O mošnovskou zónu se zajímají dva noví investoři

O připravené plochy s infrastrukturou a vyřešenými majetkovými poměry v mošnovské průmyslové zóně se zajímají dva noví velcí investoři.“Jsem přesvědčen o tom, že kdyby nebyla krize, je v Mošnově plno. I dva noví zájemci se kvůli ní zatím jednoznačně nerozhodli, ale zájem je,“ potvrdil ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).Vedoucí ekonomického rozvoje ostravského magistrátu Václav Palička upřesnil, že jeden zájemce je z oblasti leteckého průmyslu. „Tento investor má zájem o prostory pro výrobu a výzkum. Hodnota jeho investice by se mohla pohybovat okolo tří set milionů eur,“ řekl Palička s tím, že druhá společnost se orientuje na automobilový průmysl.
Příprava průmyslové zóny Ostrava-Mošnov začala před deseti lety, stála zhruba 1,1 miliardy korun. Nyní má zóna dvě stě hektarů. Zaplněno je z nich pětaosmdesát. Osmdesát hektarů zůstává volných, zbytek zabírají inženýrské sítě, ochranný val a zeleň.
„V současné době našlo v mošnovské zóně práci 912 lidí, v následujících dvou letech má jejich počet narůst až na 1230 osob. Jejich zaměstnavateli jsou Behr Ostrava, Plakor Czech, Cromodora Wheels, Free Zone Ostrava a HB Reavis Group, kteří do zóny již investovali nebo plánují investovat téměř šest miliard korun,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.Německá společnost Behr je výrobcem chladičů a klimatizací pro osobní vozidla, jihokorejský Plakor se zabývá výrobou plastových dílů automobilů, italská Cromodora Wheels je producentem kol z lehkých slitin pro osobní vozy. Česká společnost Free Zone Ostrava svou investicí do zóny centralizuje a rozšiřuje služby svobodného celního pásma, slovenský developer HB Reavis Group tu připravuje projekt multimodálního logistického carga.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.