Třinec ve stylu Vídně

Město Třinec, tak jako hlavní město Rakouska Vídeň, instalovalo do veřejného prostoru moderní barevný mobiliář.

Moderní variabilní nábytek přibyl na náměstí Svobody v Třinci. Barevný mobiliář, který poslouží nejen během akcí Třineckého kulturního léta, je vyroben z odolného plastu, neškodí mu rozmary počasí a je dobře udržovatelný. Lze z něho vytvořit lavičky, minipódium, molo pro účinkující nebo dokonce funkční přístřešek. Jednotlivé prvky jsou přemístitelné pomocí speciálních vozíků a pouze proškolenými zaměstnanci města.

„Podle potřeb organizátorů různých akcí se nábytek bude přesouvat, ale upozorňujeme, že jej nelze přemísťovat svévolně, mohlo by dojít k nevratnému poškození,“ uvedla mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová. Od první chvíle, kdy se nábytek na náměstí objevil, se stal středem zájmu především nejmladší generace. „Chtěli bychom zdůraznit, že se jedná o nábytek primárně určený k odpočinku, nikoli o prolézačky pro děti a mládež,“ doplnila mluvčí. Náměstí je monitorováno městským kamerovým systémem. Barevnost nábytku byla zvolena podle znaku Třince, takže se na náměstí objevuje žlutá, modrá a tmavší červená barva. „Přáli bychom si, aby se z náměstí stala místa, kde to žije, kde se lidé rádi setkávají a kde i rádi chvíli pobudou,“ poznamenala starostka města Věra Palkovská.

S otevřením vlakové zastávky v centru města se podle ní výrazně zvýšila návštěvnost obou náměstí. „Proudí tudy více lidí a je škoda, že kromě příležitostných akcí a trhů je jejich plocha prakticky nevyužitá. Třinec si zaslouží oživení centra města,“ doplnila starostka. Proměnu náměstí by měly završit nová fasáda hotelu Steel a také kulturního domu Trisia, která by měla být hotova do začátku nové divadelní sezóny.

trinec
zdroj:denik.cz

Související články


Komentáře

 1. johny :

  Hezké, proč ne :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. Tano :

  Ale já se nedivím, že po tom budou děti skákat, vždyť ty barvy k tomu vysloveně vybízejí :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jack Daniels :

  No co dodat…napadá mně jedno slovo-hnus…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  mi to prijde taky fajn, jen pokud je to nahazene takhle nahusto na jednom namesti, tak mi to nedava moc smysl

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.