Rodinné domy Hlučín

ova

Lokalita: Městem Hlučín prochází rychlostní komunikace mezi Ostravou (12km) a Opavou (25km). Svou polohou v Hlučínské pahorkatině je chráněno před nepříznivými vlivy Ostravské aglomerace a poskytuje tak velmi příjemné podmínky pro rekreaci a sport.

V těsném sousedství města se nachází vodní nádrž o rozloze 130 ha s rozsáhlým sportovně rekreačním areálem disponujícím travnatými plážemi, přírodními bazény, sportovišti, tenisovými kurty, minigolfem, půjčovnou lodí a vodních kol. Na areál navazuje Dětský ranč s chovem koní a hypoterapií. Město je také významnou křižovatkou cyklostezek. Pro sálové sporty je ve městě k dispozici víceúčelová sportovní hala. Kulturní vyžití obyvatel města je zajištěno bohatým programem kulturního centra, kde je umístěno kino, knihovna a pořádají se zde pravidelně koncerty různých žánrů.

Výstavba projektu je umístěna nedaleko centra Hlučína s napojením na ulici Rovniny. Lokalita disponuje vynikající občanskou vybaveností v docházkové vzdálenosti od budovaných domů se širokou nabídku služeb a nákupních možností. Ve městě jsou umístěny mateřské, základní a střední
školy, zdravotnická poliklinika a ordinace odborných lékařů.

Koncepce projektu:
Uzavřený celek deseti rodinných domů ve skupinách po dvou a třech je umístěn v klidné lokalitě blízko centra města Hlučína. Budoucí bydlení poskytuje všem vlastníkům dostatek soukromí a zároveň možnost využívat veškerou občanskou vybavenost a infrastrukturu, které město Hlučín nabízí.

Domy jsou jednogenerační, velikosti 4+kk s garáží a zahradou, nepodsklepené, dvoupodlažní s pultovými střechami. Kombinace tří barev fasád činí každý dům jedinečným. Komfort parkování je zajištěn dostatečným množstvím parkovacích míst.

Tvůrci projektu vsadili na jedinečnost, originalitu a dynamické pojetí vnějšího designu, který umožňuje i zajímavé vnitřní dispozice. Důraz se klade hlavně na světlost jednotlivých místností, jejich tepelné vlastnosti a finální povrchové úpravy exteriéru. Středem pozemku povede přístupová obslužná komunikace s osvětlením. Okolí zkrášlí vysázená zeleň.

Dům je v základním půdorysu čtvercový 10 x 10 m s vybráním 1/4 pro zpevněnou plochu vstupu a vjezdu. Dispozice je podélně rozdělena střední nosnou zdí na dva trakty, tj. část obytnou společnou a část s garáží. V obytné části je zádveří, hala, hygienické zařízení, obývací pokoj
s jídelnou a kuchyní. Prosklenou stěnou je zajištěn vstup do zahrady. Z obývacího pokoje je zalomeným schodištěm zpřístupněno 1.patro se třemi pokoji a hygienickým zařízením. Pokoj nad garáží má balkón.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.