Nový most na Morávce

Fotky nově vybudovaného mostu přes řeku Morávku v obci Morávka.

Zdroj: stavbamsk.cz

Související články


Komentáře

 1. Dubiňák :

  říká se „na Morávce“ ty trdlo :D

  Thumb up 3 Thumb down 9
 2. Klara Mandryszová :

  Proč ty palce dolů – Dubiňák má pravdu, říká se na Morávce a je to správně česky (viz Ústav pro jazyk český – historicky se předložka „na“ pojí s místy umístěnými výše proti toku potoka či řeky než ostatní – např. na Morávce, na Vsetíně).

  Thumb up 3 Thumb down 7
 3. Lubomír Foldyna :

  Tak děvuchy a synci,pokud‘ stě z Morovky ta jak jo,tak podle našich stařinek a stařečkuv se co žiju mynovala Morovka,joch Morovčan.Vitě,jak za 1 Masarykove republiky se začolo učit‘ Česky no tak kjerysi mudrok vymyslel Morávka.Jo se myslim,že by stě se mjeli učit‘ Lašskymu mluvyniu.Bo jak posluchum tych počechačtinych Morovčanuv tuž chlop a stařiček Petr Bezruč se obroco v hrobě.Vitě,ta Laščina je šumno řeč.Tuž kjero děvucha a synek ju umi.Malo kjery.Ty stařinky a stařečcy umiraju a vy mladi stě se naučili spisovno Česky.Kjerysi se mi zdo mluvil že ta jak se kjejsi mluvilo,že to byl poklad.Tyn poklad je Laščina.Nima to nařeči jak nas přesvěčuju.Ale je to řeč rovno Češtině.Čimu se to něuči?Tuž tymu aby sme ju zapuměli a kjejsi se řeklo,tuž to su Češi.Vitě,něska se už zapumino tajak to napsol majster Janaček že tu je Lašsko.Vitě un se narodil na Hukvaldach a nězapuměl že je Lach.Kolik ludi tu žilo,kjeři nězaouměli řeč našich stařinek a stařičkuv.Vitě divčotka a synečcy,něskaj se mluvi Česko republika ale kaj je ta Morava,Slezsko,Valašsko,Slovacko,kaj su Hanacy tuž celo Morava.Tuž tak.Jo aj na tym facebooku pišu Lašsky.Tuž učtě se Lašsky,motě stařinky a steřečky kjeři to ešče umio tuž chutno a budětě to umět‘.To vum vskazuje Foldynečka z Morovky od přehrady,po starymu z Hafernika.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Klara Mandryszová: v poradku, opraveno.
  Lubomír Foldyna: to jsme tu jeste nemeli, diky :D

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.