Obchodní centrum Přívoz

Aktuální fotografie výstavby obchodního centra v Ostravě-Přívoze, na ulici Hlučínská.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Už i naše presstitutky si všimly jak Lídl jede :D https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-prodejny-lidl-obchody-na-kazdem-rohu-hrabuvka-privoz-slezska-20220313.html

  Thumb up 5 Thumb down 5
 2. aldik :

  Další smeťáky v Ostravě. :D

  Thumb up 3 Thumb down 6
 3. Ondřej :

  Zrovna v téhle lokalitě proti tomu snad nemůže nikdo nic namítat, tam to může jedině prospět.A v tuhle chvíli se ani nedá uvažovat, že by tam někdo vůbec uvažoval o něčem kvalitnějším.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 4. aldik :

  Ondřej: Jako jo, aspon se bude krást i někde jinde než jen v nedalekém Albertu :D Tam by si PČR mohla zřídit služebnu v prodejně :-D Ale určitě lepší plechová krabice která to tam oživí, než to co tam bylo původně (sběrna či co to bylo). Jen to trochu odporuje tomu co chce město- aby lidi nechali auta na odstavném parkovišti u smyčky na hlučínské a dál pokračovali MHD. Určitě nechám auto u smyčky a cestou z práce napřed nakoupím v Lídlu a několik zastávek napřed to potáhnu tramvají.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 5. Neuvirt :

  Donutí je město za své zrealizovat na ul. Hlučínskou křižovatku s připravenou odbočkou k hlavnímu nádraží?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. MM :

  Lokalitě to jenom pomůže, jen se musíme připravit na složitější dopravní situaci. Vsadil bych se, že výjezd na Sokolskou třídu bude s povinným odbočením vpravo. No a hlavní vjezd do areálu přes ulici Trocnovská, ta komunikace je v naprosto šíleném stavu. Totální díry a výtluky. Nevím, jestli nad tím vůbec z města někdo přemýšlel. O to víc mrzí ta nedotažená rekonstrukce Sokolské třídy a Hlučínské, kdy se vykašlali na nový asfalt a nechali tam díry, propadnuté kanály a podobně. Je to velká škoda a když už se to dělalo, nechápu, že to nevzali celé najednou.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. David.Witosz :

  Zdravím.

  V lokalitě chybí občanská vybavenost, služby, proto tuhle investici vítáme.

  Zároveň jsme za poslední dva roky v lokalitě opravili velký počet bytů (Orebitská, Trocnovská, Fugnerova), o tyto byty je velký zájem. A když vezmu poptávku, kdy soukromý kapitál v této lokalitě má zájem kupovat pozemky, stavby atd. tak je jasné, že Přívoz začal významně lákat. Scénář „Žižkov – Karlín“ se tedy začal projevovat i u nás v Ostravě aneb levné nemovitosti a pozemky hned vedle centra města jsou absurdita která nyní postupně mizí.

  Celá lokalita se tedy dost významně zvedá (znatelně vyšší investice nad rámec předchozí dekády). Jednoduše už to nejsou jen „kecy“, už to začíná být realita, jak já říkám, „z malty a cihel“.

  Přeji hezký den Vám všem.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 8. kurt :

  Ty vole, jasně že to lokalitě pomůže. Ale opravdu je možné v dnešní době schválit podobný projekt bez náznaku zelené střechy, nebo aspon páru stromů, či zeleného ostrůvku uprostřed ? vždyt je to total asfalt, krabice a beton ! fujj smutné :(

  Thumb up 14 Thumb down 0
 9. MM :

  David.Witosz: Přívoz si pomoc a lepší budoucnost určitě zaslouží. Když se, ale podívám za jaké ceny se nabízí byty města k pronájmu, tak je jasné proč je o ně zájem a že je to v podstatě dotační činnost obvodu. No a ohledně investic a nákupu pozemků, když je takový zájem, doufám, že obvod (město) jako vlastník pozemků toho využije a nebude prodávat parcely za pár korun viz. poslední informace o nabídce parcely na Nádražní ulici za cca 2.300,- za m2 pro developera. Prodejte dráž a ty peníze investujte zpět, například do opravy tankodromu jako je ulice Trocnovská, která ústí do nového LIDLu. Děkuji

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. :

  David.Witosz :
  Přívoz se zvedne, až většinovou část parazitující „menšiny“ přesunete někde do osad (viz. SLovensko). Kdo nepracuje. ať nejí. Humanismus nás zničí, normální pracující člověk si nemůže dovolit koupit bydlení a parazitům se neustále rozdává a jak píšete, tak se jim ještě opravují byty…

  Thumb up 11 Thumb down 6
 11. Crazym :

  Seznam toho co by se tam mělo vyskytovat:
  Cukrárna Sladké Tajemství
  Asijské bistro Ha Long
  Super zoo – chovatelské potřeby pro domácí zvířata
  Pepco – potřeby pro domácnost a celou rodinu
  Teta drogerie – drogistické zboží
  Maso Makovec – maso, uzeniny
  Moje lékárna – léky, doplňky
  Lidl – potraviny a spotřební zboží
  Planeo – elektrozboží
  Banquet – výrobky do kuchyně a jídelny
  Action – diskontní obchod
  Auto Kelly – autodíly, autodoplňky, autopotřeby

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. David.Witosz :

  : Zdravím.
  Jakým parazitům? Si děláte srandu? Naší nájemníci předkládají své příjmy, bezdlužnost vůči městu a poslední nájemní vztah.
  V Přívoze bydlí zdravotní sestry, řidiči MHD, zaměstnanci Jančury, Škody transportation Technických služeb MOaP atd.
  Nevím odkud čerpáte informace (tipuji agenturu JPP), ale byty MOaP se neopravují pro žádné parazity.

  Přeji hezký den.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 13. Nuny :

  : Přívoz se zvedá uz ted, ale skutečně zasadni pro dalsi rozvoj je odstranění koksovny. Uz tam pro ni není/nemá být místo. Ale jak na to…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 14. balde :

  Nuny: Přestat dávat výjimky z Eko podmínek a mlžou to hned zavřít, kdyby jim myslím že kraj nedával výjimky dávno by to museli zavřít.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. aldik :

  Nuny: jo jasně, odstraníme koksovnu a pošleme další stovky lidí na pracák. Stačí že zatím nevíme jak na zaměstnanost dopadne inflace, drahé energie, green deal .. a taky válka na UA kterou začal Putin. Čisté město je fajn, ale nemůžou být všichni na ÚP, ani všichni pracovat v kanceláři.

  Thumb up 2 Thumb down 13
 16. Nuny :

  aldik: Na tohle fakt nejde nijak slušně reagovat.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 17. Nuny :

  balde: Jaké výjimky ? Dá se to nekde dohledat ?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 18. aaaaaaa :

  Nuny: asi člověk z kanceláře, který se nebojí o své místečko a tak jsou mu jedno ostatní.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 19. Jana :

  aldik: aldik: aldik: Aldíku, Aldíku! Z přívozské koksovny má Ostrava jedno velké hovínko. A těch cca. 400 zaměstnanců opravdu nic výrazného nezpůsobí. Nebo Vám připadá normální provozovat tvrdou prvovýrobu v centru města? A uhlí do koksovny dovážet odněkud z Austrálie, sem tam i z Polska? A zisky končí na budování španělských hotelů… Do prkýnka, už se trošku vzpamatujte a začněte mít zdravou hrdost a sebevědomí. Když se slaboch jménem Macura ohradil proti koksovně, Otava mu začal vyhrožovat armádou právníků. Takže Macura sklapl ocas a jedeme dále. A Unučka (náměstek na kraji) zase s Otavou chodí na oběd. To je to takové to české relativizování aneb chlapci se mezi sebou vždy nějak domluví. Mezi tím je z Přívozu opět vyloučená lokalita a pomalu to zasahuje až na Morav. Ostravu.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 20. balde :

  aldik: Tech 400 lidí co tam pracuje upe v pohodě pojmou ostatní podniky, těchto zaměstnanců je nedostatek.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 21. Alexx :

  Ke koksovně: Mám za sebou truchlivou zkušenost s jednáním na úrovni vrcholového managementu tohoto podniku. Šlo o realizaci pilotního projektu na produkci vodíku pro alternativní energetiku a na stole byla možnost dotace až 2,5M Euro na realizaci pilotu.
  Můj pevný a ničím nerušený dojem je, že management nemá žádný zájem navrhovat či dokonce obhajovat majitelům jakoukoli aktivitu, která na konci roku nekončí tlustým černým číslem, čím větším, tím lépe. Plán je s minimální investicí exploatovat koksovnu co to půjde. Důsledky lze snadno odhadnout.

  Totéž se ostatně týká technologického, energetického, personálního využití potenciálu bývalých i stávajících dolů, ať už je vlastní MF (OKD) nebo MPO (Diamo). Nejde ani tak o peníze, ty by se našly, jde o monumentální děs ze ZMĚNY a převzetí zodpovědnosti za ni. Bohužel jsme odsouzeni k budování logistických, obchodních, průmyslových zón a k produkci cizích technologií s minimální přidanou hodnotou. Dobře nám tak.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 22. balde :

  Alexx: kdyby ten potenciál bývalých dolů měl pořádné zisky, tak už se tu o to investoři perou, postavit se dá vše na světě i přečerpávací elektrárna v bývalém dole, ale nikdo soudný to nepostaví pokud mu v excelovské tabulce nevychází zisk aspoň 10% p.a.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 23. alexx :

  balde:
  … což zní ve světle stavu postpandemického, klimatického, energetického, bezpečnostního jako skvělý neoliberální vtip.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. Julinka :

  Je fajn, ze v Privoze bude takove obchodni centrum , bude to zajimave zde nakupovat.
  Budu uvanena z nakupu a neustaleho hlidani svych veci.
  Jak bylo panem Witoszem zmineno
  V lokalite sice bydli zdravotni sestry…., ale take socialni parazite,kteri se mimo jine nastehovali do opravenych bytu a delaji peknou paseku ,hlavne kolem skoly na Gebauerce.
  Pak tem zdravotnikum MHD a jinym pekne zneprijembuji bydleni.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.