Nová Karolina – bytový dům F

Na Nové Karolině, v místě kde má vyrůst bytový dům F, započaly zemní práce.

Vizualizace bytového domu:

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Super, jen nechápu, že tam vysadí stromky a teď je budou zase likvidovat.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 2. Tomas :

  Jiřík: Presazeni jinam by snad nemel byt takovy problem. Ale je fakt, ze to urcite melo byt naplanovano jinak

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Jann :

  By mě zajímalo, kdo si koupí apartmá s terasou za cca 5 – 10 mio, aby se pak z okna díval na rozvodnu VN, která trochu hučí, zvlášť v zimě. Myslím, že její přemístění jen tak brzo nehrozí.

  Thumb up 8 Thumb down 9
 4. MM :

  Jann: Tu rozvodnu taky nechápu, divil jsem se už před tím. Rozumím proč byla nutná, ale nerozumím, proč na tomto místě. Zvlášť když muselo být jasné, že lokalita se bude dále rozvíjet.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 5. Miro :

  bude to mit vliv na zdraví?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. kdojekdo :

  To jsou názory….. Tisíce občanů nejenom Ostravy kouká z balkónu na ulice plné špinavého plechového recyklovaného šrotu na kolech a nikomu to nevadí. Tady mohou vidět rozvodnu, výměník, Beskydy, Trojhalí …….

  Thumb up 12 Thumb down 11
 7. Brown :

  kdojekdo: …a téměř v sousedství, na Zárubku, skládku nebezpečných odpadů…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 8. talage :

  Miro: Určitě ano. Slyšel jsem, že rozvodny vysušujou mozek. Ale mohli by tu rozvodnu zrušit a místo ní instalovat cisternu na petrolej.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 9. Balde :

  http://www.rezidence-novakarolina2.cz/search/0/0/0
  46% rezervováno, vlastně návratnost investice je už zaručena

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. Brown :

  Byt 1,5+kk, 53m2, 2.8mega = na Ostravu „kup století“.

  Btw…co je to 1,5+kk…společný obývák se sousedem?

  Thumb up 7 Thumb down 5
 11. Jiřík :

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2051476-nova-karolina-roste-v-pripravovanem-komplexu-si-lide-zamluvili-uz-polovinu-bytu Schvaluje se i stavba na ulici důlní. Takže se vlastně dodělá ta trojuhelníková budova k první etapě a tím podle mě investor dostavěl.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Brown :

  Balde: Takže polovina bytů mi pokryje náklady a druhá je můj zisk?
  Ale no tak…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Balde :

  Brown: a ne? navíc když se podíváte v těch 46% jsou ty největší a nejdražší byty, prostě investor kopne do země až když má jistotu že penize jsou minimálně zpět a to už má jisté

  Thumb up 1 Thumb down 3
 14. Balde :

  Brown: stejně tak u kanceláří stačí pronajatá plocha cca 50% aby se mu vyplatilo stavět

  Thumb up 2 Thumb down 2
 15. Skeptik :

  Obecně deklaracím developerů o rezervovanosti příliš nevěřím, předpokládám, že to může být marketingová strategie.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 16. Brown :

  Balde: V Ostravě se s takovou marží nestavělo ani v roce 2006-2007. A to byly ceny stavebních prací vyšroubovány pořádně.

  Kancelářské prostory jsou jiná kategorie…ty se staví, aby se především pronajímaly a ne prodávaly.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Česká mentalita na příkladu tohoto projektu:

  1. Při oznámení projektu: „Uvěřím, až se postaví…Kdo by tam bydlel… Ostrava se vylidňuje…“

  2. Při zahájení stavebních prací: „A na co budou mít výhled? Na el. rozvodnu…. Skládku… No nic, mohl to být mrakodrap… Prostě Ostrava“

  3. Při přehledu prodeje bytů: „Marketingový tah… Kdo si koupí byt za 10 mega…“

  4. Při kolaudaci: „Fotky jsou určitě photoshop… Mělo to stát již dávno… Mají výhled na el. rozvodnu,HA!“

  No nic. V Ostravě kvalitní byty v novostavbách prostě došly. V Městské Bráně, Atrium, rezidence na Vítězné. Pokud se objeví zajímavý byt. Je rychle pryč. Mimo jiné ceny bytů za rok 2016 vzrostly v průměru o 30%. Byť nedosahují cen Prahy a Brna.
  V centru města prostě není nabídka bytů. To se podepsalo i na vyprodaných řadovkách Svatá Trojice na Slezské nebo vedlejším projektu Rezidence Františkov, kde jsou ceny vyšší a byty taky mizí.

  Samozřejmě že část bytů může být rez. „na oko“. Část si mohly rezervovat realitky, které je dál budou přepronajímat nebo přeprodávat. Nicméně mít v Ostravě rezervace na polovinu bytů při teprve kopnutí do země je fajn. A také ceny bytů v tomto projektu nepřesahují 6 mil. kč…. Tak popojedem, ne?

  Stejné to je i v Porubě. Proto se připravuje II. etapa projektu na Opavské. Vyroste zde další dům.

  Thumb up 20 Thumb down 6
 18. thvari :

  Dům opticky uzavře nám. Biskupa Bruna. Nabádal bych obvod/investora/veřejnost, aby se ta objevilo víc mobiliáře – laviček, posezení, těch altánů. Ať je to tam ještě více přívětivé, příjemné a hezké než doposud.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 19. Brown :

  martin [msstavby.cz]: Proč se tedy investor vzdal výstavby 3 a 4 etapy? A ani se moc nesnažil přehodnotit původní záměr. Tož nám to, hloupým, vysvětli…

  Mimochodem, znám člověka, který má Městské Bráně koupený byt a můžu tě uklidnit…bitka o ně nebyla. Sleva byla pořádná!!

  Thumb up 12 Thumb down 5
 20. Eli :

  martin [msstavby.cz]: Proč se divíte? Vždyť Karolína měla být hotová už celá? Nebo se mýlím? Tak Ostravaci nevěří moc tomu, co se píše, ale chtějí vidět v reálu,co se staví a hlavně dokončí. Podívejte na skelet u řeky. Jaká byla sláva, že tato část Ostravy konečně stavebně ožívá a skutek útěk. Jen další skelet!

  Thumb up 6 Thumb down 1
 21. Martin [msstavby.cz] :

  Brown: To je na samotném investorovi. Nic to však nemění na současných prodejích. A projekt přehodnotil. V nabídce více menších bytů.

  Když si vzpomeneš, kdy se Městská Brána kolaudovala, tak si odpovíš sám. Avšak nyní je dům téměř vyprodán. Mimo to se i něco konečně chystá v přízemí ve dvoupatrovém prostoru po kavárně.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 22. Skeptik :

  martin [msstavby.cz]: ad3/ Ono se někdy při prodeji „posledních“ bytů stačí kouknout do katastru nemovitostí.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 23. Brown :

  martin [msstavby.cz]: Ne proč přehodnotil 2 etapu, ale proč odstoupil ze 3 a 4 etapy, bez toho, že by v rámci nich postavil tolik ŽÁDANÉ byty. To nám vysvětli…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Takže si to shrňme. Proč mám z některých pocit, že jim vadí prodej a výstavba bytů a dohledávat se skutečných majitelů až na katastru…

  Brown: Protože soukromník staví za účelem zisku a rentability? A je to jeho věc. Stovky nových bytů není možné ostravský trh najednou vložit.
  NICMÉNĚ fakt, že nestaví 3. a 4. etapu nemění nic na tom, že nyní staví bytový dům a legislativně plánuje další. I když zpochybňuješ rezervace. Má stále pozemky pro výstavbu dalších sedmi objektů. Hezky jsi zapadl do jednoho z bodů, co jsem vypsal „Mělo to stát již dávno“…

  Také to nemění nic na tom, že výběr nových bytů je mizivý. Nebo se pletu? Jsou jich snad stovky? A pokud ano, kde?
  K Ostravské Bráně. Kolaudace proběhla 2010. kdy byla nesrovnatelná ekonomická situace. Nejen v Ostravě…

  Nejlehčí je však se projít v podvečer a podávat se, v kolika oknech se svítí. Nic lehčího není.

  Thumb up 7 Thumb down 10
 25. Brown :

  martin [msstavby.cz]: Trochu si se zamotal do toho, co kdo řekl, ale budiž.
  Na jedné straně tvrdíš, že se byty prodávají jako „housky na krámě“, vše je beznadějně vyprodáno a o pár příspěvků dál píšeš o tom, že nelze na ostravský trh vložit stovky bytů najednou. Promiň, ale tohle nepoberu…pokud by tu poptávka byla, tak se staví. Jednoduchá rovnice.

  Ukončím to odkazem, který analyzuje reálný stav…http://www.ceec.eu/research/

  Thumb up 8 Thumb down 5
 26. Skeptik :

  Koukám, že kritické myšlení a snaha věcně argumentovat není žádaná. Budu se muset z toho poučit. Prodej a výstavba bytů mi Martine opravdu nevadí!

  Thumb up 8 Thumb down 2
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Brown: Ptal jsem se, kolik jich je volných? Tedy dočkám se odpovědi…?

  Kdyby nebyla poptávka, tak se nestaví. Nestavěl by se bytový dům na Karolině. Nestavěl by se bytový dům u bazénu v Porubě, nestavěly by se byty nad Sýkorovým mostem? Další byty by se neplánovaly. Je to pobiratelné?

  Ano psal jsem, že vložit stovky nových bytů najednou není možné. Desítky však klidně ano.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 28. MM :

  Já jsem rád za každý nový bytový projekt. Představa, že paneláky tady budou dalších 100 let mě děsí. Obecně je zoufalost, že se v Ostravě prakticky byty nestaví. Většinou pouze velké projekty (Karolina, teď Poruba). Konečně se trh probudil a člověk má na výběr, což je dobře.

  U nás máme pocit, že novostavba je předražená, nesmysl kupovat. Je to, ale zkreslený pohled tím, že byty s druhé ruky se prodávají za méně než polovinu. Po rychlém růstu cen dává nákup novostavby větší smysl. Než si koupit byt v 60 let starém paneláku a dát za 3+1 o výměře 75 m2 skoro 2 miliony, tak to raději koupím byt v novostavbě za miliony tři. Rozdíl v hypotéce již není tak výrazný, orientačně 3 tisíce měsíčně. Zvýšenou částku, ale kompenzujete nižšími náklady na bydlení (fond oprav, teplo atd.). Komfort bydlení neporovnatelný, mám garantované parkovací místo, neslyším když si soused na záchodě uprdne, neslyším přes trubky od topení když někdo kašle atd. Jestli někdo tvrdí, že novostavba je na stejné úrovni jako panelák, neví o čem mluví. Pokud se zamyslíte a vše si spočítáte, tak nákup bytu v novostavbě dává smysl.

  Problém Ostravy je v tom, že za podobné peníze jste schopni postavit rodinný domek, je to dáno nízkou cenou pozemků a cenou práce. Proto se zde nestaví tolik nových bytů. Stačí se, ale podívat do Olomouce, Brna a tam už je to o něčem jiném… Na konec, kdo chce zahradu, postaví si domek, kdo chce byt, má smysl přemýšlet nad novostavbou.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 29. Balde :

  martin [msstavby.cz]: už se ví něco bližšího o té Opavské?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 30. jiří :

  zahájení vystavby opavského obchvátu http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/opava-severni-obchvat-vychodni-cast06032017.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: Podél ulice vyroste další objekt. Půdorysně zrcadlově od toho již dokončeného.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. jiří :

  na karolině se kope a už se to rysuje. jinák barák fákt moc pěkný alespon to není obíč ale máto nějáky spešo tvár i barvu. no škodá ti elektrarny některým to muže vadít. jinak par postupně přidávaných fotek ze stavby každý víkend na http://bagrista2.rajce.idnes.cz/rezidence_F_nova_karolina/

  Thumb up 4 Thumb down 1
 33. FM :

  Jiřík: Koho by to zajímalo, tak stromky skutečně nepokáceli – jenom je přesunuli o kus dál do prostoru, kde se nejspíš nějakou dobu nic stavět nebude

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.