecne, netusim), tak tu proste prekracujem exaktne meritelne limity, kde jsou prokazany vlivy na zdravi, tzn za mne osobne az tohle bude alespon v norme (a ze je neco v norme, neznamena, ze to nijak neovlivnuje zdravi), budu to povazovat za neco, cim by se nemel zabyvat laik a muze to nechat na experty, aby to monitorovali. ale do te doby to ovlivnuje negativne vsechny natolik, ze si myslim, ze je vice nez na miste nejmin brblat.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. robert :

  Nimrod
  Vy asi budete mít obecně problé s pluralitou názorů, že? Infrastruktura, vzdělanost obyvatel atd. samozřejmě podstatné faktory jsou, ovšem u kvalitního zaměstnavatele stejně jako životní a pracovní prostředí. Lidí ze zahraničních firem, kteří nechápou, že na jedné straně chtějí politici přilákat investory kvůli pracovním místům a na druhé straně nejsou schopni nic se stavem místního ovzduší znám více než deset. Jsou to většinou cizinci z Evropy a USA nezatíže zdejšími demagogy. Pro Ostravu vidí přímo v tomto přímou úměru. A firmy, které už v ČR pobočku mají a snaží se jí přestěhovat do Ostravy mají právě s tímto největší problém u svých zaměstnanců. Viz GE Money nebo ČEZ. Tak, prosím, nepište, že investoři v kvalitě ostravského ovzduší problém nevidí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. valach jak poleno :

  Thunderbird: to mě zaujalo, že Vám ovzduší vadí poslední 3 roky, předtím bylo lepší? To asi určitě ne. Nebo je to tím, že poslední 3 roky je to mnohem více propíráno médii? To, že je to propíráno médii mi nevadii, jestli to znamená tlak na zlepšení situace.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. valach jak poleno :

  Hynek [msstavby.cz]: jasně, chápu tě. Já jenom naznačuji, že pokud někdo tvrdí, že průměrný věk dožití třeba v Karviné je nižší než třeba v Karlově Studánce, vzhledem k tomu jaký je rozdíl v kvalitě vzduchu v zimě za poslední 3 roky, tak je to zkreslené. Vždyť ty rozdíly v kvalitě vzduchu bývaly mnohem větší, s většími dopady na zdraví. Navíc na severu moravy je procentuálně více kuřáků, když to přeženu každý má v rodině bývalého horníka, nebo aspoň hutníka…To jsou všechno faktory, které ne každý průzkum dokáže odfiltrovat. A výsledky jsou docela šokující. Města jako Zlín, Hradiště, Vsetín (o valmezu ani nemluvě) každoročně překračují limity prachu, občas i ozonu. Dosud se nestalo (byť těsně), aby tady klouzavý průměr prachu za dva dny byl vyšší než limit (tzn. nevyhlásili smogovou situaci. Ovšem ideální to tady také není, i když si vy v Ostravě myslíte, že když vyjedete za město je to o 100% lepší. Asi mě nařkneš, že se to snažím zlehčovat, ale jaký je rozdíl v tom, že ty dýcháš třetinu roku špatný vzduch a já čtvrtinu, někdy pětinu. Asi nějaký je, ale podle mě větší rozdíl je, že já jsem v 80. 90. letech vyrůstal v lesu, zato někdo na haldě (s prominutím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Danek :

  valach jak poleno: Taky jezdívám k rodině na vesnici(Opavsko)a můžu s jistotou říct, že jak prijedu zpět do Ostravy tak si připadám jako v lázních. Bohužel dokud budou na vesnicích pálit odpadky, kaly, plasty, uhlí s Polska,rámy starých oken atd.bude to na vesnicích maras. Bohužel nikdo tam emise nezměří takže to nikdo nemedializuje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Furt to…. samé dokola…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 19. Bloody024 :

  Lokalita asi klidná, ovzduší jako i jinde v Porubě, jen blízkost těch neomítnutých bytových domků může být problémem. Resp. ti neviditelní, co v nich bydlí ;-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 20. Petr :

  No já ve Svinově bydlel do roku 2010 a doteď tam mám rodiče..lokalita je to klidná což o to, ale ty baráky za tím pozemkem jsou obecní a pár tamějších obyvatel jsem tu „čest“ poznat..takže já bych si tam byt určitě nekoupil.
  Navíc když cena začíná na 1´700´000 a končí skoro na 4 milionech..
  Původně to měly být startovací byty, ale to se mě moc nezdá.
  Je fakt, že vzduch je tam určo čistší, než na Fifejdach, nebo v Bartovicích.
  Navíc se letos začla stavět přeložka Bílovecké – povede kolem dálnice a vyústí u sjezdu z Rudné (což je ta hlavní cesta kousek pod těmi domy).

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.