Novostavba prodejny Lidl, Třinec

v Třinci se připravuje novostavba prodejny společnosti Lidl. Záměr prochází procesem EIA.

Navrhovaná lokalita byla zvolena vzhledem k dobré dostupnosti s návazností na původní a novou silnici I/11 prostřednictvím silnice II/476 a možnost napojení na inženýrské sítě. Navržené řešení bude vycházet z prostorových a funkčních možností umístění stavby obchodního centra v území. Pozemek je pro výstavbu vhodný, zájmové území je rovněž určeno územním plánem pro navrhovanou aktivitu. Navržené řešení respektuje regulativy územního plánu.

Předmětem projektu je stavba nové prodejní jednotky, včetně zpevněných a parkovacích ploch a inženýrských sítí. Výměra řešeného území je 14 622 m2. Zastavěná plocha prodejny je 2 391,4 m2.

Zájmové území se nachází ve městě Třinec, v prostoru mezi silnicemi II/476 a původní silnicí I/11, severozápadně od okružní křižovatky. Část pozemku, na kterém je umístěna stavba je rovinná, povrch terénu v severní části lokality a v přilehlém okolí je mírně nerovný a mírně svažitý směrem k S-SZ (od úrovně 342,5 m n. m. k úrovni 341,00 m n. m). Jižní část lokality je od severní vyvýšena o cca 2 m (tj. do úrovně 343,20 m n. m.). Původní morfologie terénu je v této části zastřena stávající zástavbou.

Stavba je navržena zčásti zastavěných a zpevněných pozemcích (pozemek je částečně oplocen), zčásti na zemědělských pozemcích. Před výstavbou stavebního záměru bude nutné provést demolici části budovy, kde se nachází sklad/prodejna společnosti ELFETEX. Pro přístup a příjezd bude využito stávajícího komunikačního napojení pomocí stávajícího sjezdu z původní silnice I/11.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. vojta :

  Každý Lidl stojí u kruháče:D

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. PM :

  Poměrně velkou zelenou plochu u lesoparku nahradí obchodní centrum s parkovištěm. Očekával bych, že město bude požadovat zelené střechy, dostatek stromů u parking a/nebo střechu z fotovoltaiky. Město další OC nepotřebuje, to OC potřebuje občany města.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 3. Lidl :

  Je to častý vtip, ale není to úplně pravda. Jen tam, kde to dává smysl.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Radovan :

  Než to postaví tak stejně tam nebude mít kdo nakupovat. Aspoň ne člověk který používá mozek. Naše rodina v ČR nakupuje už jenom pečivo. Každé dva týdny jezdíme do Biedeunky kde ušetříme stovky korun které v poslední době je i chutnější.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 5. Hans :

  Radovan: No jako nevím nevím. Já jsem navštívil Biedrónku v tomto roce 2x a mám smíšené pocity. Cca. v lednu byly ceny opravdu dosti výrazně nižší, ale v dubnu už mi přišly v průměru stejné, nebo i vyšší než v ČR. (šlo ale o dvě různé lokality v pohraničí). Je to docela off topic, ale pokud mi to někdo, kdo tam jezdí častěji, vysvětlí, tak bych byl rád. ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. karel jaromír erbe :

  Tož zas nás čekají vyšší ceny .
  Poslední služby skončily sametovou (možný překlep „Smetanovou“ revolucí?)
  Od teď jsou to už jen továrny na peníze.
  Sedřít výrobce zemědělce sedřít zákazníka z peněz.
  Pouze cena banánů se drží na LIDLovce.
  https://www.google.com/search?q=Policist%C3%A9+dnes+v+%C4%8Desk%C3%BDch+supermarketech+zajistili+v+bedn%C3%A1ch+s+ban%C3%A1ny+zat%C3%ADm+840+kilogram%C5%AF+kokainu.+Prodejc%C5%AFm+by+takov%C3%A9+mno%C5%BEstv%C3%AD+drogy+vyd%C4%9Blalo+v%C3%ADce+ne%C5%BE+dv%C4%9B+miliardy+korun.

  Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.