Nové centrum v Kunčicích pod Ondřejníkem

Kunčice pod Ondřejníkem vyhlásily architektonickou soutěž na podobu centra obce.

Dvoufázová kombinovaná urrabnisticko-architektonická soutěž.

Předmětem soutěže je řešení krajinářských a urbanisticko-architektonických úprav středu obce Kunčice pod Ondřejníkem. Zpracování proběhne ve dvou fázích. V první anonymní, ideové fázi, se bude řešit prostor celého středu obce s důrazem na definování urbanistické struktury a určení prostorového a hmotového řešení včetně dopravního řešení a definování hlavního veřejného prostoru v rámci celé obce. Druhá, neanonymní fáze, bude zahájena soutěžním workshopem s veřejnou prezentací a bude řešit podrobněji vybranou část hlavního veřejného prostoru (bude specifikováno po soutěžním workshopu).

zdroj: cka.cz

Související články


Komentáře

 1. Marián Kyral :

  Tak to jsem docela zvědav, jak tam bude nakonec vypadat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thvari :

  Zvláštní, v malých obcích to jde, ale naše řešení prostorů před Domem umění nebo hned naproti na tom malém náměstíčku se navrhnou a zmizí v koši. Případně se to úplně pokazí jako s tím nesmyslným zábradlím kolem trávníku u hodin. Tři místa u Elektry, každé asi 50m proti sobě, a všechna zkažená. My jsme snad zakleté město.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. rasta :

  thvari: Já bych to nedramatizoval. Vyhlásit soutěž na studii dokáže kdejaký úředník. Cesta k realizaci je ještě hodně daleká a v našich končinách obzvlášť zapeklitá a někdy končící až v tom samotném pekle a zapomnění…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.