Organica – foto z výstavby

Aktuální fotografie výstavby administrativní budovy Organica na Karolině v centru Ostravy.

Související články


Komentáře

 1. David :

  Taková mini kopie Budapest One… ale tam si aspoň pohráli s barevnosti fasády
  https://www.futurealgroup.com/hu/projects/budapest-one/

  Thumb up 8 Thumb down 8
 2. Hrdý Ostrava :

  Budapešť one vypadá skvěle ,Organica je dalším ostravským architektonickým zklamáním. Ale, jak se říká už lidově, na Ostravu dobré.

  Thumb up 6 Thumb down 41
 3. Tomas :

  Hrdý Ostrava: No za 1)to není doděláno,2)věřím k tomu,že kdybychom tam my měli ty zelené hovadiny v oknech,tak řekněme,že je typický Ostravské…mi se ty zelené čáry v oknech příště nelíbí..

  Thumb up 31 Thumb down 2
 4. paulos :

  Bože, ta Budapešť vypadá fakt hrozně. Navíc v kontextu panelákového okolí. Stylem, máme málo barevných vchodů na betonovém sídlišti. Budeme mít aspon barevnou budovu. :D Těším se na Organicu, oproti Karolíně to bude rozhodně krásná budova, uprostřed snad plná i zeleně.

  Thumb up 22 Thumb down 3
 5. Karlos :

  Železobetonové monolitické konstrukce ideál pro neomezené tvarové varianty. Zatím jeden heliport bude stačit pro relaxační lety na golfové hřiště na Čeladné http://jdem.cz/fg5ap6

  Thumb up 0 Thumb down 11
 6. David :

  paulos: takže kopie již postaveného objektu je nádherná ale originál je podle tebe hrozný. Opravdu k zamýšlení :) Když už něco zkopíruju tak to alespoň povznesu o level detailů výš, tady oproti originálu nic. Vypadá to, že právě s tím základem čili „nic“ jsou nakonec lidi vlastně spokojeni a mají to pak za tu nádheru. nádherná Ostrava :)

  Thumb up 4 Thumb down 15
 7. David :

  Tomas: je úplně jedno jaké hovadiny v oknech tam jsou, mě ty Ostravské šedé přijdou nudné… ale tady se má řešit proč se to zkopírovalo a proč to vůbec nikomu nevadí? Jen proto, že v Ostravě se stavi jedna kancelářská budova po 10ti letech, která je vyloženě bez originálního nápadu a koncepce, tak jí nemůžu hloupě lajkovat jak kdyby to bylo fenomenální dílo. Zdejší komunita zastánců, jak v Ostravě je úplně všechno správně a chraň bůh upozornit na nedostatky… když už tak to přiznám že to vypadá stejně blbě jako originál ale plácat že zrovna ta Ostravská verze je krásná… bože

  Thumb up 5 Thumb down 18
 8. Mx :

  David: Váš výlučný postoj, že jen jedna z budov je krásná a druhá opak, není na místě, oboje jsou krásné a každému se líbí jiná verze, neznamená to, že Ostrava je špatná. K zamyšlení ale je, že úplně stejná budova stojí i v Praze, jen oproti Organice je černá. Problém Ostravy však není kopie tvaru, to je přece běžná věc, nýbrž, že zejména na Karolině vzniká málo moderní architektury a převažuje už kvalitní sídliště. I proto je tam Organica úspěch, protože to porušuje. Jde o problém Karoliny jako celku.

  Thumb up 15 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.