Novostavba RD Klečkova

Po změně bývalých polí nad koupalištěm ve Staré Bělé na stavební parcely bylo v nově vzniklé rezidenční zóně na ulici Na Zámčiskách postaveno pár honosných domů a místní tu oblast nazvali „milionářskou čtvrtí“.

Později se místo stalo populární i mezi trochu méně majetnými, začaly se stavět obyčejnější domy a bohatí zájemci si našli novu klidnou lokalitu na konci ulice Chrobákova. Ale i zde se později začlalo stavět ve větší míře a „opravdoví boháči“ si našli další prostor pro rozmach velmi okázalých sídel. Je to právě tato rezidenční oblast na ulici Klečkova v jižní části Staré Bělé. Bohužel i zde se pak projevila jistá krize, ale je vidět že se zde stavební boom opět vrátil.

Tento dům nenavazuje na zástavbu z dřívejších let a proto bude možná příjemným zpestřením této oblasti. Celá stavba má čtvercový půdorys. Obytná část tvoří písmeno L kolem tak nějak „integrované“ odpočinkové zóny, která je situována směrem k nedalekému lesu. Zbylý pozemek tvoří pouze nezbytný odstup od sousedních parcel.

vizualizace: fandament.eu

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  hodne zvlastni zalezitost, ale koukam to bude oblozene kamennou mozaikou, tak to asi bude fajn, zatim to vypada jak vymenik z tech verejnych pohledu :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  No tak me se toto libi hodne. Ta mozaika si myslim bude pouze uvnitr…. po obvodu asi ne. Osobne bych to tipoval na nejakou tmavsi barvu, ktera se bude doplnovat s temi zlutymi vraty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. David Průša :

  Moc pekne……moc. Jeste, aby to bylo pekne, az se to dokonci. Drzim palce, at se to povede. D.P. Jo, autor?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  David Průša: Mě to sedí na tohle http://www.fandament.eu/atrium.html Fandament Architects s.r.o.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: aha. ja myslel, ze ten obklad bude komplet. vevnitr je to pekne, z venku je to na me moc surove teda..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Mě se naopak čistá linie stavby velmi líbí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. mm :

  Velmi povedené, dovedu si představit tam bydlet a až se upraví to okolí, tak to bude ještě zajímavější.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. michal :

  Ach, bože! Rodinný dům jak prase! Skoro jak samoobsluha v reál soc. :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  No vim ze se budu opakovat…. ale proste me to prijde jako hodne povedena stavba. Kdybych na to mel, hned bych se do takovehoto domecku stehoval.
  O hodne hezci nez ty domy z katalogu, ktere se stavi vsude mozne ….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. michal :

  Taky se budu opakovat: tak jako je obludné monstrum Nová karolina – obchoďák, tak je toto obludné betonové monstrum – vila – k bydlení! Tam bych pohodlí a teplo domova neměl, cítil bych se jak někde v galerii…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  michal: dyt ten vnitrek je super, nic galerijniho tam necitim..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  michal: Pokud nepoznáte rozdíl mezi tímto NEDOKONČENÝM rd a zástavbou z minulého režimu, je problém ve Vás a ne v architektuře domu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. mm :

  michal: Tuším, že Vy se cítit dobře nebudete asi nikde.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. michal :

  mm: mýlíte se, cítím se dobře v příjemném prostředí, které ale musí být hezké i navenek, no a asi bohužel pro mne jako pro laika, se mi tato stavba nelíbí. Možná má architektonickou hodnotu a architekti ji oceňují, ale já bych v takovém domě nechtěl bydlet. Asi tak. Já bydlím v klasickém rodinném domku, se sedlovou střechou a ke štěstí nepotřebiji obrovskou vilu s atriem, která se mi vzhledově nelíbí . Takže ještě jednou, mm, jste na omylu. A stále si myslím, i po těch reakcích, které tuto stavbu velebí, ze na prvních dvou obrázcích stavba spíše vypadá jako nějaká provozovna nebo sklad než obytný dům – tedy obytný dům pro obyčejné nesnobské lidi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. acdlcia :

  michal:To by se snad mělo stavět jenom toto? – http://media.novinky.cz/393/263935-top_foto1-9gai0.jpg – Tomuhle já říkám vrchol nevkusu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Michal :

  Jako majiteli soukromého pozemku a domu by se mi rozhodně nelíbilo, kdyby mi k plotu přijel nějaký hejsek, začal si kdeco fotit a pak to veřejně vystavil na net. Takže předpokládám, že toto máte nějak ošetřeno?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Balde :

  Michal: veřejný prostor pokud nechce aby to nekdo fotil muze tam mit 3 metrovou zed

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: tady nefotime osoby, ale objekty architektonicke povahy bez souvislosti na nekoho konkretniho, a to z verejne pristupnych mist. zaroven neporusujeme pripadne zakazy fotografovani a urcite bychom se velmi jednoduse domluvili, kdyby byla ze strany majitele nejaka nevole.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. acdlcia :

  Michal: Pokud se dobře podíváte tak je na fotkách vidět plot který dělí fotografující osobu od soukromého pozemku a vše je foceno z veřejně přístupných míst kde se může přijít podívat každý, tudíž nebylo nic porušeno. A je vidět že tato stavba je tak skvělá že vám došly slova kterými jste ji hanil tak to zkoušíte přes vlastnická práva.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. michal :

  pro upřesnění: stavba se nelíbí mně, ne Michalovi!!!

  michal není Michal!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  michal: a jak vis, ze se mu libi? :o)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. michal :

  Hynek [msstavby.cz] :
  nevím, jen jsem reagoval na dost útočný příspěvek od acdlcia, já vím, že se to plete michal nebo Michal, tak raději tady přestanu přispívat, stejně se mezi vás – znalce kvalitní architektury, nehodím…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  michal: hele, kazdy ma narok na svuj nazor, k tomu ta diskuze je. k nazorum patri i to, s nekym nesouhlasit a v mych ocich i treba blbe argumentovat. mame tady podpisy a maze se velmi vzacne (vesmes na zaklade nevhodneho vyjadreni a zaroven zjevneho maskovani/stridani prezdivek a zaroven miry zbytecnosti takoveho postu).

  a jinak ano, kdyz je tady 5 michalu a 10 martinu, je to nekdy trosku zmatek, proto jsem zavedl to [msstavby.cz] alespon u me s martinem, aby bylo videt, ktery martin je martin :))

  ja bych nad nama nelamal hul, cim rozmanitejsi spektrum nazoru tu bude, tim lepe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. mm :

  Tak za to michal – Michal něco přidejte, já taky mám malé mm a přispívá tu někdo s velkým MM ?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. acdlcia :

  Ctěl bych se omluvit všem Michalům (michalům) kterých jsem se dotknul, ale v poslední době chodím z práce trochu nasr… a nejspíš se to přenáší i do těchto debat. Pokud by se dotyčnému člověku focení nelíbilo určitě by mi to řekl na místě. Teď už jsou jeho fotky na internetu, stala se z něj celebrita a bude se s tou slávou muset nějak vyrovnat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Martin [msstavby.cz] :

  S tím jakou si kdo dá přezdívku my neuděláme nic. Je to svobodné rozhodnutí každého z Vás, pod čím budete psát ;)…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.