Nové Lauby

Zde nalezené sklepy jsou sice starší než na vedlejším pozemku LLC ale podle laického pohledu zajímavost i četnost nalezeného se vzdáleností od Masarykova náměstí hodně klesá.

Související články


Komentáře

 1. adamous :

  Jek dlouho uz to tam prohledavaji? Tipoval bych to uz pomalu na 2 roky. Nechapu, co tam porad delaji, za tu dobu by ten barak byl postaveny 2x.

  Thumb up 26 Thumb down 9
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  adamous: Jestliže jsou placeni ze státních peněz tak se zrovna moc nepřetrhnou. Kde jinde by tady získali takový šolich.

  Thumb up 18 Thumb down 12
 3. adamous :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tak jsem se schvalne dival a pruzkum zacal nekdy v rijnu 2017, jestli se nepletu, takze za par mesicu to uz budou 3 roky. Zajimave je, ze kdyz se v Praze stavelo Palladium, tak tam v letech 2003-2006 probihal do te doby a patrne to stale plati nejvetsi arch. pruzkum v Cesku. Takze to tempo, kdyz porovnam velikosti tech dvou ploch je tady naprosto vrazedne :D.

  Thumb up 20 Thumb down 6
 4. Adam (ten hodný) :

  Výsměch.
  Mám obavy, že to bude ve stejném stavu ještě rok, a pak se projekt ‚dočasně pozastaví‘.

  Nebude ani barák, ani parkoviště

  Chápal bych, kdyby ten průzkum dělali na místě kde se 500 roků nekoplo do země, a je předpoklad že se najde nebo zajímavého, ale tady? Dyť k těm po válce zbouraným barákům snad musí existovat i plány. Nalezené odpadky, jsou i po 3/4 století stále jen odpadky.
  Teda, chápu že když jde o podojení investora …. i ucho rozbitého hrnku je vzácnost

  Thumb up 20 Thumb down 9
 5. Honza :

  Neprodává se ten projekt náhodou? Naposledy jsem zaznamenal, že to město nechce stavět samo, ale chce prodat projekt investorovi. Pokud to pořád platí, tak jaksi není kam spěchat v průzkumu, protože investoři se zrovna nehrnou.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 6. Adam (ten hodný) :

  Není kam spěchat? Ono to parkoviště nezelo prázdnotou. ;)

  Thumb up 4 Thumb down 9
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Tak tak, začalo se v říjnu 2017.

  Něco se sice našlo https://ostrava.rozhlas.cz/archeologove-behem-pruzkumu-v-centru-ostravy-nasli-sperk-z-13-stoleti-8205435?fbclid=IwAR2mpMTW20fFRpr7ia01-DEnkWzpPP8Jef8L1Yo45ai_YBA2GG6xeVhXHgc + pozůstatky středověkých staveb, nicméně práce jsou opravdu pomalé.

  A ano, Ostrava hledá pro tento projekt investora. Jako pro všechny projekty, které si vysnila a přišla na to, že na to nemá peníze. Namátkou i na parkovací dům na Fifejdách https://pozemky.ostrava.cz/parkovaci-dum-nemocnice/ Vlastně pro vše, co je uvedené na pozemky.ostrava.cz se hledá invesotr.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 8. Petr :

  oprava kanalizace u katedrály: už rok v běhu a konec v nedohlednu
  nové lauby: 3 roky vrtání v zemi a konec v nedohlednu
  parovací dům v centru: spousta plánů a začátek v nedohlednu
  atd atd… mám pocit že ve třetím největším městě v ČR je na samosprávě absolutní nezájem cokoliv dotáhnout do konce

  Thumb up 14 Thumb down 5
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Petr: On je velký problém i koordinace projektů, rekonstrukcí sítí apod.
  Je to pár let, co byl opraven veřejný prostor před Krajským soudem. Nedávno jsem na úřední desce viděl, že se místo opěr rozkope kvůli reko. tuším kanalizace..

  Thumb up 5 Thumb down 3
 10. a :

  Realizace ma byt 2021, dokonceni 2023m ninc neni pozadu

  https://fajnova.cz/projekt/nove-lauby/

  Thumb up 11 Thumb down 3
 11. Pat :

  Někde jsem četl, že by část těch sklepů chtěli ponechat , udělat nad nimi průhlednou podlahu a celé to nasvítit . Ale bylo to v době první zmínky o projektu nových Laub , od té doby jsem neslyšel nic . Neví někdo něco ?

  Thumb up 9 Thumb down 1
 12. David :

  Viděl tam vůbec někdy někdo někoho pracovat z těch archeologů? Kolik jich tam je během pracovní doby a jak často se tam objevují od loňského roku kdy to rozkopali?

  Thumb up 10 Thumb down 7
 13. adamous :

  Aby to nakonec nedopadlo ve stylu … nahodou na to muzeme uvolnit az 35 tisic – tak to si radsi nechte namalovat kulisy … no a nakonec to cele zase zasypou, takze vysledek cele akce bude nalez 5ti hrnku a 2 hajzlaku :D

  Thumb up 6 Thumb down 4
 14. xxx :

  Asi nejsem jediný, který nějaký středověký šperk a pár rozbitých hrnců nepovažuje za adekvátní výsledek tříleté práce, která zcela blokuje rozvoj lokality. Nezpochybňuji, že archeologický výzkum někdy má své opodstatnění a že je někdy nutné najít nějaký rozumný kompromis mezi zájmy archeologů a investorů. Jen si nejsem jistý, jestli zrovna lokalita Lauby do této kategorie skutečně patří.

  Thumb up 14 Thumb down 12
 15. Hrdý Ostravak :

  Na internetu se nějaký archeolog chlubil,že tam našel starou flašku rumu a staré dětské sáňky z dob 30 lété války. ,takže ten archo.pruzkum je k něčemu dobrý a domnívám se,že má obrovský význam.Obé už je k vidění v nedaleké zastavárně Měšec. Podle mne by ten průzkum měl trvat dalších 30 let. Něco se občas najde,lidi dostanou práci,politici mají také z toho příjem,pro turisty se z toho může stát v brzké budoucnosti rovněž atraktivní místo.

  Thumb up 10 Thumb down 18
 16. xxx :

  Pokud minusáři by chtěli vysvětlit, proč se mýlím a proč lokalita Lauby má tak mimořádný archeologický význam, že to ospravedlňuje blokování rozvoje celé lokality na tři roky, tak sem s tím, rád se poučím.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 17. balde :

  xxx: průzkum trvá tři roky, protože město dosouvá realizaci, realizace se neodsouvá kvůli archeologickému výzkumu

  Thumb up 4 Thumb down 1
 18. xxx :

  balde: To je jasné, ale ten průzkum blokuje i dočasné využití prostoru hned vedle centrálního náměstí, proto zpochybňuji jeho důležitost. Opakuji – pokud je tam skutečně něco archeologicky mimořádně významného, tak se rád nechám poučit, to není jen prázdná řečnická fráze. Ale kvůli nějakému středověkému šperku mi to nepřijde adekvátní.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 19. xxx :

  A že průkzum představuje nezbytný krok před stavbou, to je taky jasné – jde mi ale o to, jak (a jak dlouho) se to provádí.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 20. JSjr. :

  Hele projektování běží současně s archeologickým průzkumem.. Nebojte se, i kdyby se nic nezkoumalo, stejně by se ještě ani nekoplo do země..
  Projekt má vydáno ÚR a připravuje se dokumentace pro stavební povolení.. Termín započtení stavby 2021 je reálný.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 21. Martin [msstavby.cz] :

  JSjr.: DSP platí město?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 22. JSjr. :

  Martin [msstavby.cz]:
  Předpokládám že ano, ještě jsem nezaregistroval, že by se našel investor.
  https://pozemky.ostrava.cz/rezidencni-projekt-nove-lauby/
  Tady je celkem dost informací v textu, i o průzkumu, který by měl skončit koncem roku 2020.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 23. Fanda :

  Přátelé.Najdete si, nebo-li zadejte Nové Lauby Ostrava a tam vše najdete.Od data začátku archologickeho průzkumu a doby jeho skončení.Zacatek realizace stavby, dokončení atd.Najdete tam vše územní rozhodnutí, stavební povolení atd.Je to tam smluvně a právně dokumentovano, takže když to někdo poruší tak je pokutován.Podivejte se udělejte si svůj názor.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 24. Míra :

  Kdo to vlastně financuje? Já bych těm archeologům řekl, že dostanou zaplaceno až podle toho, co najdou. Máte vidět ten fofr, s jakým by byli s prací hotovi. Co čekají, že v těch sklepích najdou? Baráky byly zbořeny v polovině minulého století! S překvapením zjistíme, že tehdá měli lidi ve sklepě kvašáky a kobzole. Plus harampádí, co jim doma překáželo.

  Thumb up 3 Thumb down 12
 25. Rdm :

  Míra: archeologický průzkum financuje stát a může trvat i roky, ale není to jedno? Město už stavět nechce a jak se zdá, tak nikdo kdo by tam stavět chtěl, se už skoro rok nenašel…

  Thumb up 5 Thumb down 5
 26. rom :

  Město se roky účasní všech možných realitních veletrhů, pořád se mluví o obrovském potenciálu Ostravy, v nabídce jsou atraktivní plochy v centru, byl bezprecedentní ekonomický růst – výsledky jsou takřka nulové – žádné hromady nabídek a přetahování se o projekty. Politici furt hovoří o velkém zájmu, když se vrátí. Výsledkem je, že se pak nic neděje a věc vyhnije, maximálně se řekne, že si investor nepřál nic zveřejnit a nyní už nemá zájem. Třeba to byly jen vlhké sny. )

  Takže ani ty Lauby možná nedopadnou – pokud ano, tak jsem zvědavý na výsledek – tyto projekty mají dělat soukromí developeři.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 27. Rdm :

  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/narodni-pamatkovy-ustav-ostrava-archeologie-archoelogicky-pruzkum-lauby.A200601_134544_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 2 Thumb down 0
 28. Michal :

  Pokud se o potenciálu mluví přes 30 let, tak evidentně žádný potenciál neexistuje.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 29. balde :

  zajem do toho jit s mestem maji 3 devoleperi- GEMO, Hochtief a BBB Nove Lauby. rozhodnuti ma byt do konce roku

  Thumb up 7 Thumb down 0
 30. padickos :

  Stavba měla začít v dubnu, už se tam něco děje?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 31. vojta :

  padickos: Když jsem se ptal na konci května paní Bajgarové na Twitteru, tak mi bylo odpovězeno toto: „Před několika týdny byla na katastr podaná žádost o přepis pozemku na investora, teď se čeká na ně:(. Nicméně běží už přípravné práce, vyřizuje se dopravní značení apod., během dvou týdnu by se měly naváže zařízení stavby..“
  Nu, tak uvidíme, snad se začne co nejříve.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. rom :

  Moc nechápu tento postup města – s to participací. Město to mělo prodat developerovi celé, dát nějaké regulace, ale ne takové, aby to zase developera omezilo. Pokud chce město byty, tak si je může na trhu koupit – na Karolině se prodávají pořád prakticky už hotové ty za max 70 tis. za metr, tady se kupuje za 90 za 2 roky.

  Město může stavět samo méně nákladné projekty, ušetřit na marži developera – jen si pohlídat stavební firmu.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.