Komentáře

 1. Jenaer Junge :

  Ostravu Jih už nic nespasí, nic od této stavby vůbec nic.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 2. thvari :

  Jenaer Junge: Ostrava Jih je normální české sídliště, kde bydlí masa lidí a o které se téměř nestará ani obvod, ani jeho obyvatelé, jako by je zajímal jen jejich byt s jádrem. obvod i město by tam měli investovat. opravit Špalíček, opravit veřejné plochy, opravit takové ty hnusné staré obchodní minicentra jako to u zastávky Hrabůvka kostel vpravo po směru na Dubinu za prvním panelákem. nechat vyrůst nové restaurace, nové stavby. starat se o školy, nedělat nesmysly. ale to chci asi moc. sídliště jakoby byla ponechána vlastnímu (ne)osudu :-(

  Thumb up 10 Thumb down 1
 3. Regi :

  Jak může městský obvod opravit například Špalíček, když je soukromý ?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  A Savarin taky.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. kdojekdo :

  To je skoro komunistický pohled a přístup. Vy podnikatelé, sežeňte si prachy, opravte si svoje domy, zastavte proluky, a když se dostanete do finančních problémů, pošleme na vás soukromé exekutory a státní soudce.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 6. Balde :

  thvari: to by se musela vypsat architektonická soutěž do které se zadá revizalice velké oblasti třeba Dubiny, Hrabůvky se vším všudy, parking, chodníky, lampy, lavičky, zelené plochy, dětská hřiště, atd.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Jiřinka :

  Celá slavná rada Ostravy Jih, kterou se baví celá republika, jako třeba „sekání trávy“, není schopná ani opravit chodníky. Třeba za Venuší podél hokejky v Hrabůvce.. Tihle floutci kdyby měli rozhodovat něco většího tak to je na dvacet let dopředu. Kdo nic neumí, dělá politiku, hlavně na obvodě Jih….

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. aggu :

  Připomenutí pro zasmání. Urbanistická studie centra Hrabůvky z roku 2004!
  http://atelier-simona.cz/en/portfolio/?pid=48
  Sociálně-demokratický přístup k městu. Zachovat status quo sídliště. Ať máme koho sociálně-demokraticky zajišťovat.

  Teorie rozbitého okna jako politický program
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_rozbitého_okna

  Výsledek: reklamní smog, rozbité chodníky, rozbité cesty, divoká zeleň, fasády městských domů polepené barevným polystyrenem. Ohňostroj a Miss Babča.
  A stotisícový elektorát, který dodneška nechápe, že si z nich 20 let někdo dělá srandu. Jednou pitomec, jednou japonec.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 9. Regi :

  Papír toho snese hodně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Jan :

  To je všechno hezké ,ale k lepší kvalitě, života v obvodu, by stačilo, aby zmizely ubytovny a nájemní byty ve vlastnictví obvodu. Každý ví proč. A hned by se lidé i své okolí starali více, protože doposud vaši práci na zkrášlení vašeho bydliště a jeho okolí zničí novodobí nomádi.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. Náplava z centra :

  Aggu: trefa do černého! Zajímavé bude co s tím dále udělá nové / staronové vedení radnice po volbách. To současné, před čtyřmi lety přineslo alespoň teoretický nový vzduch po patetickém spolku udržovačů, který tento obvod řídil imho 20 let. Do Zábřehu jsem dobrovolně odešel v roce 2007 z centra a stále mi vyhovuje a těší na mém rozhodnutí zejména blízkost nádherné oderské přírody a reálně nižší náklady na bydlení. Je toho ale rozhodně ještě dost na práci a je otázkou, kam management městské části, která, kdyby byla samostatným městem, je 5. největším v ČR, jeho kroky nesměřuje.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. aggu :

  Náplava z centra: Opravdu by mě zajímalo, jaký to nový vzduch to Rykala sebou přinesl. Anebo spíš ani ne…
  Na práci toho zůstává řekněme úplně všechno. Protože poslední, kdo na Jihu alespoň občas přemýšlel a občas investoval byli komunisti. Tfuj.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. vlabra :

  aggu: Tohle si poamatuji. Ještě tak před 10 lety vysela na paneláku na Dr. Martínka 11 velká reklamní plachta Hrabůvka 2010 s vizualizací té lávky přes rondl a už tehdy jsem si říkal že to bude vize alespoň na 10 let :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Regi :

  Ta stavba se nějak zasekla.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. bystrouš :

  Pěkný den přeji.
  Teď nám stavební borci sebrali chodník.
  Očividně lidi zapomínají na spoluobčany, kteří nevidí a dají přes chodník plot. A pro nevidomého člověka tam nedají upozornění !!!
  Je to geniální !!!
  Bravooo !!!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.