Hokejová hala Vendryně

Předmětem záměru je vybudování nové tréninkové hokejové haly pro mládež v obci Vendryně.
Navržený objekt sportovní hokejové haly je situován v blízkosti pomyslného centra obce nedaleko železniční stanice a hlavní komunikace I/11 na pozemcích parc. č. 789/1 a 790/1, katastrální území Vendryně.
V současné době se v této lokalitě nachází stávající sportovní centrum společnosti VITALITY Slezsko s.r.o. (tenisová hala včetně sociálního zázemí, venkovní tenisové dvorce, dětské hřiště, minigolf, hřiště na plážový volejbal), které je dále doplňováno a rozšiřováno. Nyní je v tomto areálu realizována výstavba hotelu, který v blízké budoucnosti nabídne nové ubytovací kapacity a zvýší možnosti využití této lokality (srpen 2011).
Předložený záměr doplňuje lokalitu o sportoviště, které v této oblasti chybí – o zastřešenou umělou ledovou plochu. Výstavba hokejové haly zvýší atraktivnost lokality a umožní široké využití tohoto areálu pro sportovní a společenské účely.
V blízkosti areálu se nachází stávající inženýrské sítě, popřípadě inženýrské sítě již nově budované v souvislosti s probíhající výstavbou objektu hotelu – rozvody plynu, elektro, vody, splaškové a dešťové kanalizace, které budou využity i pro tento plánovaný záměr.
Předkládaný záměr navrhuje výstavbu hokejové haly včetně sociálního a relaxačního zázemí, které zvýší atraktivnost areálu a umožní jeho celoroční využití pro sportovní a společenské účely. Jedná se především o výstavbu vlastní kryté ledové plochy, zastřešené ocelovou obloukovou konstrukcí, zděného objektu se sociálním a relaxačním zázemím a komerčními prostorami a zděného objektu strojovny.
Navržená hokejová hala je koncipována jako malá tréninková ledová plocha pro žákovské hokejové týmy a hokejovou školu sportovního areálu, rovněž určena pro veřejnost. Provoz je předpokládán celoroční s minimálními provozními přestávkami.
Předkládaný návrh je přitom zaměřen nejen na výkonnostní sportovce, v průběhu prázdnin bude hokejová hala sloužit i pro výuku bruslení v rámci hokejových škol a sportovních táborů, pořádaných v rámci sportovního areálu.
Hokejová hala:
Ocelová konstrukce, střecha ve tvaru oblouku – 37,0 m x 67,0 m
Zastavěná plocha 2479,00 m2
Obestavěný prostor 19400,00 m3
Ledová plocha 58,0 m x 28,0 m 1569,00 m2
Rozpětí nosné konstrukce 36,50 m
Světlá využitelná výška ( pod vazník ) 6,0 – 8,0 m
Sociální část :
Zděná konstrukce, střecha plochá – 11,0 m x 67,0 m … ozeleněná
Zastavěná plocha 737,00 m2
Obestavěný prostor 4790,00 m3
Strojovna :