Obchvat Mošnova – video

Záběry z drony zachycující výstavbu obchvatu obce Mošnov. Záběry pochází z poloviny února 2023.

Související články


Komentáře

 1. paulos :

  Chápu že je obchvatů třeba, ale je mě poslední dobou Mošnova i okolí průmyslové zóny fakt líto. Ten automobilový pohyb okolo je úplně šílený. Delame z naší země opravdu jen montovnu a z měst noclehárny, kdy mezi noclehárnou a prům.zónami vytváříme neskutečný provoz a smrtelné zóny kolem silnic při konci směny. Je paradoxem, že uprostřed Vítkovic máme prázdné brwnfieldy, ale lidi z Vítkovic, Hrabůvky a z Polska sedají dennodenně do aut aby jeli do Mošnova….mohl bych pokračovat dále, ale nemá to cenu již ani komentovat…🤐😵

  Thumb up 7 Thumb down 6
 2. M :

  paulos: taky z Poruby. Ale nejen oni, ale i plno lidí ze Studénky, nového Jičína a přilehlých obcí. V okolí totiž moc na výběr není.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. paulos :

  M: Je to tak, paradoxem Studénky je potom obří areál vagonky, jež má veškerou vybavenost veřejné dopravy i vlaku, ale stát místo toho tlačil na rozvoj a devastaci Mošnova. Až se budete někdy večer koukat z Beskyd co že za svinstvo to svítí v dálce, je to prum.zona Mošnov. O zelenou střechu tam taky těžko zavadit… Montovny a lidské zdroje…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 4. M :

  paulos: to možná z Ondřejníku? Ale z Lysé jsou hezky vidět Nošovice a jak tam ti Korejci svítí do noci…
  Jinak nevím, jak to v té vagonce vypadá (jako ano, když se kolem jede vlakem, tak to pomalu padá před očima), ale taky se tam pořád pracuje, znám pár lidí, co tam dojíždí z Ostravy. Ale už prostě nic nebude tak jako dřív, vagónka, nová huť, Vítkovice, atd.,plné lidí… Doba se prostě změnila…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  M: V areálu bývalé Vagonky nějaké firmy fungují. Dokonce tam myslím má i část výroby / sklady firma z PZ Mošnov.

  Paradoxně Ostrava vysála některé velké podniky z novojičínska. Vagonka nyní ve Vítkovicích. TO stenjné například i mlékárna Kunín, co sídlí v Ostravě-Martinově. https://www.msstavby.cz/promeny-kuhlandchen-53-12-12-2021/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. davidb :

  M: paulos:
  Takže v areálu NH (5,7 km2) mohlo 15.000 (nebo kolik jich tam dělalo) a jinde ne? Zóna v Mošnově má cca 2km2.
  Problém je, že na NH se hromadně jezdilo autobusy a vlaky, což ale lidé teď nechtějí.
  Chtějí jezdit auty.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. R :

  paulos. Nevidím důvod proč je vám nás líto. Zóna je mimo obec a nyní se i sníží množství vozidel obcí projíždějících, právě díky tomuto obchvatu. Zóna přináší práci a její napojení na letiště je logické. Poprvé za desítky let bude na Malé straně klid. Ještě na přelomu tisíciletí tvořily cestu z Mošnova do Skotnice pouze panely, tehdá jste nás měl litovat, páč to se to v noci krásně poslouchalo, když chtěl člověk spát. Tedy obchvat vítám a zóně jen ať se daří.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.