V současné chvíli máme k dispozici v dlouhodobém pronájmu starý bunkr z roku 1944, který je svým umístěním v klidové části sídliště vhodný nejen pro vnitřní (výstavy, koncerty, besedy, workshopy), ale i pro venkovní aktivity (divadlo pod širým nebem, výstavy na stromech, instalace, promítání, tvorba občanů, atp.). V prostoru jsme už uskutečnili jednu výstavu obrazů spojenou s promítáním a scénickým tancem. Kryt bude sloužit jako meeting point místních občanů, „základna“ a centrum klidu a střetávání generací. Projekt počítá s otevřeným dialogem s veřejností – se zájemci o tvorbu dramaturgie a zároveň se vtažením do akcí v rámci pořadatelství, účinkování a v neposlední řadě i s pomocí se získáváním financí. Ojedinělost tohoto prostoru je naši společnou devizou a zároveň lákadlem pro uplatnění kreativity lidí, kteří tak budou mít možnost využít své schopnosti.web projektu: morfe.cz
Záměrem občanského sdružení Morfé je proměnit historický nevyužitý bunkr ve Studénce v multifunkční centrum, respektive alternativní prostor uzpůsobený pro kulturní vyžití, vzdělávání, tvorbu občanů a relaxaci.




















Hodně dobrý nápad !
No tak toto je fakt pecka!!!