Stavba řadovek se o rok zpozdí

V příjemné hošťálkovické lokalitě Na Skalách, obklopené zelení, mělo letos na jaře začít růst třiapadesát řadovek. Na pozemku v okolí hošťálkovického vysílače ale dnes žádné domy nenajdete. Největší projekt výstavby rodinných domků v Ostravě se totiž o rok zpozdí.
„Stavební povolení jsme dostali teprve v září. Původně plánovaný termín začátku stavebních prací jsme tedy museli posunout. Stavět se začne na jaře 2011, tedy o rok později, než jsme původně mysleli,“ vysvětlil za investorskou společnost Bau32 Libor Křivánek.
Všechny domy, navržené v moderním kabátu architektem Davidem Taslerem by měly být čtyřpokojové se zahrádkou. Dále budou rozděleny na dva typy dvoupodlažní a jeden přízemní atriový. „V současné době je už deset domů zarezervováno. Cena za dům i s pozemkem začíná zhruba na čtyřech milionech korun,“ informoval Křivánek a doplnil, že součástí výstavby bude také dobudování cest, osvětlení i dětského hřiště.
Podle Křivánka nepůjde o další satelitní městečko, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Nechceme, aby to byla oblast, která bude odříznuta od světa. Místo nás zaujalo svým klidem a přírodou, ale i návazností na infrastrukturu, obchody, školu či školku. Splňuje veškeré požadavky na kvalitní bydlení,“ shrnul Křivánek.
Podobné projekty navržené architektem Taslerem už podle něj byly úspěšně realizovány v Brně a okolí. Celková investice do výstavby domů v Hošťálkovicích by se měla pohybovat okolo dvou set milionů korun.
zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.