OC Rotunda Havířov

Informace k záměru výstavby OC Rotunda v Havířově.

Jedná se o novostavbu obchodního areálu „OC Havířov – Rotunda“ s přilehlými parkovacími a obslužnými plochami a možností kumulace vlivů této stavby se stávajícím provozem u prodejny obchodního areálu Kauflandu, který je umístěn na opačné straně ulice U Stadionu a dalšími sportovním areálem – zimní stadion.

V rámci plánované výstavby se bude realizovat jeden samostatně stojící stavební objekt, ve kterém bude umístěno 13 prodejen samostatně provozovaných. Plánovaná stavba OC Havířov Rotunda se nachází jižně od ulice Těšínské v místech za nově navrhovanými stanovištěm autobusového nádraží Havířov a rekonstruovaného objektu Rotundy.

Vlastní nové prodejny budou realizovány na ploše stávajícího zázemí autobusového nádraží. Původní objekty, které se v současné době na ploše nacházejí budou zbourány.

oc rotunda

oc rotunda

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  kupní síla zdá se stále nevyužita

  Thumb up 1 Thumb down 6
 2. Dejvid :

  ach jo, to je hnus, vůbec bez jakékoliv návaznosti na autobusové nádraží a pohyb cestujících… všechno jen osobáky, auta a parkoviště…

  Thumb up 8 Thumb down 3
 3. aldik :

  Si zas někdo myslí, že když má Kaufland pořád plno, tak se tam uživí i dalších několik nepotravinářských obchodů? :-D S čím? Textilu myslím je v Havířově dost, elektro je stejně lepší koupit na netu, na větší nábytek je havr asi malý…

  Thumb up 7 Thumb down 4
 4. LP :

  Co čekáte, bude to klasický přicmrdek ke Kauflandům a podobným. Plechová krabice s Planeo nebo OKAY, KIK, Rossmann, Deichman, zverimex atd… Spíš se divím že dovolí něco takového ještě stavět ve městě. Na periferii si už člověk tak nějak zvyknul, ale tady? Za 20 let to bude prázdné a bude z toho hala pro bezďáky, ale zase je potřeba myslet dopředu, že ti vyhozen ze šachet budou muset někde bydlet…
  Ale jinak, ať si klidně staví OC, to je jejich věc, ale ať to města a architekti někam směrujou. Tohle patří na okraj, ne do centra (i když širšího)

  Thumb up 7 Thumb down 4
 5. Jiřík :

  V Ostravě taky zkrouhli UAN a dodělali tam Kaufland. Asi světový trend ! :)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Autobusové nádraží v Havířově se zmenší, kus zabere obchodní centrum“ na idnes.cz: http://goo.gl/dZOjTm

  Thumb up 0 Thumb down 2
 7. orcinusorca :

  A kde budou parkovat autobusy? Nejdříve bych si počkal, až bude zbouráno vlakové nádraží a budou postavena náhradní stání pro autobusy…

  Thumb up 0 Thumb down 5
 8. aggu :

  škoda slov

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Honzino :

  Další placatý chrám konzumu – proč třeba ten obchoďák aspoň nevypadá jako několik do sebe zakousnutých rotund, hned by to bylo zajímavější a příhodnější. Ale to je asi moc práce a ústupků …
  Je dneska tak nákladné, stavebně a byrokraticky náročné postavit spíše menší, ale patrovou budovu??!!!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Honzino: Do takovýchto “ OC “ chodí jenom zdechláci a ty do patra nedostanete, kdyby mohli tak vjedou autem až dovnitř a nakupujou z okýnka.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. Jan :

  vy jste uplně chytraci všichni tu píšete jak je to nahovno obchodní centrum ale vsadím své boty že každeho z vás bych tam určitě jednou uviděl textilu je tu dost??? a proto všichnijezdi nakupovat do OSTRAVY že?? tak se zamyslete myslím že je tohle dobrá volba havířov je Mladé město a třeba ho realizovat :P

  Thumb up 12 Thumb down 10
 12. Pav :

  elektronika se dá koupit na netu, oblečení se tímto stejně myslím moc nevyřeší, protože když si člověk chce něco vybrat, tak je nejlepší, když projde několik obchodů a tady budou textilní jen tak 2-3 počítám, takže zase bude lepší vyrazit do Ostravy, hodně dalších věcí bývá v těchto řetězcových obchodech dražší nebo méně kvalitní než jinde, co mě mrzí je, že se zvýší provoz v místě, kde už teď je celkem hustý a v místě, které má sloužit hlavně na bydlení lidem, pokud to přinese nějaká pracovní místa, tak ok, byť ty mzdy budou spíš :)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 13. Jaroslav :

  Dobrý den,
  konečně i na opačném konci města se to probouzí k životu.To co tady stálo,ta hnusná rotunda s parkováním autobusové dopravy,tak to bylo něco otřesného.Pro přjíždějící do našeho města z druhé strany než od Ostravy bude určitě příjemnější pohled.Fandím novým věcem a doufám,že takhle nějak dopadne i nefunkční hnusné vlakové nádraží.S pozdravem.

  Thumb up 10 Thumb down 11
 14. Honzino :

  Jan: „Mladé město“ Havířov potřebuje leda doplnit moderní architekturou evropské úrovně (kromě již existujícího „bruselu“) a ne bourat skvosty a nahrazovat je kučemi co vypadají jako výměníky. Placaté přízemní krychle, nic víc než zastřešený prodejní prostor, nic víc než skladiště. A ještě hanba, že to tu mnozí opěvují. Ostudy města.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 15. marek :

  Nedávno byla někde diskuze ohledně čekáren pro cestující přilehlých obcí jako je Těrlicko,že ti lidé nemají ideální spoje a musí čekat i půl hodiny v dešti,nebo mrazu.Na to jim byla dána odpověď,že zrovna tyto prostory „kaváren tomu budou sloužit“Jako odpověď úředníka to byla velice dobrá,jen působí spíš jako výmluva,protože nechápu,kde se ti lidé schovají.V 6 ráno když se budou vracet z noční asi nejspíš toto centrum nebude otevřeno,že…..?Hnus velebnosti tyto zájmy proti občanům!!!!!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 16. Leona :

  Konečně se ten hnusný kus místa promění v něco užitečného a pěknějšího. Jsem pro !!!

  Thumb up 5 Thumb down 5
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Leona: trololo

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. marie :

  Příští týden by se mělo začít stavět a mělo by být hotovo za cca půl roku. No, uvidíme.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 19. Pavel Urban :

  Chtěl bych být havířovským hlavním architektem, to musí být fuška…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Jitka :

  Mám připomínek hned několik. V cizině mají na AN na střeše solární panely. Střechy jsou nevyužity.

  Co se někdy děje na zastávkách na Těšínské ulici, to se jeden nestačí divit. Najednou přijedou 3 autobusy a lidé musí
  přebíhat ze své zastávky jinam !

  Zastřešené zastávky projektoval někdo od stolu a hlavně ten, který na těch zastávkách v životě nestál !Kovové sedačky jsou v létě tak rozpálené, že se tam nedá položit ani taška, natož si sednout! Když prší, jsou mokré, drží se na nich voda, v zimě sníh !Na lavičku v zastřešeném přístřešku si taky v dešti nesednete, prší tam ze všech stran a v zimě je tam nasněženo!! Měli by jste si někdy poslechnout ty hlášky na těch zastávkách. Zrovna tak je neúčelná zastávka na Těšínské na Bludovické kopci. Prší na vás ze všech stran ! .Širší stříška by ,,prý“ vadila řidičům autobusů, aby neutrpěla jejich zrcátka! Nesouhlas, dívám se, jak najíždějí a zastavují .
  V rotundě, když si lidé kupují lístky a náhodou je vítr, honí lístky a Kč po AN. Fouká tam hodně.Paní vás už upozorňuje : ,,Přidržte si to!“

  Co se týká nákupního střediska? Lidé tu chtěli Lidl, nebo tržiště se zeleninou,farmářské trhy atd. Nevím přesně,co nám tu chystáte..
  A z výstupních zastávek přejít bez ohrožení života do Kauflandu, nebo do lékárny a poštovní schránky, je opravdu umění !!
  Cestuji denně, vím o čem mluvím a co slyším od cestujících. Jitka

  Thumb up 3 Thumb down 0
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  Jitka: loni napsal Martin komentar, kde je temer vse, takze soucitime.. http://www.msstavby.cz/fiasko-roku-v-havirove-26-02-2015/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Chrobok Cyril :

  snad to bude super ocRotunda

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Hanka :

  pro p. Jitku:
  ve všem máte pravdu, je až s podivem, jak v případě staveb kontrolují dodržení projektu na čerpání dotací, když mohou být takto stavby vůbec zkolaudovány. Abyste ovšem něčeho dosáhla je potřeba přesně tuto písemnou stížnost doručit magistrátu (tak, aby vám také musel písemně odpovědět).
  Ten LIDL by se tady nabízel – ale bohužel samozřejmě zde nebude. Hezký den. H.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Hanka :

  Tak Lidl zde prý nakonec bude.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.