Opava do centra umístí nové aleje stromů

Opava odstranila dekorativní přístřešky a v jejich místě plánuje umístit do země nové aleje stromů.

První alej přímo v centru města má vzniknout na Horním náměstí, před polyfunkčním domem. Dočasně jsou v místě výsadby nových stromů umístěny palmy. Což pro centrum města není nic nového, palmy jsou zde umisťovány v letním období pravidelně. Záměr umístit aleje stromů je velkým přínosem pro mikroklima lokality.

Po vyřešení podzemních sítí budou nové stromy umístěny.

Již neexistující přístřešek a betonové květináče:

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. gom :

  Ještě že v tom místě nejsou sklepy gotických domů a inženýrské sítě, to by to asi výrazně zkomplikovalo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. rom :

  takto jsem si nějak představoval Nádražní v části u Elektry a ČNB. Myslím, že historicky tam byly i kdysi palmy. Bohužel MAPPA na to neslyší. Určitě by to nebylo dražší a tak složité jako úprava u Palace!!!

  Thumb up 10 Thumb down 3
 3. Pavel :

  Chtělo by to stromy s trochu vyšší (výše střiženou) korunou, než mají platany u Slezanky nebo na Ostrožné. Člověk s výškou nad 180 cm pod nimi neprojde.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Petr :

  rom: vy jste scifista, na ostravu přece stačí pár plastových bariér a namalovat na zeď puntíky :-D

  Thumb up 7 Thumb down 4
 5. petr :

  *na zem, ne na zeď

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Tom :

  rom: Myslím,že pletete jabka s hruškama. U Elektry by stromy/palmy být neměly. Palmy vyžadují asi značnou údržbu. Zpráva před Palace má sloužit k upozornění na místo jako takové, pokud se neopravi Palace a Ostravica, žádné stromy ani palmy místo nezachrání.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 7. O. :

  Stromy určitě ano. Jako „normální“ stromy. Ty palmy v květináčích jsou strašné. Kýč jak bič. Nerad bych něco takového viděl v Ostravě. (maximálně před vstupem do nějakého kasina nebo podobného cirkusu)

  Thumb up 6 Thumb down 11
 8. Petr :

  Tom: upozornění, které komplikuje pohyb aut, tramvají i chodců? fakt geniální

  Thumb up 1 Thumb down 3
 9. rom :

  Nádražní tady bude v tom hnusu dlouho – nikdo nebude mít koule změnit tu dlažbu. Tak by mělo město řešit aspoň nějaké kosmetické změny, které to trochu změní – nemusí to být drahé, odborní si s tím pohraje. Současně tam sídlí MAPPA – to ti odborníci nevidí? Myslím, že opravdu stačilo málo. Neřešit blbosti, ale hlavní místa. Co na to MAPPA? Mlčí? Co na to obvod – p. Witosz třeba – nejsou peníze, je věc magistrátu. Magistrát – má se starat obvod, dostávají dotace. Výsledek – hovno. Konšelé jezdí po světě, to nevidí různé vychytávky? A výmluva, že to jinde vypadá hůř? Podívejte se na ty budovy na Nádražní – to jsou paláce, krásné budovy, kdy v době výstavby se investoři předháněli, kdo bude mít lepší barák!!!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  O.: Palmy k centru Opavy patří historicky už z období začátku 20.století. ne-li dříve. Pár fotek, co jsem v rychlosti našel. Pamatuji si i historické fotografie palem v „květináčích“, ty teď ale nemohu najít.
  Zdroj: staraopava.cz

  Thumb up 7 Thumb down 0
 11. rom :

  proč to nejde v Ostravě podobně řešit???!!! Co na to konšelé? proč? a MAPPA zase mlčí, připravuje velké projekty, vlhké sny!!!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. O. :

  Martin [msstavby.cz]: Diky za fotky. S pekne udrzovanym parkem s ruznymi, i exotickymi, stromy a keri nemam problem, naopak. Ale ty kvetinace na „hauptstrasse“ se mi proste nelibi, a je mi celem jedno, jestli jsou to betonove krychle nebo radoby sudy, a jestli v tom ma rust lipa nebo palma. Zalezi totiz i na kontextu, udrzovany park je neco jineho nez kvetinac na dlazbe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  O.: Vté oblasti jsou květináče dočasně. Než se vyřeší sítě, aby se mohly vysadit stromy do země.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.