Nové cyklotrasy v Kopřivnici

V Kopřivnici roste další cyklostezka. Výstavbou jeden a půl kilometru dlouhé asfaltové stezky bude letos na podzim dokončeno propojení centra města, průmyslového parku a všech místních částí. Stezka určená chodcům, cyklistům a in-line bruslařům, která tentokrát nebude ze zámkové dlažby, ale z asfaltu, naváže na stávající cyklostezku na ulici Panská a povede podél komunikace okolo výrobních hal firem Dura a Erich Jaeger až k silnici číslo I/58, kterou překříží, a o kousek dále se napojí na trasu Z Poodří do Beskyd.

Hlavním cílem projektu je zvýšení bezpečnosti lidí dojíždějících za prací do průmyslového parku. „Mimo to ale chceme samozřejmě také celkově zlepšit podmínky pro cyklodopravu a sportovní vyžití našich občanů,“ sdělil kopřivnický starosta Josef Jalůvka.

Investice do výstavby přesáhne devět milionů korun. Městu vypomůže dotace, kterou se Kopřivnici na další cyklostezku podařilo získat.

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.