Oficiálně začalo budování nového sídla VŠB-TU FEI

Slavnostního položení základního kamene se 26. dubna dočkala stavba nové budovy Fakulty elektrotechniky a informatiky (FEI) v Ostravě. V porubském areálu Vysoké školy báňské poklepal na základní kámen primátor města Ostravy Petr Kajnar společně s rektorem VŠB-TU Ostrava Ivo Vondrákem a zástupci dodavatele stavby.
Tři a půl tisíce studentů a dvě stovky zaměstnanců fakulty se po dvaceti letech dočkají odpovídajícího zázemí pro své výukové a výzkumné aktivity za více než miliardu korun. Areál Vysoké školy báňské se po dokončení stavby v prosinci roku 2012 rozroste o dalších 18 800 metrů čtverečných nových pracoven, poslucháren a laboratoří. „Fakulta elektrotechniky a informatiky se stává jedním z hybatelů, který pomůže nahradit těžký průmysl na Ostravsku,“ zdůraznil ve svém projevu primátor Petr Kajnar. Stovky absolventů FEI už nyní významnou měrou přispěly k transformaci průmyslového profilu celého regionu. Slavnostnímu aktu na staveništi nové budovy přihlížela řada významných hostů.

zdroj:ostrava.cz