Nové muzeum Tatry, Kopřivnice

Aktuální fotografie dokončovaného muzea Tatra v Kopřivnici. Areál se skládá z rekonstruovaného objektu slévárny, novostavby pavilonu pro vlak Slovenská strela a rekonstruovaného objektu pro bistro / kavárnu.

Rekonstruovaný objekt bývalé slévárny, kde budou umístěny výstavní exponáty. Veřejný prostor v areálu nového muzea je velmi kvalitní. Na zpevněné pochozí plochy je použita kamenná dlažba. Mobiliář je všechen sladěn do antracitového odstínu. Byly zde vysázeny i stromy.

Novostavba pavilonu pro renovovaný vlak Slovenská strela.

Rekonstrukce původního objektu na bistro a kavárnu.

Celkový pohled směrem na centrum města Kopřivnice.

Související články


Komentáře

 1. David :

  Tak pěkné to je, ale celkově to na mě působí nějak ponuře, depresivně… že by tohle mělo reprezentovat Tatru bych neřekl, upřímně to na mě působí spíše jako Holocaustové muzeum :(
  Do sebe to nějak ladí, ale možná je toho athracitu až až moc, chtělo to aspoň trošku i nějaké barvičky, možná právě na ten mobiliář.
  Kruhovému posezení kolem stromu nerozumím, bude to dost nepříjemné posezení bez opěrky, někdy je fajn nevymýšlet hlouposti, asi bych volil jednoduché lavičky klidně barevné a pár samotných kostek ale tyhle „kreátivní“ nepříjemnosti asi ne, vdyť nám tam z toho popadají prarodiče i děti

  Thumb up 12 Thumb down 14
 2. Mx :

  Všimněte si jednoho detailu – dlažby – samá žula a vzory. Inspirace pro jiná města v kraji, víme která. Jsem zvědav, co bude před Jatkami.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 3. Michal :

  Je to čisté, pěkné po všech stránkách. Žádné reklamy, barvičky a zbytečné nápisy.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 4. MareK :

  Mx: to je jasné, betonová kostka 20×20 :-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Rado :

  Mx: Chtěl jse napsat, být tohle muzeum v Ostravě, je všude místo žuly narvaná zámkovka :-)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 6. Jann :

  Povedené, žula, věřím, že i kvalitně postavené. Až se zeleň trochu rozkošatí, snad to bude i příjemné místo k posezení (chybí mi tam vodní prvek).
  Jen drobná technická – mobiliář (tedy např. nábytek), tam žádný nevidím. Naopak spoustu imobiliáře, v podobě se zemí pevně spojených zábradlí, laviček či lamp.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.