Yogapointy

Milovníci jógy si v našem kraji zacvičí s výhledem do krajiny.
Yogapointy, kterými jsme se inspirovali v zahraničí, by měly být k dispozici od jara či léta příštího roku.

Vzniknou v Ostravě, v rekreačním areálu Olešná ve Frýdku-Místku, v Trojanovicích, v lázních Darkov a na Malé Morávce. „Věřím, že si tato stavení na cvičení nebo třeba jen relaxování lidé oblíbí. Budou to konstrukce respektující přírodní zákony, vybudovaná v souladu s pravidly pro cvičení jógy. Nabídnou nejen prostor, ale i soukromí a pohodovou atmosféru. Součástí Yogapoitů budou i panely s radami, jak se cvičí jóga a jakými cviky si lze protáhnout jednotlivé části těla,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška a dodal, že Yogapointy budou moci lidé využívat zcela zdarma.

Tento projekt vzniká ve spolupráci s architektonickým studiem KLAR, konkrétně s architekty Zdeňkem Liškou a Václavem Kociánem. „Při práci na konceptu pro toto zadání pro nás byly podstatné určité základní elementy, kterými by se dala jóga jako taková popsat. Náš návrh se tedy snaží reflektovat stabilitu, lehkost, jednoduchost a svým materiálovým pojetím také určitou sounáležitost s přírodou. Cílem bylo navrhnout drobný objekt, který se bude jako prefabrikát osazovat na různých místech, ať už v městském prostředí, v rekreačních oblastech či v úplně volné přírodní krajině,“ řekl architekt Václav Kocián.

„Yogapointy, kterými jsme se inspirovali v zahraničí, by měly být lidem k dispozici od jara či léta příštího roku. Pět konstrukcí bude stát zhruba půl milionu korun, starat se o ně budou vlastníci pozemků, na kterých budou konstrukce umístěné, na základě dohody s krajem. Věřím, že Yogapointy nabídnou prostor nejen pro cvičení, ale i pro odpočinek od stresu,“ uzavřel náměstek hejtmana Jan Krkoška.

zdroj: FB Moravskoslezský kraj

Související články


Komentáře

 1. Cervik :

  Snad se z toho nestanou pointy pro mladez s alkoholem a kdo vi s cim jeste.
  Ale napad je to skvely👍

  Thumb up 7 Thumb down 7
 2. Pejsek :

  Cervik:
  Hlavně na te druhé vizualizaci je názorné jak si ten yoga koutek ochčije a osere každý pejsek :) těšit se mohou opravdu všichni.

  Thumb up 19 Thumb down 1
 3. O. :

  Proc? Komu zrovna tohle chybi? Ta joga se bez toho cvicit neda? Kdo se o to bude starat? A kdo to bude platit? Jestli se tenhle nesmysl opravdu bude realizovat, tak za 2 roky to bude vypadat stejne spinave a osuntele jako vetsina verejneho prostoru v Ostrave, tzn. dalsi zbytecna ostuda.

  Thumb up 27 Thumb down 5
 4. David :

  nápad je to skvělý – jen ho prodat do zemí jížní Evropy… šel by snad někdo teď s žíňenkou do lesa na yogu?? A co teprve v lednu. Klima se možná v ČR mění ale Saharské podnebí tady po celý rok nemáme. Místo těch blbostí udělat pěkné cestičky v lese, designové lavičky a koše rozmístit a lidi budou šťastní

  Thumb up 20 Thumb down 1
 5. jih :

  Popravdě jóga venku je skvělá, stejně jako výhled do korun stromů při závěrečné relaxaci = úplně se to nepotkává s výše uvedeným konceptem….to ale neznamená, že si to lidi nezabydlí. Bude zajímavé sledovat vývoj, takový sociologický průzkum.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. Marián Kyral :

  Tenhle návrh kapku rozohnil magistrát FM: https://www.frydekmistek.cz/cz/o-meste/06101290-yogapoint-na-olesne-na-pozemku-sportplexu-rozhodne-ne.html

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. xfun :

  David: upřímně si myslím, že to vypadá skvěle. Dokážu si představit, že tam ti jogaři budou i chodit s těma žíněnkama.. ale přijde mi to zbytečné a nevhodné pro přírodu. Pak se začnou stavět jiná stavení pro další cvičence nebo jinou skupinu obyvatel a člověk se i v přírodě bude cítit jako ve městě. Lepší chodníčky v lese jsou taky zbytečné. Do přírody člověk chodí, aby byl v přírodě a ne umělé krajině. Ty věci, které popisujete do lesíku nepatří. Les není park. Toť můj názor.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 8. Crazym :

  Dnes jsme na ten „relaxační zázrak“ narazil a smíchy jsme se málem potrhal :-) Šoupli to na Landeku na plácek mezi hřiště, venkovní posilovnu a takovou tu houpací lanovku často plnou řvoucích děcek https://screenshot.cz/61NGD/ tam se bude skvěle relaxovat :DD
  https://screenshot.cz/AQ8KP/
  https://screenshot.cz/LU2T7/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. Jiří Antonín :

  Tento způsob zastřešení mi na horách připadá úplně zbytečný. Jak často na horách prší za úplného bezvětří? To před deštěm ochrání asi jako ty skleněné zastávky na tramvajových nástupištích v OV :-) Jinak samozřejmě „velmi potřebná a les doplňující stavba – stejně jako stezky v korunách“.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.