Nové podniky v centru Ostravy

Aktuální letní přehled nových podniků v historickém centru Ostravy.

Poslední léta se nám vyhýbá letní okurková sezóna také díky článkům o nových podnicích. Letní měsíce následují nastolený trend posledních dvou let a další novinky vznikají svižným tempem. Nové podniky v centru lákají nové, další lidi. Více lidí láká více podniků. Tento způsob léta nezdá se nám poněkud nešťastným.

O Donuts

O Donuts, neboli Ostravské donuty je nový podnik na Českobratrské ulici 17 zaměřený právě na tuto pochutinu.

FB O-donuts

podniky

Los Capolitos

Bistro Los Capolitos se zaměřuje na rychlou mexickou kuchyni, první pobočku otevřel Honza Kapolka ve Frýdku Místku, další letos v květnu v centru Ostravy. Zakládá si na kvalitních, čerstvých surovinách a také na tom, aby jídla byla výživná a lehce stravitelná. V nabídce najdete burrita, tacos a quesadilly a nesmí samozřejmě chybět ani mexické pivo. Podnik se nachází na ulici Janáčkova 4.

FB Los Capolitos Ostrava

podniky

podniky

podniky

podniky

Sushi & Grill Bar Samurai

Po více než roce fungování jako rozvoz otevřel Samurai svůj vlastní Sushi & Grill Bar Samurai. v centru Ostravy.. Kromě sushi a asijských specialit nabízí také domácí limonády a pestrou nabídku alkoholu a koktejlů. Nechybí ani vinný sklípek, dětský koutek či vlastní parkoviště

FB Samurai Ostrava

podniky

podniky

podniky

 

Farmářské prodejna Horáková

Prodejna s farmářským a zdravým jídlem se přesunula z ulice Na Hradbách vedle divadla Jiřího Myrona na ulici Čs. legií.

podniky

 

Sladký časy

Téměř celé přízemí rekonstruovaného kampusu Palace zabrala cukrárna v retro stylu interiéru – Sladký časy. Jedná se již o druhou provozovnu, první se nachází na ulici Denisova a je i nadále v provozu.

FB Sladký časy

kampus

podniky

podniky

 

Timelook

Na rozkopané ulici Nádražní otevřel butik.

butik

 

Zahrada Bulharsko

V blízkosti oblasti známé jako Malá Kodaň vznikla zahradní restaurace „Bulharsko“ s grilováním a magickým místem k odpočinku, pod lipami v centru města. Pískoviště pro děti, pivo Chotěboř, limonáda Zon a mnoho dalšího. To vše jen blok od Masarykova náměstí.

FB Zahrada Bulharsko

podniky

podniky

podniky

zdroj: FB Malá Kodaň

 

Art & coffee

Na nově vzniklé terase u Domu umění funguje venkovní kavárna, kde se snoubí káva s kulturou a uměním. Pořádají se zde také různé přednášky a brunche s významnými hosty.

FB Art & Coffee

podniky

 

Kavárna Sokolská třída

Nová útulna kavárnička, dle toho, co jsme viděli skrze výklady, vznikla namísto Farmářského krámku na Sokolské třídě v blízkosti Sýkorova mostu.

podniky

 

Husky

Z ulice Tyršova se do více jak dvakrát větších prostor přestěhovala prodejna s outdoor sortimentem Husky.

husky

 

Salaam Namaste

V lokalitě ulice Stodolní, přesněji na ulici Musorgského, vznikla nová indická restaurace.

FB indickastodolni

podniky

 

Připravované

Více než nově vzniklých podniků se však v současné době rekonstruuje a připravuje. Mezi další, které nejsou doloženy následujícími fotografiemi, patří prostor na ulici Dlouhá u Masarykova náměstí, prostor po McDonalds na 28.října, nárožní prostor na rohu Stodolní a Nádražní a prostor po prodejně knih Librex na Nádražní.

 

Dejavu cafe

Na ulici Nádražní 1436/35 vzniká nová kavárna.

podniky

 

Copycentrum Českobratrská

podniky

 

Faency Fries

Již mnohokrát jste se mohli s hranolkami od Faency Fries potkat na ostravských akcích a festivalech. Nyní připravují vlastní kamennou prodejnu na ulici Přívozská 9.

FB Faency Fries


podniky

 

Nejen sladká

Nejen sladká je nově připravované bistro na pěší zóně 28.října mezi Masarykovým náměstím a mostem Miloše Sýkory. Podnik nahradí Café 10 Reloaded.

FB Nejen Sladká

podniky

 

Rybárna na rynku

Z Fifejdské sladovny se na Kuří Rynek, oficiálně Jiráskovo náměstí, stěhuje velmi oblíbená Rybárna.

FB Rybárna na rynku

podniky

 

Kofi Lab

Kofi Lab připravuje delší dobu kavárnu, která vzniká v blízkosti obchodního domu Laso na ulici Antonína Macka. Původně byli na ulici Matiční.

FB Kofi Lab

podniky

 

Royal Salon

Další novinka na Malé Kodani. Kombinace tradičního, ručního krejčovského salonu pro muže a salonu krásy pro ženy vzniká na ulici Biskupská.

podniky

Vizualizace interiéru:

podniky

zdroj: Vysloužil Architekti

 

BonGusta

Do prostoru po hospodě U Rádi, která fungovala pochybně krátce, se stěhuje z ulice Nádražní oblíbené bistro BonGusta.

podniky

zdroj: FB Ostrava je v centru

 
V rekonstruovaném prostoru na ulici Poštovní by měl dle našich informací vzniknout sushi bar.

podniky

Vedle nedávno vzniklé kočičí kavárny se stěhuje pivotéka z Pivovarského domu u restaurace Hobit.

podniky

 

Na ulici Denisova v blízkosti Karoliny se rekonstruuje obchodní prostor. Původně se zde nacházela večerka.

podniky

 

Další prostor, který nově prochází rekonstrukcí je na ulici Jurečkova.

podniky

 

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  se nám to pěkně rozjíždí

  Thumb up 14 Thumb down 0
 2. Luděk :

  Díky za tipy, o tom Bulharsku jsem už slyšel, ale ještě tam nebyl, vypadá to lákavě.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Sanju :

  Luděk: Mě by hlavně zajímalo, jak se tam dostat, protože mi z fotek ani jejich facebookových stránek není vůbec jasné, kde to vlastně je.

  Jinak je mi tedy líto, že se neuchytila restaurace U Řeky, kterou střídá Sushi & Grill Bar Samurai, jednou jsme tam byli něco slavit a vařili přiměřen+ě tomu, jaké měli ambice. A protože bydlím poblíž budoucí pivotéky na Nádražní, tak ještě přihodím dojem z každodenního okukování nového výkladu – kvalita stavebních prací je naprosto příšerná.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Crazym :

  No pěkné, žije to tu, člověk to ani nestačí sledovat kolik se toho tady děje. Škoda jen, že to je dost často jen škatule škatule hejbejte se a praktické věci typu večerka, železářství či obchod s botami jsou při té hře ztrácejí a jsou nahrazovány cool podniky typu syrová ryba z exotických krajů, předražený koblih či tucty káv se zasvěceným výkladem nějakého zarostlého lumbersexuála či sluníčkové kikiny :-)

  Thumb up 28 Thumb down 21
 5. Xavier :

  Tak Los Capolitos vyzkoušeno – sice to chutností nedosahuje ani na takový LaPaz v Berouně, ale je to fastfood, tak co jiného čekat. V každém případě jsem rád, tohle mi v centru chybělo!
  Jinak, bylo by fajn uvést, že indická restaurace Salaam namaste není nově vzniklá restaurace. Jedná se v podstatě o přestěhovanou Delhi z 28. října. Vím, uvedené to nikde nemají, ale zkuste si tam zajít a na 100% poznáte ;-)
  A jedna koncepční poznámka: co takhle místo odkazů na FB uvádět odkazy na webové stránky?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. marek :

  Crazym: Absolutní souhlas, bohužel je to dobou…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 7. Xavier :

  Crazym: Skvěle napsáno a naprostý souhlas! Však ono to časem přejde… dávám hipsterovi pět, maximálně deset let! Však ona si další generace mladých uvědomí, jak impotentní a klišoidní tento uniformní názorový a kulturní „styl“ je :)

  Thumb up 4 Thumb down 11
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Pokud vím, v centru je dost prodejen s obuví, mimo jiné také v Karolině, nebo Lasu. Sice obchody typu železářství v Ostravě nenavštěvuji, ale není třeba jedno hned u Elektry? Rád bych poprosil, která železářství a další občanská vybavenost vymizely kvůli ultrahipsta podnikům. Ale prosím ne 10 let / před revoluci zpět. Opravdu mne to kvůli přehledům zajímá.

  Xavier: FB profily podniků aktuálněji reflektují nabídku a různé události, než webové stránky, které ne všechny podniky mají. Chápu, že facebook je vhodnější a užívanější mladšími generacemi.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. Jirka :

  Skvělý článek… Dobré vědět co se děje nového v Ostravě. Hned jsem si vytipoval pár podniků kam zajít.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. thvari :

  Mi už tu jen chybí ostrá hádka v komentářích o tom, jestli centrum ostravy ožívá nebo umírá. Bez toho je ten článek polovičatý.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 11. Xavier :

  martin [msstavby.cz]: FB profily podniků možná aktuálněji reflektují různé aktuální události, nicméně v případě nabídky to ve většině případů neplatí (osobní zkušenost). Kromě toho, webové stránky jsou většinou systematičtější a mají větší celkovou výpovědní hodnotu. Tj. chci-li třeba zjistit, jaké koncerty se zrovna v nějakém klubu v následujícím týdnu konají, mrknu se na FB profil. Pokud chci ale zjistit, co je daný podnik zač (a o to na tomto webu asi jde, ne o inzerování aktuálních akcí), volím kombinaci 1. webová stránka + 2. FB profil. Ale ber to jen jako radu :)
  A s tou vhodností pro mladší generace to trošku nechápu. Tím chceš říci co? Že je tenhle web určený především pro mladší generace? Ach, chudák já a o tři roky starší Mark Zuckerberg :-(

  Thumb up 4 Thumb down 1
 12. ivan :

  Jenom taková otázka, máte i přehled o tom, jaké a které podniky se otvíraj, případně stojí za návštěvu mimo centrum, případně širší centrum?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: tak je otazka, jestli centrum mesta beres jako nakupni zonu hodinoveho manzela anebo misto, kam se jdes po praci odreagovat (a ano, hipsteri „nepracuji“, penize se jim generujou pod polstarem samy podle delky plnovousu, takze tam budou vysedavat stale, zejo :)

  tzn ma predikce, na rozdil od Xaviera je, ze vzhledem k tomu, ze takovemu hipsterovi je opravdu uprimne jedno, kde ten jeho hodinovy manzel nakupuje material, tak v centru bude stale vic kavaren, nez zelezarstvi. a taky nezapomente, ze jsme tu par let pozadu, ale nekde se da i klasicky nakup naklikat online..

  ono hlavne otevrit si kavarnu, cukrarnu, bar, bistro je myslenkove atraktivni pocin. jestli nekdo touzi leta, aby si otevrel zelezarstvi, to fakt nevim…

  Xavier: jestli je to poznat, pak ok, ale o zadne spojitosti tech dvou podniku nevim…
  ad FB: ono vetsina podniku ma udrzovany primarne FB a mozna nekteri i web. pokud maji web, maji ho uvedeny na FB..

  mmch u elektry je zelezarstvi kde?

  Thumb up 8 Thumb down 3
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Sanju: https://mapy.cz/s/UbPK

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. David Opletal :

  Hynek [msstavby.cz]: Podle zapati obou indickych webu to bude jeden podnik.
  http://indickastodolni.cz/ a http://indickyrestaurant.cz/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Sanju :

  Hynek [msstavby.cz]: Díky moc (děkovný meme zde: http://bit.ly/28CJUzG)!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Luděk :

  Já bych ještě doplnil další nový podnik Dřysty v kisni, sice ne úplně v centru, ale určitě stojí za návštěvu… https://www.facebook.com/drystyvkisni/

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. rasta :

  No pravdu říct, obchod typu železářství bych si v Centru neotevřel ani kdybych měl prostory zadarmo. Být někde, abych byl tě neuživí, a pár lidí za den, co příjdou pro deset šroubků a možná i dvě podložky k nim není žádný scoop.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Jo tak proto je tu v centru furt nějaký randál jako včera, lidi se tu chodí po práci odreagovat ale tam kde mimo město bydlí iniciují vyhlášky o tom, že v neděli se nesmí ani pracovat na zahradě, bo chtějí odpočívat :-) A já vůl se chodím odreagovávat ven z města a sem domů si chodím jen odpočinout a vyspat což je pro mě čím dál tím těžší skrz coolturní vyžití lidí bůh ví z které pr…. :-)
  Jo a zas to železářství nežerte tak doslovně, jedno obrovské tu v centru je, Ferona na Poděbradove, bylo to uvedeno jen jako příklad a možná stačilo říct jen praktické, což haldy kaváren s vysedávajícími balkánci nejsou :-)
  A aby nevznikla mýlka, já jsem rád, že se to v centru kde žiji prostředí zlepšuje ale někdy je méně lépe a x-tý sushi bar, či furt nějakou decibelovou hurá akci opravdu nepovažuji za přínos a Bernfeldová mě o tom nepřesvědčí svým neustálým tvrzením opaku :-)

  Thumb up 11 Thumb down 13
 20. marek :

  Crazym: budu se opakovat, ale opět: absolutní souhlas ;)

  Thumb up 3 Thumb down 6
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: njn. v centru chodi lidi, ja bydlim u parku a nikdo tu nechodi. takovy je zivot.

  a jinak pripominam, ze krabice se 200+ obchodama stoji 500m od hlavniho namesti…

  Thumb up 5 Thumb down 2
 22. Hynek [msstavby.cz] :

  jo a stale moc nevim, jak s podnikama „mimo“ tu nasi sledovanou lokalitu.
  v nasich silach opravdu neni sledovat vice, nez to pomyslne historicke centrum, takze veci nemene zajimave, ale lokalitou nezapadajici asi muzete davat do komentaru…

  urcite stoji za zminku nova restaurace na Landeku – Bistropen: https://www.facebook.com/bistropen/ (pro Xaviera: http://www.bistropen.cz/ :)))
  a nova restaurace zrejme bez digitalni prezentace je na ulici Sadová, nedaleko Dětského světa.. https://goo.gl/maps/nE3po8EHcYU2

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: No to je zajímavé :-) A řekl to někdo těm na radnici že i u parku žijí lidé a jsou tam tudíž ti, voliči? A ne jen na náměstí v centru :DD A řekli jim vůbec, že v centru žije cca 40 tisíc lidí a že potenciálních voličů je na sídlištích okolo podstatně více a že by jim taky mohli zpříjemnit život nějakou tou nevyžádanou kulturou s patřičnou sílou zvuku? :DD
  Jo a fakt tam je krabice s 200+ obchodama? LOL

  Thumb up 2 Thumb down 5
 24. aldik :

  Ví někdo v jaké cenové hladině se pohybují ty donuty (v tomhle, nebo tom starším podniku)? Láká mě to vyzkoušet, ale trochu se děsím toho, kolik že si za jeden donut který nebude romzrazovaný jako v každém HM řeknou :D Stovku, ani pade za jeden maličky donut fakt nedám :D

  A druhá věc- v kolik těch nových podnicích se dá platit kartou? Osobně málokdy jdu někam, kde karty neberou :) Ale to není podstatné, to je jen taková vsuvka.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Ludek :

  aldik: Cena Donutu je neco pres 30Kc a male rozhodne nejsou :-) spise naopak.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 26. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: tak ted uz jsem se ztratil uplne, ale tusim, ze se dneska nedomluvime vubec na nicem. kazdopadne protihlukova vyhlaska plati i pro centrum, pokud vim.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Takže vlastně železářství tu máme a další základní občanskou vybavenost, narozdíl od centra Prahy vlastně taky, takže to je příklad jako že jen tak od boku, abych něco řekl. Jak psal Hynek, i v centru města platí vyhlášky ohledně hluku. Pokud někdo začne řvát když vyleze z hospody neošetří žádná vyhláška. Ale pokud chce někdo v centru 300tis města slyšet trávu růst…

  Xavier: Ne možná, ale určitě. Pokud, budeme-li se bavit o restauracích, bude mít jídelní lístek na tisíc stran, jak z 90. tak ok. Nicméně lepší je mít pár základních jídel a doplňovat je sezónními. FB profily jsou také vhodnější na menu. FB profily také plně popisují daný podnik. Otevírací doba, cenový rozsah, kontaktní údaje, popis, živější a obsáhlejší fotogalerii + recenze od návštěvníků ( pokud si je na profilu povolí ). Ale můžeš si založit vlastní foodblog s odkazy na weby.

  Věk zdejších neznám, ale tak nějak z Crazym socialistických historek tuším, že mladý nebude. A taky bych upozornil na náhodně generovaná slova a z nich tvořené věty. Jako občas ty věty vypadají chytře, ale „hipster“ určitě není uniformní atp. styl.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 28. thvari :

  martin [msstavby.cz]: mě to crazymovo mudrování baví, aspoň si člověk vyslechne, co jsme údajně za generaci :-D lumbersexuálové, sluníčkové kikiny a hipstři tahají do centra koncerty a předražené kafe. je to zločin! :-)

  Thumb up 9 Thumb down 1
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Tyjo. Ale když jsme dali i restauraci Loft v Přívoze, to na Sadové a Landeku by taky šlo. Tak v dalším přehledu :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: hele jak chces. loft je podle me dost vyjimecny, i ten landek. na te sadove uz je to na povazenou. ale cim vic se rozkrocis, tim vic nebudes stihat. samozrejme by se dala takhle sledovat cela ostrava, zejo :))

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. Xavier :

  thvari: Koncerty, a rozhodně kvalitnější, do centra ovšem tahají i jiní lidé než příslušníci těchto skupin. A je jich dokonce i více! Když nebudu počítat Colours (a to v centru, s výjimkou přidruženého FvU, skutečně není), máme tady Plan B (fajn koncerty několikrát týdně), Barrák (tam je koncertu méně, ale i tak) či takový Parník. Když dám na druhou stranu ty „hipstery“, tak tu máme možná Arénu (kde koncertů až tak moc není), Cooltour (platí totéž) a Les (koncerty skoro vůbec). Hipstery nebrat!

  Jinak Bistropen prozkoumán… stojí za to :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 32. Hynek [msstavby.cz] :

  Xavier: tak hlavne v Arene je divadlo, v Cooltouru milion workshopu, tanec, ne jen koncerty. a lese krom divadla i literarni scena, netusim proc tohle ma byt nejak podradne ve srovnani s koncerty v nekterem z tech prvne jmenovanych klubu.. :)

  jinak jsi to vyskladal pekne, k tomu si dovolim pridat jeste rekneme „tanecni“ kluby jako marley, fabric a klid. a kdyz pominu divadla, tak mas pekny seznam toho, kde se vsude vyskytuju. ale ze bych se citil v jednom podniku jako hipster a v druhem jako nehipster, to mi nejak uplne unika.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 33. Xavier :

  Hynek [msstavby.cz]: Thravi zmínil koncerty… takže tak :)
  Mimochodem, já jsem nepsal, že hipsteři chodí pouze do klubů hipsterských a „nehipsteři“ do klubu „nehipsterských“. Co bych si dovolil tvrdit (z vlastní zkušenosti – občasně navštívím i Les, Cooltour či Arénu), že v těch hipsterských klubech je mnohem větší koncentrace hipsterů, než v těch jiných.
  No, zdá se, že chodíme v podstatě na stejná místa… (snad s výjimkou toho klubu Marley – tam jsem pěkných pár let nebyl) možná se i dokonce známe! :-D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 34. Crazym :

  Sakra nejsem zas tak starý, je mi teprve padesát plantážníci :-) Rozhodně nechci slyšet v centru trávu růst, jsem městský tvor, vyrostl jsem tu a na určitou úroveň hluku jsem zvyklý ale jsem rád, že aspoň někoho bavím.:-)
  Kdysi jsem provozoval diskotéky a na hlučnost produkce jsem taky zvyklý, nemám nic proti hlasité hudbě, doma mám aparát 8 x 140W a rád si pustím něco hlasitě ale čeho je moc, toho je moc obzvlášť poslední dobou kdy se spustila ta městská hurá akce na oživení centra.
  A nedivte se mi, že jsem nasraný, brblám a mudruji když na schůzce s odpovědnými na radnici řeším provozní dobu už druhého restauračního zařízení v jejich prostorách spoluvlastněného domu a s tím související hlučnost a na náš názor, že jako spolumajitelé nemáme nic proti restauračnímu provozu v těch nevyhovujících prostorech což už nechceme řešit ale aspoň by mohli zajistit aby jejich nájemci dodržovali základní ustanovení o nočním klidu od 22 hodiny a provozovnu zavřeli a je mi na to odpovězeno, že oni to neovlivní a že máme volat městskou policii když tak není. Takže co? Nejsou majiteli? Nejsou státní správou, která má v první řadě dodržovat zákony? Nechtějí spokojené spolumajitele? Jinak řečeno nám bylo kulantně řečeno polibte nám prdel spolumajitelé, nás zajímá jen nájem, který z toho máme a vy si tam žijte jak chcete a neotravujte a ještě se o vše starejte i když jsme totiž největší spoluvlastníci nemáme zájem o starosti s údržbou a situací v domě :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 35. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: no, uz se to pomalu vyplavuje na povrch :)
  a stale mi ale unika, o cem je rec, krom obligatniho festivalu v ulicich (1x rocne) si nejak nevybavim, co by v centru presahovalo konec ve 22h podle vyhlasky.. vsechno ostatni se deje dneska ve vitkovicich vcetne blbeho majalesu. a tam s tim letos docela slusne bojujou (ale taky maji letos i nejspis nejvetsi kiksy v ramci nekterych „nezavedenych“ akci)

  co se tyce provozni doby, tak to asi chapu a uprimne mi volani na policajty prijde jako skoro nejpraktictejsi vec, kterou delat. kdyz to budes delat pravidelne, tak se provozovatel nauci, ze maji byt lidi vic v klidu a nebudes si muset stezovat na radnici… jestli je to na zahradce, tak to pujde. jestli je to tim, jak lidi rvou po ceste, to je podle me asi opravdu skoro neresitelna vec, to by tam musel stat policajt neustale a stejne by byl mozna jeste vetsi hluk z toho, jak to s tema lidma resi. :))

  ale porad mi tak nejak prijde, ze clovek s bytem v samem centru by tohle mel brat jako normal, stejne jako clovek u vypadovky, ktereho sere, ze mu tam jezdi auta.. proto jsem nahore rypal s tim parkem.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 36. talage :

  Martin&Hynek
  Kuci, za prehledy diky. Mam jednu technickou – lemra jako ja se uz pomalu ztraci v tom co jeste funguje, co je presunuto a tak. Neuvazujete o google maps s pripinackama, kde budou jen ty nove podniky? Myslim, ze by uvitalo vice ctenaru. Diky . . . :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. Hynek [msstavby.cz] :

  talage: ja nevim, jestli to chceme nejak sledovat.. za par dilu tech podniku bude velke mnozstvi a nebudem obehavat kazdy podnik, jestli porad funguje.. jedine byses o to treba staral. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. dolil :

  Ostravská kavárna expanduje.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 39. Summerboy :

  dolil: To je přímo ukázková synekdocha :-)!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Crazym :

  dolil: Tak doufejme, že se nebude snažit dohnat tu Pražskou :DD

  Thumb up 2 Thumb down 2
 41. radek :

  Bohužel, jsem v tomhle negatívní. Ostrava je mrtva minimálně 10 let a ani tyto pokusy ji neoživí, bohužel i pro mne – mám dům v historickém centru Ovy a tuto 25 letou zkušenost.

  Thumb up 1 Thumb down 9
 42. Martin [msstavby.cz] :

  radek: Pokusy by byly veřejně dotovány. V případě vzniku nových podniků funguje volná ruka trhu / nabídka-poptávka.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 43. Alexandra Taxova :

  Dobry den,pokud by byl zájem,můžete příště uvést i naší zmrzlinarnu v objektu Rezidence Nova Karolina v blizkosti Náměstí Biskupa Bruna,všimla jsem si,že píšete o nově vznikajícím podniku a my jsme otevřeni už druhý měsíc a ještě jste k nám nedošli:-)za tym Gelatomania Ostrava,zmrzlinarka Alex

  Thumb up 8 Thumb down 2
 44. aggu :

  radek: Zřejmě něco děláte špatně.
  btw Jak se pozná „mrtvé město“? Poslední středa, uprostřed pracovního týdne, o prázdninách, počasí nic moc. Půl desáté večer. Cesta z Bulharska, přes Masarykáč ke Karolině. Plno otevřených zahrádek a všude, to by jeden Adam nebo Michal nevěřil, lidi. Ti lidi zřejmě mají nějaký druh vlastního rozumu a nečetli idnes nebo deník, tam se píše, že do centra se chodit nemá.
  Jediné co může zarazit je věk těch lidí. Je poměrně nízký. Starší už mají zřejmě vymyto.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 45. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: tak starsi maji vetsinou deti a dost jiny rezim..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 46. thvari :

  Hynek [msstavby.cz]: výhoda je, že děti rostou. rychle rostou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 47. Crazym :

  aggu: Tvl, vymyto, ale neboj, dočkáš se a bude to překvapivě rychlé ale možná máš výhodu, bo tam kde není co vymývat… :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 48. aggu :

  Mít rodinu znamená the end? ;)
  V pátek jsme byli na obědě s malým synem v LPC. Uvnitř plno a hlavně – několik rodin s dětmi. Zbytek do 35. Nad 50 nikdo.
  Starší generace a důchodci centrum ignorují. Zjevně proto, že „neví“. Nemají info, které by rozředilo jejich deziluzi o centru před 10-20 lety. Řekl bych, že je to škoda pro obě strany.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 49. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: ja bych jen nebyl tak hruby. i duchodci maji v centru sva mista. a ze namatkou bufet v Lase neni mozna zrovna to, co bysis predstavoval, tak tam byva zrovna duchodcu docela dost a chodi se tam nad kafem vykecat…

  a nevim, mozna proste lapeco nema tu atmosferu pro starsi, navic – proc to resime, kdyz bylo plno, by si nesedli. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 50. Balde :

  radek: to z toho bejváku asi moc nevylézáte

  Thumb up 1 Thumb down 0
 51. Summerboy :

  radek: Tak s tim barakem neco udelejte, anebo ho prodejte nekomu s vetsimi schopnostmi ci vetsimi napady. Urcite vam to tam zmeni.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. Martin [msstavby.cz] :

  Očividně jsme inspirací i pro pražské novináře.

  „Novým podnikům se navíc daří, mají statisícové tržby. Například Sí Restaurant, který vlastní španělský kuchař Miguel Moraga a jenž v pasáži Vesmír funguje od března loňského roku, měl loni tržby přesahující milion korun.“

  http://byznys.ihned.cz/c1-65394250-centrum-ostravy-laka-nove-podnikatele-na-rozjezd-byznysu-jim-nabizi-i-snizeny-najem

  Thumb up 4 Thumb down 0
 53. Danek :

  martin [msstavby.cz]: No super i na Ostravu se valí pozitiva. Ted, je ale velká škoda, že nevznikli kanceláře CB centrum 2,Amsterdam office,hotel naproti Karoliny atd.Jinak může mi někdo vysvětlit s článku to není, že španělský kuchař měl tržbu za vetší část roku přesahující milion…to by už tam nebyl.Zřejmě se jedná o měsíční tržby,že?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 54. Michal :

  Očividně jsme inspirací i pro pražské novináře
  aneb kterak z jedné studentky žurnalistiky udělat pražské novináře.
  Bravo!

  Thumb up 0 Thumb down 6
 55. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Děkuji :*

  Thumb up 2 Thumb down 1
 56. Martin [msstavby.cz] :

  V Nová Karolina Park je nová raw restaurace. Prodejna po Baťovi pod plachtami. Jako mnoho dalších po centru. Tento týden má otvíračku bistro Nejen Sladká. Na Poděbradové, kousek za Stodo se kompletně předělává obchodního prostor (vybagrovaná i podlaha ). Wine restaurant na Bernies dělá interiér. A tak..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 57. Martin [msstavby.cz] :

  Restaurace na Karolině zde http://www.lovingraw.cz/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 58. Crazym :

  Ta omáčka kolem je zábavná :-) „Raw strava nás zaplaví energií, zpomaluje proces stárnutí a zároveň přispívá k prevenci civilizačních chorob.“ Bože to je to co mi chybělo, trochu pozdě ale přeci :DD

  Thumb up 0 Thumb down 4
 59. dolil :

  v přízemí Hostelu Moravia na nám. Svatopluka Čecha je nová kavárna.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 60. Adam :

  Crazym: To je sice hezké, ale jelikož to není podloženo žádnými důkazy, jde o klamání spotřebitele.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 61. skelet :

  Raw strava je určena především pro svou komunitu. A ti tomu věří, ostatně proto ji jí.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 62. aggu :

  Adam: Klamání to imho není ;) „Raw strava vás zaplaví energií“ je jednoznačně pravdivý výrok. Jako ostatně každá strava se sacharidy… Trochu fígl, ale lež to není. „Zpomaluje proces stárnutí“ je taky v pořádku. Člověk který požívá výlučně raw stravu neskončí na IP za půl roku jako člověk požívající výlučně hamburgery a tlačenku ;) Míru efektu si každý vyhodnotí sám. A prevence civilizačních chorob opět OK. Jestliže typické průmyslové potraviny, uzeniny apod. způsobují civilizační choroby, tak jejich nahrazení raw jednoduše pomůže k prevenci. Z mrkve cévy nekornatí, z vody játra netvrdnou. Míru si každý vyhodnotí sám ;)
  Ztráta vitamínů v jídle při úpravě vyššími teplotami taky není lež.
  Ve srovnání s tím co se člověk (ne)dozví o průmyslovém jídlu v reklamě…
  A taky by to chtělo ubrat pohrdání a přidat trochu respektu. Jsou na světě lidé, pro které mají etické principy, třeba ohledně získávání potravy význam.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 63. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Člověk požívající výlučně raw stravu si užene žaludeční vředy. Lidské tělo potřebuje alespoň jedno teplé jídlo denně jinak se brzo dostaví zdravotní komplikace.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 64. Adam :

  aggu: Nejsou důkazy pro tvrzení, že pro zdravého člověka má strava bez živočišných produktů nebo bez tepelné úpravy jakékoliv výhody ve srovnání s pestrou a vyváženou omnivorní stravou. Jediné, co je jasně prokázáno, je že s veganskou stravou je velmi těžké (a u dětí téměř nemožné) dodat všechny potřebné živiny. A taky po tom lidé více prdí.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 65. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Chytřejší lidi než já napsali na wiki: Rizikové faktory vzniku žaludečních vředů: kouření, pití kávy, alkoholu, stres, špatná životospráva (vysoký obsah tuku a soli v potravě), dědičnost. Tepelná úprava jídla souvisí s úplně jinými věcmi (salmonela. e-coli..).
  Takže ano, věčně nevyspalý cholerik preferující raw stravu si ty vředy možná užene. Ti ostatní si soli a tuků v raw stravě moc neužijí ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 66. aggu :

  Adam: Nejde ani tak o výhody, jako o alternativu. To je celé. Rozhodnout se musí každý sám. Vegan strava běžnou stravu nahradit dokáže, o té průmyslové nemluvě. Snad kromě B12.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 67. Crazym :

  Ty jo, doteď jsem netušil co to raw strava znamená, jen mě pobavily ty PR kecy co jsem si přečetl na tom webu a dělal jsem si jen kozy, netušil jsem co rozpoutám :DD Fakt je ovšem ten, že mi to mohli říct dřív a ne až v padesáti, mohl jsem tu prudit déle :-( Tak nic, jdu na kus masa :-)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 68. Martin [msstavby.cz] :

  Kdo má rád pečené koleno s pivem, dá si pečeno koleno s pivem. Kdo raw stravu s ovocnou šťávou, dá si to. Ani jedné protistraně do té druhé, co rádo jí ,nic není. Naštěstí žijeme v době, kdy si každý může zvolit co chce ( a dokonce je tato nabídka i v Ostravě ) a nemusí v obchodě stát frontu byť na hajzl papír

  Thumb up 9 Thumb down 0
 69. Adam :

  aggu: Mě je úplně jedno kdo co jí. Důležité tady je, že obchodník používá v reklamě naprostou lež, což je definováno jako klamání spotřebitele. Kdyby něco podobného tvrdilo řeznictví, byla by to fakticky totožná situace, ale mnozí by si mohli zlostí ručičky ukroutit.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 70. Hynek [msstavby.cz] :

  Adam: ale dyt meles nesmysly, neuvarena strava samozrejme zachovava ziviny a vitaminy, ktere prevarenim znicis. jestli tohle neuznavas, tak opet jsme v jine dimenzi a bez to prosimte nahlasit na obchodni inspekci a neotravuj ve stavbach.
  o srovnani s normalni neomezenou stravou tam snad nepisou, nevim, co to vytahujes. nehlede na to, ze kdyby si kazdy udelal pekne prehled kolik ceho sni a porovnal to s doporucenima dietologu o pomeru zelenina / ovoce / maso / pecivo / mlecne vyrobky, tak si jsem docela jist, ze by tam kazdy mel nabehnout a vubec nespekulovat jestli pisou to anebo ono.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 71. Summerboy :

  acdlcia [msstavby.cz]: A byl nekdo z vas vubec nekdy v raw restauraci? Raw strava neznamena doslovny preklad, tedy studena a neupravena. Jsou tam nejake parametry, do jak vysoke teploty tu stravu mohou tepelne upravit tak, aby z ni nevymizely ziviny. Treba raw polevka neni studena voda s tvrdou mrkvi. Takze je zahodno si o tom treba neco zjistit a pak hodnotit. Nebo si tam zajit a zjistit osobne.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 72. David Opletal :

  dolil: M kafe, nebo tak nejak se to jmenuje. A je to vegetarianske bistro. Otevreli pry vcera, maji do 18:00 a od ctvrtka by snad meli zacit varit. Zatim se mi nepodarilo najit zadne stranky na webu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 73. aggu :

  David Opletal: Paráda. Škoda, že nejsou blíž křižovatce ale i tak.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 74. acdlcia [msstavby.cz] :

  Summerboy: Nebyl. Takže prosím o prominutí mé nevědomosti. Reagoval jsem na vysvětlení z komentáře. Ale myslím si že jako masoteriána mne asi nezaujmou. Ze zeleniny jím jenom brambory a to jen jako přílohu k masu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 75. Summerboy :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tak já taky nejsem vegan, ale vyzkoušet se má všechno ;-). Tak tam též skoč na jedno (raw jídlo) :-)!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 76. Crazym :

  Hele je to nový podnik http://www.imagehosting.cz/?v=2208201621.jpg když dost roků tam byla Tescoma nebo ty škatule hýbejte se nemám sem dávat? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 77. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: davej, co chces, vsak kdyz se tu bavime o raw jidelnicku, tak tu muzou byt urcite i skatule..

  ———

  Thumb up 1 Thumb down 0
 78. hugo :

  Když se tak bavíte o zdravé stravě, tak trochu opačně laděný nový podnik vzniká vedle směnárny DUDA u Imperialu. Mají to být čerstvé pirožky. Včera jsem jel kolem na kole a dvě kočky tam leštily stroj na jejich výrobu. Už se těším :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 79. Hynek [msstavby.cz] :

  Ojero u Stodolni uz udajne neotevre a

  Thumb up 1 Thumb down 0
 80. Sanju :

  Hynek [msstavby.cz]: No už se fakt nemůžu dočkat, až bude hotová rekontrukce celé budovy. Poslední dva dny nanášeli u tohohle výkladu omítku na kamenný obklad domu. Nejsem expert, ale působí to na mě jako zvěrstvo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 81. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Ojero je kvůli hygieně? Jak se šušká?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 82. Hynek [msstavby.cz] :

  martin [msstavby.cz]: to nevim, ani takovou suskandu jsem neslysel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 83. Martin [msstavby.cz] :

  Na rohu Stodolní a Nádražní vzniká první kamenná prodejna Woodies v ČR.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 84. David Opletal :

  martin [msstavby.cz]: Uz delsi dobu meli po realitnich webech inzerat, ze prostor restaurace prenechaji jinemu provozovateli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 85. Celestyna :

  Zmrzlinarna Gelatomania stoji za vyzkouseni a pravidelnou navstevu. Lopatkova italska zmrzka presne s chuti Itálie. Vynikajici. https://m.facebook.com/profile.php?id=1616457268676450&tsid=0.3469025352149506&source=typeahead

  Thumb up 0 Thumb down 2
 86. Kateřina :

  Ojero se zavírá z finančních důvodů. Také byl zavřen Plan B Hardcroe Cafe z duvodu neprodloužení nájemní smlouvy.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 87. MM :

  martin [msstavby.cz]: Chvíli jsem tam chodil, ale těch chyb na talíři bylo už moc. Věčně studené přílohy, kuchař to nebyl schopný udržovat v teplotě po dobu obědů a další a další věci. Celé to na mě působilo jako studentský projekt. Chápu to a podporuji začínající, ale za 90,- to nelze tolerovat věčně. Přitom polévky měli opravdu výborné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 88. Hynek [msstavby.cz] :

  tak udajne Ojero vystrida Spicebox, ktery je ted v Karoline..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 89. Hynek [msstavby.cz] :

  Faency Fries od stredy 10h

  Thumb up 2 Thumb down 0
 90. tony :

  Je to pořád „od zdi ke zdi“, nejříve všechno zrušit a vytvořit nové, hlavně jiné, za čas to zopakovat a tak pořád dokola. Vše se děje bez hlubší analýzy toho co je třeba a co bude dlouhodobě fungovat. Kopírujeme a nepoužíváme mozek. Copak Ostrava zoufale potřebuje mít své centrum ve stylu co dům to restauraci či fastfood ? Pravděpodobně si tady někdo myslí, že ostraváci se mají tak dobře, že se „válejí“ celé dny a noci po restauracích a barech. Mezitím pokračuje úbytek obyvatel, proč asi ? Určitě ne proto, že se nemají kde občerstvovat. Ledaže by se to tady chystalo pro nově příchozí, kterým to bude takto vyhovovat a ten zbytek Ostravy bude už jen zírat.

  Thumb up 2 Thumb down 12
 91. Jirka :

  tony: ono vse je porad dokola. to je život….stesti, ze tak jako vy nepremysleji vsichni

  Thumb up 3 Thumb down 1
 92. Summerboy :

  tony: Proboha, co to je za zvast? To, ze si clovek zajde obcas do restaurace by nemelo byt povazovano za zadny luxus! Ne kazdy ma na bezne chozeni po restauracich, ale ne kazdy musi taky k obedu jist oschly gothaj ze slevy s rohlikem! A s cim teda podle Vas souvisi ubytek obyvatel? Co ten s tim ma spolecneho?

  Thumb up 6 Thumb down 1
 93. thvari :

  tony: To by měl někdo centrálně plánovat, v jakém domě bude nebo nebude konkrétní podnik? To je odvislé od poptávky na trhu, svobodné vůle majitele nemovitosti a provozovatele toho kterého zařízení.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 94. Martin [msstavby.cz] :

  A tak nám 1.října otevře Woodies první concept store v čr. 21. září otevírá outlet se značkami na Puchmajerove, tudíž se Zara atp. konečně dostanou do centra. U Masarykáče otevřela Japonská Kavárna a tak…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 95. aggu :

  Japonská kavárna bych tomu snad ani neříkal ;) Zahrada, čaj, káva, klid. Bude to (další) skvělé místo a na nejlepší ostravské adrese.
  Noviny: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kousek-japonska-v-centru-ostravy-20160919.html
  Info z FB:
  „Předpokládaná otevírací doba (od října) bude středa a pátek 15:00 – 20:00, sobota 9:00 – 17:00.“
  Blíže tady: http://www.japanova.cz/ a na FB > https://www.facebook.com/ceskojaponskekulturnicentrum/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 96. Martin [msstavby.cz] :

  Burfi se stěhuje na 28.října do prostor po Mekáči.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 97. Summerboy :

  aggu: co to je proboha za oteviraci dobu? To nektere lidi jen odradi od navstevy, protoze predpokladam, ze si mnozi nebudou pamatovat, jestli je otevreno ve stredu nebo v utery a jestli vecer anebo teda rano… Z marketingoveho hlediska je to podle me spatne. Pokud do nejakeho podniku muzu jit pouze v nejake vybrane dny, a ne jen tak tam spontanne zajit kdykoli, je mnohem slozitejsi ziskat a udrzet si klienty.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 98. dolil :

  http://www.klubhlubina.cz/wp-content/uploads/2016/09/IMG_4628.jpg
  http://www.klubhlubina.cz

  boom!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 99. dolil :

  https://www.facebook.com/OM-Café-1751832858402773/?ref=page_internal

  Thumb up 1 Thumb down 0
 100. Martin [msstavby.cz] :

  dolil: Zítra v přehledu ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 101. aggu :

  Ostrava má další kino – Cineport. A program zatím vypadá jako Cesta do Fantazie ;)
  http://provoz.net/novinky/otevreni-kina-cineport-a-sdilene-zkusebny/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 102. Luděk :

  O’Donuts včera měli zavřeno a vypadalo to jako že nafurt…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.