RD Pržno

Fotografie novostavby rodinného domu v obci Pržno.

Autor: MASTER DESIGN
Realizace: 2017-2019
Užitná plocha: 183 m2
Zastavěná plocha: 278 m2
Obestavěný prostor: 1155 m3

Architektonické řešení:

Objekt rodinného domu v horách je rozdělen do tří segmentů symbolizující tři různě namíchané koktejly bez nežádoucího mísení. Základem dispozice je řádně promyšlená zónace a návaznost souvisejících provozů. Z uličního pohledu je výrazná středová část v podobě krytého stání a zastřešeného vstupu do domu. Zádveří je umístěno přesně na středovou osu. Dále následuje rozměrná šatna a ústřední komunikační koridor stavby s přímým průhledem do zahrady. Další provozy, které se nachází ve středové části jsou denní koupelna a technické zázemí sloučené s provozem domácích prací. Postranní ramena domu mají ryze obytný charakter. Jižní část (kradší rameno) je naplněna soustavou menších pokojů – převážně dětských. Nejdelší rameno vybíhá vstříc výhledům do beskydské krajiny. Zde je umístěn obývací pokoj, který navazuje na prostor pro přípravu jídla a stolování. Uliční část tohoto společenského ramene je zakončena rodičovskou zónou.  

Materiálové řešení:

Stavba je založena pomocí základových pásů z prostého betonu. Vnější nosná konstrukce je tvořena zděným systémem z vápenopískových bloků doplněného o vnější zateplení. Nosná část zastřešení objektu je tvořena dřevěnou konstrukcí. Povrchová úprava zastřešení je provedena z falcového plechu. Okna a dveře mají hliníkový rám se zasklením izolačním trojsklem.

Související články


Komentáře

  1. aggu :

    Pojem garážové stání dostal nový význam…. :-/

    Thumb up 6 Thumb down 3
  2. Eda :

    no to je odstrašující případ,a ještě ty auta zapasované ve vchodě :D

    Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.