Opravy zpevněných ploch Černá louka

Část zpevněných ploch v areálu výstaviště Černá louka louka projde rekonstrukcí. Jako materiál bude použita zámková dlažba.

Tato investice spolu s dětským hřištěm, novým osvětlením a psychedelickou tržnicí  svědčí o tom, že Černou louku komplexní rekonstrukce a přestavba v plnohodnotnou část centra města nečeká. Dále tak zůstane negativním místem mezi centrem, Karolinou a Dolní oblastí Vítkovice.

Dotčené komunikace a zpevněné plochy se nacházejí na parcele parc.č. 86/1 v k.ú. Moravská Ostrava. Tato parcela zahrnuje téměř celou nezastavěnou plochu výstaviště Černá louka. Je navrženo odstranění stávajících komunikací a zpevněných ploch včetně podkladních vrstev a obrub. Kácení dřevin se nenavrhuje.

Z architektonického hlediska dojde k materiálovému sjednocení rekonstruovaných ploch s novějšími komunikacemi areálu a ke zrušení nevyužívaných komunikací a zpevněných ploch, tj. odstranění všech konstrukčních vrstev těchto ploch, zarovnání do úrovně nezpevněného okolí a zatravněním těchto ploch.

 

 

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Kolik toho má společného s projektem Černá louka k Ostravě města kultury 2015 ???

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Jiřík: Vůbec nic.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Moon :

  Au.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. adam (ten hodný) :

  ach jo, hlavne ze Pivovarska, ktera s cernou loukou primo sousedi, je jednoznacne nejhnusnejsi „misto“ v centru, a to i diky povrchu komunikace a okolnim chodnikum

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Hladnovák :

  Zoufalé, zbytečné, zcela bez koncepce…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. rasta :

  No tak už to zadlážděte všechno a udělejte z toho centrální parkoviště. V letních měsících v rámci španělského týdne by se tam pak mohly konat býčí zápasy a v „nové“ tržnici pak zápasy v kleci…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. thvari :

  hlavně že primátor Macura halasně oznámil 70 projektů v rámci projektu fajnOVA…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Danek :

  Chlapci nechci vám brát iluze, ale někdy so opravdu říkám budte normalní.Máme proluky v centru(které je třeba zastavět)..bohužel tady budeme muset ještě počkat(víte, kvůli koho).Potřebujeme zastavět Karolinu….Na Černé louce se má z těch 70projektů stavět fakulta umění a slyšel jsem o nějakém bytovém domě….jasné je jedno, to jsou projekty na několik let.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 9. Balde :

  Danek: bohužel ty projekty na černé louce dopadnou jako solitery, že se prostě plácnou na volny flek bez nejaké koncepce věřte mi

  Thumb up 8 Thumb down 1
 10. Danek :

  Balde: NO to je druhá.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. aggu :

  Chápu to jako nutnou (dočasnou) opravu tristního stavu chodníků Černé louky. Nic, čím by se měl někdo chlubit. I když v případě předsedy představenstva, pána Burdy, který se dokáže chlubit i drátěnými kurníky na Smetanově náměstí, vedle Národního divadla Moravskoslezského, bych se vlastně nedivil. Stejná krevní skupina jako ta paní z Mariánek, která ve „své“ čtvrti taky nebude stavět něco od Gaudího, že… Tyhle typy lidí jsou neštěstí pro Ostravu.
  Dokud někdo nezatřepe s vedením Černé louky, těžko se Černá louka vybabrá ze současné marnosti.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 12. rasta :

  aggu: „dočasně“ tady byli i kdysi rusáci a jak to dopadlo…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 13. Crazym :

  V rámci rekonstrukce mizí některé původní komunikace http://www.imagehosting.cz/?v=060720tmt.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Co to tam proboha budují, bazén, protitankový příkop? :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=p9095610.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p9095606.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=p9095607.jpg
  Díra jak do … :D Když se člověk dívá jak hrubá je tam navážka té suti a bordelu tak ani radši nechce vědět co všechno je pod tou Ostravou zahrabané, prý louka :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.