Obchodní centrum Petřvald

V Petřvaldě na Karvinsku se připravuje výstavba menšího obchodního centra.

Předmětem projektu je novostavba nové prodejní jednotky, v. o. s., včetně zpevněných a parkovacích ploch a inženýrských sítí. Výměra řešeného území je 9 470 m2. Tvarově se jedná o jednoduchou jednopodlažní stavbu halového typu. Hlavní objem budovy bude zastřešen plochou střechou lemovanou atikami ze tří stran. K hlavnímu objemu budovy se dle projektu z jižní strany přimyká konstrukce markýzy, která na svých koncích přechází v přístavek trezorové místnosti a na druhém konci v přístavek zázemí pro zaměstnance.

Společná atiková střecha markýzy a dvou přístavků je dle projektu na nižší výškové úrovni, než je rovina hlavní střechy. Markýza bude sloužit jako částečně krytý prostor pro umístění nákupních vozíků, případně stojanů na kola. Současně bude architektonickým prvkem zvýrazňujícím vstup do prodejny.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Pezos :

  Co značí v.o.s.? Znám jen veřejnou obchodní společnost, ale v tomto kontextu to nedává smysl.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. Rado :

  Bude to Lidl, který měl stát o kousek níž a město ho nesmyslně zarazilo?

  Thumb up 2 Thumb down 9
 3. Franta :

  Doufám, že to není další pokus vybudovat
  miliontý Lidl. Naprosto souhlasím s Městem chránit už tak zdevastované území těžbou, jako je Petřvald. Nemyslím, že by někdo v Petřvaldu umíral hlady a potřeboval by další hluk u hlavní komunikace. Spíš by konečně měla obec vybudovat kanalizaci, aby občané nepouštěli hovna do žump a polí jako za krále klacka.

  Thumb up 30 Thumb down 23
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Franta: Co si mám představit pod pojmem „chránit zdevastované území těžbou“?

  Thumb up 16 Thumb down 3
 5. Rado :

  Franta: O jakém území zdevastovaného těžbou hovoříte? Areál Fučíku máte dávno vyřešen, termická halda se řeší, jediné, co je zdevastované, je kolonie u Fučíku, kterou má na svědomí jistá skupinka obyvatel, která si ráda zatopí i vlastní střechou. Lidl, pokud to bude on, bude stát u čtyřproudé silnice, která se táhne celým městem, takže nehovořil bych o nějaké další zátěži. Bude stát v místě, kde by si rozumný člověk barák nepostavil a spíše si myslím, obchodní centrum danou oblast spíše pozvedne než utopí.

  Thumb up 17 Thumb down 15
 6. Mirek :

  Přesně tak, Petřvald druhý větší obchod už dávno potřebuje. Penny market stojí úplně za hovno to ví každý a né každý má auto a může jezdit do havirova nebo orlové na nakupy. Pro mě je to krok dopředu a konečně změna a jsem za to rád.

  Thumb up 20 Thumb down 14
 7. Marthy07 :

  Bydlím v Petřvaldě 4 roky a jsem tady moc spokojená. Město se opravdu stará o hezkou úpravu, údržbu a vždy jsou k nám obyvatelům vstřícní. Důležité je, aby u obchodního centra byla dořešena bezpečná dopravní situace. Je tam celkem náročný úsek.

  Thumb up 10 Thumb down 8
 8. pat :

  lokalita špatná ,dostupnost mhd nula.Takže bez auta si nenakoupíš

  Thumb up 9 Thumb down 8
 9. Mirek :

  Autobusové zastávky jsou tam v obou směrech

  Thumb up 5 Thumb down 9
 10. pat :

  Zastávky možná ale 30 a 3 jezdí uplně jinde

  Thumb up 6 Thumb down 2
 11. pat :

  Většína populace Petřvaldu bydlí mimo toto ůzemí

  Thumb up 6 Thumb down 13
 12. Ivo :

  Za obyvatele domů, kterých se výstavba bezprostředně týká jak po stránce stavební i dopravní (a to se všemi důsledky) mohu tedy říci, že podnikneme všechny kroku k tomu, abychom výstavbu obchodního centra dle avizovaného projektku v této lokalitě neumožnili.

  Thumb up 33 Thumb down 32
 13. Zdeněk :

  S výstavbou jakéhokoliv nákupního domu nemohu souhlasit.
  Velmi to zasáhne do soukromí přilehlých domů, to nemluvím o hlučnosti a znehodnocení nemovitostí. Tyto domy se takto stanou neprodejné.
  Také bezpečnost ulice bude mizivá. Nedokážu si představit, že tu bude provoz od pondělí do neděle, a to od brzkého rána až do večera.
  Kdo s tímto nemá problém, rád vyměním svůj dům za jeho, jsem zvědav, kolik z vás se přihlásí :-(

  Thumb up 30 Thumb down 24
 14. aggu :

  Zdeněk: Já se hlásím. Vyměním jeden byt za Váš dům včetně pozemku. Je neprodejný a bezcenný, takže prosím navrhněte nějaký drobný doplatek, aspoň 1M, aby byla výměna fair ;)

  Thumb up 13 Thumb down 25
 15. Mirek :

  Zdeněk: taky si klidně vyměním byt za dům není problém :))

  Thumb up 10 Thumb down 21
 16. Bago :

  Hrůza!Hnus! Všude ve světě stojí takovéto obchody na kraji města, kde nezatěžují obyvatelé klidné části rodinných domků. U Penny v Petřvaldě je místa dost. Dle komentářů zde, zjišťuji, že vás ten konzum totálně ovládnul. Chtěli by jste mít takovýto obchod před domem, zaparkovat uvnitř a nakupovat z okýnka auta, to by bylo príma, že?
  Jsem/jsme zásadně PROTI!

  Thumb up 30 Thumb down 10
 17. Megy :

  Jen si namastit kapsu na pozemcích, ve stylu „po mně potopa“. Na přírodu, klid, lidi, děti, znečištění, provoz na všech souvisejících komunikacích… se nikdo nedívá. Lidé, občané Petřvaldu zapněte rozum.
  Nesouhlasím s výstavbou a nebude to jen Lidl.

  Thumb up 24 Thumb down 12
 18. adamous :

  Za me super misto, alespon si muzu pekne nakoupit, az pojedu kolem na Orlovou.

  Thumb up 10 Thumb down 20
 19. MM :

  Koukám se na katastr a spoluvlastníkem pozemku je Česká republika, konkrétně Státní pozemkový úřad. Je jasné, že se bude pozemek vykupovat a bez souhlasu státu se to zkrátka nezrealizuje. Sice má „jen“ minoritu, ale to stačí.

  Mimochodem těch míst kde takový supermarket v Petřvaldu postavit zase není tolik. Musí to být u hlavní cesty, musí být dostatečně velký (cca 10.000 m2) a hlavně musí být v místě kde s ním počítá územní plán! Územní plán připravuje obec, zastupitelé a ti jsou zástupci občanů. Já bych si taky raději představoval obcí určenou oblast kde by vznikla obchodní zóna, ale bohužel obec není vlastníkem skoro ničeho a zase soukromí vlastníci, kteří jsou rozdrobení se nikdy nedomluví. Podívejte se, ale na Kaufland v Porubě kde hned vedle jsou rodinné domy a sídliště. Kaufland tam realizoval protihlukové stěny. Ano, není to ideální, ale zase upírat vlastníkovi nakládat se svým majetkem v mezích zákona prostě nelze.

  Thumb up 11 Thumb down 12
 20. Míša :

  Zásadně nesouhlasíme s výstavbou „obchodního centra“ v uvedeném místě. Už nyní je na naší ulici velký provoz, kolem nás projíždí denně hodně aut, které si tak krátí cestu na ulici Ostravskou. Nedovedu si představit (nebo spíše dovedu?), jak by to tady vypadalo, když by tu denně od rána do noci projížděly stovky osobních aut, včetně nákladních aut z důvodu zásobování. Zatím tu bylo docela příjemné bydlení, i když pro některé na okraji města Petřvald, kde nebydlí většina populace… Určitě by se na území Petřvaldu našlo jiné mnohem vhodnější místo pro výstavbu nového obchodu. Obchod by tak byl v místě, které by tak nezatěžovalo svým provozem obyvatele rodinných domků v takové bezprostřední blízkosti. Doufáme, že „obchodní centrum“ zde postaveno nebude.

  Thumb up 19 Thumb down 11
 21. Crazym :

  Míša: Zásadně nesouhlasit na zájmovém webu který referuje o stavbách v MS kraji je ti víš k čemu :DD Tak se zapoj, občansky angažuj a něco dělej ale tuším, že teď už je pozdě i na plkání na netu :-)
  A až to postaví, můžeš to bojkotovat a třeba zkrachují a bude tam klid :DD Jenže tuším jak to asi dopadne, ti zásadně nesouhlasící tam budou vždy na akci první :-)

  Thumb up 20 Thumb down 6
 22. Rado :

  Moc tomu nerozumím. Boj o nějaký klid u čtyřproudé silnice, kde již v r. 2016 byla intenzita dopravy skoro 12000 aut, je nesmysl. Domy u takové silnice jsou neprodejné tak či tak. Úroveň nakupování v Lidlu a v Penny je nebe a dudy a určitě blízkost nebo přítomnost Lidlu může být pro někoho jazýček na vahách, kvůli kterému si v Petřvaldě někdo postaví dům. Problém bych viděl jediný, a to napojení na hlavní silnici, kdy někteří doteď nepochopili, že je tam padesátka. Zase na straně druhé, aspoň místní nebudou jezdit do Lidlu do Havířova či Orlové, čímž trošku ušetří životnímu prostředí, protože nepojedou tak daleko :-)

  Thumb up 19 Thumb down 9
 23. Mirek :

  Rado: konečně má někdo smysluplný názor děkuju :)

  Thumb up 7 Thumb down 7
 24. Marián Kyral :

  Místo neznám, tak se k němu nemůžu vyjádřit, ale další hala bez nápadu bez nápadu by mi taky vadila.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 25. STOP LIDL :

  Vážení občané,
  v případě, že nesouhlasíte s výstavbou tohoto supermarketu v navrhované lokalitě je třeba se vzájemně skontaktovat a sjednotit.
  Pro právně koordinovaný postup k zastavení projektu Lidlu v Petřvaldu mě prosím kontaktujte na mailu: StopLidlPetrvald@seznam.cz
  Po vzájemné komunikaci budou následovat další kroky.

  Děkuji.

  Thumb up 16 Thumb down 25
 26. stopka :

  Nesouhlasím s výstavbou… proč ještě zvyšovat hlučnost už v tak vytížené lokalitě. Zase si chce někdo nahrabat do kapsy a na přírodu se kašle. Už tak je všude málo zeleně tak proč ji nezastavět… a to je Arbor Moravia firma, která provádí komplexní zahradnické práce. Vše pro přírodu!Obchodů je všude jak hub po dešti. To nám k životu doopravdy schází. Pochopila bych kdyby se na tom místě udělalo něco pro děti nebo něco pro multifunkční sportovní využití,ale další obchod je nesmysl. Zjišťuji, že jakmile je nějaké volné zelené prostranství – tak se musí ihned zastavět a nejlépe obchody nebo šílenou výstavbou řadových rodinných domů kde si sousedi doopravdy vidí do talíře. V Petřvaldě by se měla celkově výstavba zastavit!!! Staví se i na takových místech kde by se dříve nikdo pozemek ani nepodíval. Čím menší tím lepší a pro sousedy utrpení. Proto se všichni zamyslete zda další obchod doopravdy potřebujeme.

  Thumb up 10 Thumb down 23
 27. Mirek :

  stopka: potřebujeme, Penny nevyhovuje nikomu a tím že je tu čin dál víc obyvatel ve městě je druhý a o dost kvalitnější obchod třeba.

  Thumb up 11 Thumb down 9
 28. xxx :

  stopka: Prosím Vás, jaká příroda, mluvíme o hornické dálnici přes Petřvald. Obchod tohoto typu navíc patří k základnímu občanskému vybavení.

  Thumb up 18 Thumb down 6
 29. Crazym :

  Co příroda ale jaké město? :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 30. Rado :

  stopka: Zpátky na stromy, že? Nedělejte z Petřvaldu nějaké nějak extra krásné město. Prostě čtyřproudá silnice tady je a bude a provoz bude jen a jen větší, bez ohledu na přítomnost Lidlu nebo ne. Výstavbu RD nezastavíte a je třeba se s tím smířit. Nelze se furt dívat dozadu. Mezi námi, Penny byl nebo je pořádný úlet na daném místě a kultura nakupování je hodně nízká. A jestli přijde konkurence, je jen a jen dobře. Navíc příchod někoho jako je Lidl je jistým indikátorem zájmu o město, kde jinak z pohledu investorů chcípl pes, třebaže po Fučíku máte 4 ha plochy, kde můžete cokoliv postavit a plocha co? Stále leží ladem.

  Thumb up 13 Thumb down 6
 31. aggu :

  V Petřvaldu stojí možná nejstarší dochované průmyslové budovy v celém revíru – na Hedvice (tam u toho vysokého komína). Jeden by třeba uvažoval, co s tím…. Ale v Petřvaldu jsou jiní páni. Postavili si architektonicky kvalitní radnici, největší místní dominantu (kostel sv. Jindřicha) mají uklizenu za hradbou stromů, aby zbytečně neprovokovala, z Technického muzea si vyrobili „středisko Domek“ ( nechybí zažehlovací korálky, malování horkým voskem, výroba svíček nebo „jen tak odpočívat“), vítají investory, kteří se do Petřvaldu hrnou v dvojstupech, program v kulturním domě nese vysoká měřítka, nevolí komunisty, lidi z Ostravy tu jezdí za místní vyhlášenou vesnickou gastronomií…

  Thumb up 8 Thumb down 0
 32. davidb :

  aggu:
  Ty volby teda drsné.
  Jak obecní, tak posledních parlamentní. Kde získali ANO+KSČM+SPD dohromady 66,5% všech hlasů!!!

  Thumb up 6 Thumb down 4
 33. stopka :

  Lidi kde jste dali rozum… to, že jsme v hornické oblasti ještě neznamená, že se tady může nesmyslně stavět. V dané lokalitě je nesmysl stavět obchod. V dnešní době moderní technologie lze nakoupit v klidu domova pres internet viz. košík. cz a jezdí i do Petřvaldu. Jestli někdo chce postavit obchod tak by se určitě našla lepší lokalita nejlépe před bytem „rado“.

  Thumb up 9 Thumb down 14
 34. Mark :

  stopka: Proč je v dané lokalitě nesmysl stavět obchod? :D Je to u hlavní čtyřproudovky, takže dopravní dostupnost perfektní a určitě lepší, než to plácnout někam na okraj města, kde jsou jenom rodinné domky a jedna malá ulice, kde se sotva vyhnou dvě auta. A ne každý chce nebo umí nakupovat přes internet a je pro něho pohodlnější se třeba po cestě z práce stavit v obchodě.

  Thumb up 10 Thumb down 8
 35. thvari :

  myslim ze veskerym debatam o nesmyslnosti dalsiho obchodniho strediska da raznou odpoved nasledna navstevnost, protoze vetsina obyvatel Petrkovic nebydli primo u toho

  Thumb up 2 Thumb down 2
 36. xxx :

  stopka: Je to právě naprosto ideální lokalita pro takový obchod – hned u hlavní cesty, takže dopravní dostupnost výborná, navíc to zasahuje do již zastavěné části obce a nikoliv do okolní přírody. Výborný projekt. A kdo chce nakupovat online, tak klidně může – nikdo mu v tom nebude bránit.

  Thumb up 11 Thumb down 8
 37. MareK :

  Je jasné, že nejvíce nasraní jsou vlastníci těch 5 RD na západní straně od plánovaného marketu, ostatně není se jim co divit. Ovšem proti výstavbě už sotva co zmůžou a nezbude jim, než se s tím smířit případně se odstěhovat.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 38. zamyšlení :

  V dotčené lokalitě sice nebydlím, ale je mi špatně z toho hyenismu, co tu někteří předvádíte. To je teda úroveň a solidarita, místo, abyste podpořili své spoluobčany a sousedy, protože tohle se klidně může stát každému z vás tak tady píšete takové nesmysly. Ano, Penny nestojí za nic, ale stačilo vyvinout trošku tlak na vedení, aby ten obchod dali dohromady, Penny v Ostravě nebo jinde jsou na jiné úrovni. Místo toho tady chce Lidl mermomocí nacpat svůj obchoďák. Je to jen byznys! Petřvaldu to v ničem nepomůže. Obrovsky se zvýší dopravní zátěž, plno aut navíc o víkendu, v noci, nebo ráno hluk navíc ze zásobování a kvůli čemu. Kvůli tomu, že si pár rozmazlených lidí chce nakoupit? A co když ten Lidl nebude dobrý, tak se postaví třeba Billa u vás ostatních na zahradě? Místo, aby se v té proluce postavilo dětské hřiště, nebo sportoviště, tak se tam nacpe Lidl, kterým uděláte radost lidem ze Slezské, z Rychvaldu, Šenova a všechno okolo, protože oni by si ho tam nedali, ale my jako blázni ano! A radnice strká hlavu do písku a dělá, že nic a myslí si, že to slušní lidé nechají tak. Příští rok jsou volby a my slušní lidé budeme vystavovat účty. Tenhle projekt zasahuje do osudu stovek lidí z okolí, zhoršuje jim kvalitu života, snižuje ceny nemovitostí a hlupákům jde tady o to, aby si ještě zvýšili své pohodlí, to je neuvěřitelné. Věřím, že se rozumní lidé zamyslí…za sebe rozhodně těm lidem hodlám pomoci, do této situace se mohl dostat každý z vás a proto budu solidární.

  Thumb up 13 Thumb down 23
 39. podezřelý projekt :

  Souhlasím s názorem. Jo komunistická radnice, co byste po nich chtěli a to střelené babišovské ANO si to dá ještě na svůj Facebook – jak prý je to super věc, mohli by tam ještě rozdávat koblihy! Když je to tak super, tak proč o tom radnice neinformovala občany dopředu, tak jak je to slušností a zvykem? Protože to není čisté! Kdyby to byl tak super projekt, tak se k tomu lidé sešli, developer odprezentoval projekt, jeho výhody a nevýhody a snažil by se domluvit. Ale tady se to musí lidi dozvědět z internetu a radnice mlčí a plive do ksichtu lidem, co tam bydlí. Vůbec bych se nedivil, kdyby to developer tlačil nějakou „malou“ domů, nějak moc podezřele to tu ti zastupitelé chtějí!

  Thumb up 9 Thumb down 12
 40. aggu :

  podezřelý projekt: Ti lidé si koupili spolu se svým pozemkem i věcné břemeno na všechny sousední pozemky okolo? Pokud nekoupili tak mají tyto možnosti: 1) Zavřít ústa 2) Postupovat dále dle zákona (sousedi jsou účastníky ÚŘ) 3) Přestěhovat se někam, kde nebudou mít žádné sousedy. V Kanadě je myslím ještě místa dost.

  Thumb up 12 Thumb down 13
 41. Rado :

  zamyšlení: Já teda nevím, ale sportoviště nebo dětské hřiště u čtyřproudé silnice? Tam bych teda nechtěl vidět si děti hrát. Není nad to, jak správně natáhnout „čerstvý vzduch“ do plic, že? A nevím, jakým tlakem může radnice přitlačit Penny, aby byl lepší? Jak jinak chcete využívat prostor u silnice tak velké, než pro služby nebo pro výrobu? A samozřejmě bydlení vedle velké plochy, kde zatím nic není, ale může být, je vždycky riziko. Znám lidi, kteří si za těžké miliony postavili RD, za barákem jim vyrostla hala a místo do zeleně se dívají na halu. Děje se tak a dít se bude i nadále.

  Thumb up 11 Thumb down 6
 42. aggu :

  Rado: Ano, je to riziko pro lidi, kteří si hodí kostkou a koupí si za celoživotní úspory pozemek s náhodným číslem parcely. Podívali se „ti lidi“ do územního plánu dané obce? Ví oni „rozhořčení obyvatelé z ul. K Pískovně“ v jaké žijí zóně? Co přesně dělali v době kdy si Petřvald schvaloval územní plán? Co dělali když bych schválen? Pokud jim tak záleželo, aby se mohli dalších 300 let z okna koukat na nezastavěnou louku, snažili se u svého zastupitele prosadit změnu územního plánu? Neudělali nic. Teď přišel investor a začnou hrát NIMBY hru.

  Thumb up 21 Thumb down 12
 43. Marvv :

  Bydlíme kousek od penny a argumenty na hlučnost u čtyřproudé silnice a že by se novým obchodem zvýšila je úplně scestná! Jednou jsme město tak se musíme rozvíjet! A neni to jediny projekt který se bude stavět u Ostravské ulice!

  Thumb up 16 Thumb down 8
 44. Akce Lidl :

  Akce Lidl
  Proč ty tajnosti kolem zamýšlené výstavby obchodního centra Lidl, tentokrát již s variantou číslo dvě, projektu, který notabene není ještě ani na „papíře“, a ztropil již tolik povyku? Odpověď není tak složitá. Na jedné straně je developer, investor, se svojí vizí a podnikatelským plánem a na druhé straně je občan v zastoupení ve volbách zvolených zástupců. Že přichází investor, který chce realizovat projekt, naznačuje, že by se po dlouhé době mohlo něco v Petřvaldě pohnout k lepšímu. A že se těch investorů do Petřvaldu za posledních 20 let mnoho nehrnulo, je vidět na každém kroku. Občan Petřvaldu, který by měl být tím prvním, kdo by se měl o takovém to záměru dozvědět, však dostane informace jako vždy poslední. Neochota informovat občana jak ze strany investora, tak ze strany vedení radnice, zavdává mnoho otázek, proč tomu tak zrovna je.
  Před 14 dny jsme na našich FB stránkách Hnutí ANO, tohle je Petřvald zveřejnili informaci o výstavbě menšího obchodního centra Lidl.
  Od tohoto data se ledy pohnuly a na základě našeho zveřejnění, vedení města svolalo na pondělí 25.5.2020 v odpoledních hodinách setkání zastupitelů, hostů a „pozvaných“ občanů k projednávání navrhované stavby Lidlu. A tady nastává první konflikt. Proč není pozváno široké spektrum všech spoluobčanů, proč jsou pozváni pouze „někteří“, a to ti, kteří zásadně s výstavbou čehokoliv nesouhlasí. Proč nejsou pozváni všichni spoluobčané? Podle dvou na sobě nezávislých anket, které proběhly v minulém roce, se jasně dokládá, že proti výstavbě, je 10 % spoluobčanů a pro, je zbývajících 90 %. Tak proč tedy jen těch 10 % bylo pozváno?
  Akce byla prý byla svolána za účelem zjištění stavu plánované výstavby, názorů obyvatel a odborníků. Městem už nějakou dobu koluje petice proti stavbě tohoto marketu. Investor akce pozván nebyl?
  Někteří obyvatelé si v našem městě nový obchod nepřejí, jiní by ho zase uvítali. Několikrát padlo, že 90 % obyvatel si nový obchod přeje. Jedná se o plánování stavby na soukromém pozemku. Je třeba poznamenat, že místo by se mohlo zdát mnohým vhodné. Jenže jsou zde rodinné domky a vystavění obchodu plánované velikosti v jejich bezprostřední blízkosti, by zdejším lidem znepříjemnilo jejich bydlení.
  Starosta na úvod přečetl znění petice a začala diskuse. Hned v úvodu jeden z diskutujících, který je známý tímto svým chováním, slovně napadl přizvané zástupce stavebního odboru z Orlové a nařkl je, že jsou podplacení a zkorumpovaní. Zcela pochopitelně se zvedli a odešli. V takovém prostředí není možno nic řešit. Nejčastěji se chopil slova právník, najatý nespokojenou stranou, který prezentoval argumenty s tím, že celý projekt napadne pro špatný výklad. A budeme to napadat pořád, a chci, aby ten Lidl tam nebyl. Z nepochopitelných důvodů mluvil o zapojení politických stran a o tom, že už je rozhodnuto, ale oni to vše zvrátí.
  Nic takového není. Politika s tímto nemá nic společného, zde se jedná o obyvatele našeho města a investora. Zároveň je třeba poznamenat, že nic není rozhodnuto. Zatím je to ve stavu schvalování EIA. Vše je v počátcích a je na rozhodnutí orgánů, které jsou zapojeny do schvalování jednotlivých fází.
  Co nato říci závěrem? Po 30 letech pospávání, se schyluje k první větší investiční akci ve městě Petřvald. Jenom se nemohu zbavit pocitu, že ve městě s tak velkým potenciálem, je na jedné straně absolutní nezájem obyvatel o věci veřejné, bez zjevného nezájmu o své okolí a nechuť k vizionářským projektům. A na druhé straně investor, ten, kdo přináší soukromé peníze, nedbá, a v tichosti předjednává bez jakékoliv spoluúčasti obyvatel Petřvaldu. Především však mu není záhodno alespoň s dotčenými a ve své podstatě postiženými spoluobčany tak ožehavé téma probrat. Je to jak se vším. Chybí oboustranná komunikace

  Libor Kulínský

  Thumb up 7 Thumb down 12
 45. Reakce Kulínský :

  Reaguji na příspěvek pana Kulínského, zastupitele města Petřvald, představitele Hnutí ANO…Váš příspěvek se nezakládá na pravdě. Mimořádné svolání dne 25.5.2020 v 15:30 nebylo z Vaší iniciativy, ale z iniciativy spoluobčanů tohoto města,obyvatel z ulice K Pískovně a přilehlých částí, kterých se tato potencionální stavba dotýká.Osobně jsem tohoto setkání byla účastna a k mému údivu a Vaší reakci se táži…jak můžete být jeden z představitelů, zástupců města, potažmo obyvatel? Za mne obdiv vůči interpelaci pana Kremera a pana Mixy… „Byť jeden nespokojený občan města Petřvald, budu bojovat za jeho práva“. Proto se táži pane Kulínský, kde jste Vy… jako zástupce občanů tohoto města? Čí zájmy chcete hájit? O jakém investorovi to píšete? Investorovi, který si přišel namastit svou vlastní kapsu za každou cenu?! Vašemu příspěvku nerozumím.
  Pane Kulínský…proč reagujete až nyní? Včera jste mohl komunikovat s občany tohoto města, vyjádřit svůj souhlas či nesouhlas…rozporovat, souhlasit, argumentovat.Nelze než nesouhlasit a jste toho zdárným příkladem, chybí oboustranná komunikace.
  A pro všechny zúčastněné této komunikace…přijďte se podívat, projít ulicí K Pískovně, bojujeme za sebe, ale i za všechny občany, kteří chtějí žít v klidném, čistém městě plné zeleně. Masarovičová

  Thumb up 7 Thumb down 12
 46. Martin [msstavby.cz] :

  Reakce Kulínský: Milá paní Masarovičová (ať jste reálná nebo ne),
  upřímně se divím hloupostí, kterou jste vy a a další lidé proti výstavbě doslova obklopeni a mohli byste ji exportovat.

  Dle územního plánu obce Petřvald u Karviné žijete v lokalitě Smíšené obytné občanského vybavení (výrobních služeb). Poslední změna ÚP proběhla v květnu 2018. Stavba prodejny Lidl je stavbou občanského vybavení nebo ne. Stát tam tedy může, pokud splní všechny náležité okolnosti. Že vám do té doby bylo jedno, kde žijete a ÚP jste nekomentovala, pravděpodobně jste trávila čas důležitěji, třeba sledováním Ulice nebo Ordinace, je čistě váš problém. Vaším postojem (investice soukromé osoby) nejenže bráníte v podnikání soukromé osobě, opět která má po splnění legislativy na to právo, ale také poukazujete na to, jak absolutně nerozumíte procesu výstavby a územního plánování.

  A uvědomte si prosím, že pozemek, na kterém váš dům stojí byl kdysi taky jen zelenou plochou. Místo, kde nakupujete, tankujete, pracujete, nebo jdete jen na jídlo či kávu (což s vašim postojem pochybuji) by teoreticky taky mohlo vadit někomu jako vy a nehnuli bychom se nikam a pořád žili přinejlepším v domech z vepřovic.

  Thumb up 22 Thumb down 9
 47. Oasis :

  +článek: „Petřvaldem na Karvinsku cloumá spor o stavbu Lidlu“, https://moravskoslezsky.denik.cz/denik-v-regionech/petrvaldem-na-karvinsku-clouma-spor-o-stavbu-lidlu-20200528.html

  Thumb up 3 Thumb down 0
 48. Martin [msstavby.cz] :

  Oasis: Tak to je spor roku :D :D
  Očividně ani redaktoři deníku neví, jak probíhá stavební proces.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 49. Z. :

  Ja vystavbu noveho obchodniho domu podporuju!!! Jestli by to by Lidl, o to vic!!!

  Huraaaa poradny obchod v Petrvalde, konec cestovani x kilometru pro kvalitne potraviny, poradek v regalelech. Cisto.

  Ta cesta je uz i tak dost vytizena.

  Plna podpora!

  Thumb up 8 Thumb down 5
 50. Územní plán :

  Vážení Petřvalďané,
  je zcela zbytečné se hádat a dohadovat. Město Petřvald má schválený a platný územní plán včetně textové části a zde je zcela jasně napsáno, co je na ploše možné stavět a co NE. Vzhledem k tomu, že někteří neumí s územním plánem pracovat, dochází k těmto zásadním přešlapům, zbytečným jednáním a dokazováním.
  Máme zvolené své zastupitele, kteří pro nás udělají to nejsprávnější – budou se držet Územního plánu a selského rozumu.
  Budu jim dnes věřit !!
  D.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 51. xxx :

  Územní plán: No jo, ale Petřvald je obec, kde velká část lidí volí komunisty a SPD a podobný výkvět národa, takže takové lidi přirozěně nějaký územní plán absolutně nezajímá („ať se o to starají ti nahoře“), dokud se jim najednou něco nelíbí („ti nahoře rozhodují o nás bez nás“), a pak se diví, že už je pozdě. To je prostě místní naturel, s tím nic nenaděláme :-)

  Thumb up 11 Thumb down 1
 52. Michal :

  Petřvald je obec, kde velká část lidí vůbec nevolí.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.