Nová Karolina – bytový dům F

Aktuální fotografie výstavby bytového domu F na Karolině.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!


Související články


Komentáře

 1. Davidb :

  Ale jedou rychle co?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. thvari :

  Proč, pokud se ty byty prodávají a je ochota postavit tento dům F (tedy předpoklad, že se ty byty opět prodají), se ty domy s byty nepostaví rovnou všechny?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Pepper :

  thvari: Nejspíše mají výhodnější investiční příležitost jinde.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. thvari :

  Pepper: Nepatří už ten zbytek pozemků zase městu? Pan Semerák by si tam mohl zrealizovat svoje veřejné developerské choutky a ani by to nebyl takový průšvih, jako zastavět Lauby, lukrativní parcelu vedle staré radnice. :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. Pepper :

  thvari: Nejsem si jistý, v jaké je to fázi, zda už byly převedeny zpět. Těch Laub je nebojte, to je jen předvolební kampááň (Trademark by Babiš) :) P. Semerák žádné choutky nemá, bydlí v Praze a je mu to jedno, hlavně že mu nic neohrozí ty jeho mizerné kanclíky :D

  Thumb up 9 Thumb down 2
 6. D-r :

  thvari: thvari: Cely ne. Kousek stále patři Karolina Development. Budou tam ještě villadomy, jestli to zvládnou.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. PK :

  Přijde mi, že je tam více betonu než cihel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. rasta :

  PK: :) no to Vám přijde správně. Betonová konstrukce s cihelnýma vyzdívkama.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 9. D-r :

  rasta: Zajímalo by mě jak to vypadá s hlukoizolaci v těch nových železobetonových konstrukcích. Jestli je to lepši něž v obyčejných panelácích.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MarianL :

  Zase každé okno v jiném místě, jinak velké a s jiným tvarem. Jak se tomuto současnému stylu říká? Nebo to asi své jméno teprve dostane :D Člověk vidí jen náhodný shluk oken, vůbec to nepůsobí ladně.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  MarianL: Tohle je bohužel už dneska nutnost. Vzhledem k tlaku na co nejnižší cenu a přílivu nekvalifikované pracovní síly z východu vám dnes žádná firma není schopna vyrobit dvě stejné okna. Zemědělec z Ukrajiny tu mašinu prostě nenašteluje. Ale ono se pak řekne že je to moderní architektura a nějaký vidlák si za to ještě rád připlatí.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: :D chybi ti tam smajlik

  ale mozna by byla dobra fotomontaz, kdyby z toho nekdo udelal klasickou kralikarnu…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Tenhle barák zrovna žádná hitparáda nebude. Byl jsem o víkendu s kapelou ve Vídni a to co se staví tam v centru města má úplně jinou úroveň. Takže mi nezbývá nic jiného než dělat si z toho co považují místní stavebníci za moderní architekturu srandu.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 14. D-r :

  acdlcia [msstavby.cz]: AHAHA, to byl dobrý vtip.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. LK :

  MarianL: to je jednoduché, okna se umisťují podle návrhu bytu, aby byt měl dobré dispozice a nějak vycházejí ven. No, až uvidíte můj dům co se začne stavět v půlce roku, tak Vás trefí, tam je to taky tvořeno tak, že každé okno má funkci a pro daný pokoj a je umístěno již ve spojení s nábytkem, takže zvenčí je to „náhodně“ rozházené. Ale je to funkční a hlavně je to o používání a pocitu uvnitř.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 16. Pepper :

  acdlcia [msstavby.cz]: To zní skoro, jako by si ve Vídni, kde je cena bytu za metr alespoň 5x toho co v Ostravě, mohli dovolit mnohem větší investice :D

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. KK rodák :

  Což takhle postavit v centru Ostravy něco podobného, když se tak staví po celé republice ve větších městech. Ty ostravské krychle už opravdu nikde na světě nefrčí. Přitom by stačilo málo, jen upravit fasádu např. zakrýt sklem.

  https://d39-a.sdn.szn.cz/d_39/c_img_F_J/xIiRc.jpeg?fl=cro,204,115,1656,931|res,1200,,1|jpg,80,,1

  Thumb up 0 Thumb down 4
 18. Jirka :

  KK rodák: v kterých vetsich mestech v republice?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. KK rodák :

  Mám na mysli moderní objekty v Praze, Brně, Olomouci atd. ale – konkrétně uvedený objekt se bude stavět v Praze na Florenci, s celým komplexem dalších budov podobného tvaru jako je ten výše vyfocený v Ostravě – jenom s daleko pěknější a modernější fasádou. A je smutné, že si neumíme v Ostravě ani zrekonstruovat sami takový nepatrný objekt, jako jsou bývalá jatka. NEMÍNÍM s nikým polemizovat ! Každý má právo na svůj názor. Chtěl jsem jenom nastínit, že to jde jinde jinak a já si myslím, že lépe !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Pepper :

  KK rodák: A je smutné, že si neumíme v Ostravě ani zrekonstruovat sami takový nepatrný objekt, jako jsou bývalá jatka. – Jak to myslíte, sami? Jakože se na to složíme, o víkendu tam zajdem a opravíme to?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  Pepper: nemini polemizovat. a napsal to velkym pismem, tak co zkousis? :D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Pepper :

  Hynek [msstavby.cz]: to je fakt. KK rodák- v tom případě díky za názor, a tady máte klicenku:)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Nemám to kam strčit, tak to dám sem, k poslední zmínce o Karolině, tak sorry za malé OT :-) Narazil jsem na tenhle článek https://magazin.aktualne.cz/bydleni/rozhovor-anna-beata-hablova/r~959c7076f06211e7ad1e0cc47ab5f122/ a je tam i malá zmínka o OC Nová Karolina :-) Tak co vy na to?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. Summerboy :

  Crazym: A ta pani Ostravu nekdy navstivila? Protoze pak by nemohla rict, ze Karolinu centrum Ostravy neuneslo! Naopak centrum zvetsilo a realne zachranilo, protoze az pote se centrum zacalo nejak davat do pohybu a zacala vznikat mista odpocinku, kavarny, restaurace atd.! Vzdyt predtim v centru byla jen Astorka a zaplivany pajzl vedle Babicky. OK, jeste Opatija. A jinak tam bylo kulove. Dnes je centrum plne lidi, kteri si i treba zajdou do Karoliny, ale samotne centrum ani zdaleka neopomijeji. Sam k nim patrim a jsem rad, ze nas je stale vic.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 25. Crazym :

  Summerboy: To fakt netuším ale můžeš ji napsat mail a zeptat se :DD Já nechtěl vyvolávat žádný fight, jen jsem na to narazil a zaujalo mě to.
  No a pokud si myslíš, že tohle http://www.imagehosting.cz/?v=leteckykar.jpg nebo z jiného úhlu http://www.imagehosting.cz/?v=201509.jpg je proporcionálně OK, tak je něco špatně a to že Nová Karolina reálně zachránila centrum může snad říct jen návštěvník :-) No a „centrum plné lidí“ je stejná fráze jako „Stodolní, ulice, která nikdy nespí“, jako kdyby vypadly s letáku města :DD Souhlasil bych tak možná s Nová Karolina, její parking a přilehlá zastávka socky je plná lidí.
  Jo a Opatii s klidem zařaď mezi pajzly :-)

  Thumb up 0 Thumb down 10
 26. Rdm :

  Summerboy: Poslední větu máte špatně, správně by měla znít: Dnes je Karolina plná lidí, kteří si třeba zajdou do centra, ale spíše jen, když se tam pořádá nějaká akce, protože jinak je centrum mrtvá zóna s prázdnými výlohami, kterou pár nových kaváren nespasí.

  Thumb up 0 Thumb down 15
 27. PetrP :

  No mrtvá zóna jsou myslím mooc silné slova… Byl jsem v centru (kousek od Vesmíru) včera okolo 19:00 hod. a jako ne, že by to tam bylo jako na Václaváku (tam jsou ale jen cizinci, kdyby tam nebyli, bylo by to jako v Ostravě…) a zrovna úplně mrtvo tam nebylo… Např. kavárna Boule za ušima, docela dost lidí, po ulicích chodili živí lidé… žádní zoombie :D važte slova, nebo se tam jděte někdy podívat!

  Thumb up 12 Thumb down 0
 28. balde :

  Rdm: prave to že se Karolina postavila snížilo nájmy c úplném centru a mohli začít vznikat nové projekty, kterými centrum žije čím dál více

  Thumb up 9 Thumb down 0
 29. aggu :

  Výrok „centrum je mrtvá zóna s prázdnými výlohami“ už asi rok dva neplatí. Asi jste něco zaspal.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 30. Rdm :

  PetrP: PetrP: centrem jsem myslel především oblast 28. října, Zámecká, Masarykovo náměstí, netvrdím, že tam nikdo nechodí, ale centrum 300 tis. města si představuji trochu jinak.
  balde: což není moc v souladu s těmi prázdnými obchody a špinavými výlohami např. na ulici 28. října. I to Tesco se raději zbavilo svého obchodu v Horníku…
  aggu:
  ato je co https://mapy.cz/zakladni?x=18.2909070&y=49.8345552&z=17&pano=1&pid=50921166&yaw=0.583&fov=1.257&pitch=0.085 ? Ty obchody jsou prázdné už dlouho, když se tou ulicí projdete, tak tam máte dvě casina a jednu hernu, tohle čistě z mého osobního pohledu taky spadá do „prázdné výlohy“ a co třeba Baťa, dole je sice Radegastovna s pomalou obsluhou a ne až tak kvalitním jídlem, ale ty zbývající patra jsou pokud se nemýlím prázdná…

  Thumb up 0 Thumb down 10
 31. Martin [msstavby.cz] :

  Rdm: Obchody ve zmíněném odkazu na mapy.cz mají problém ve vlastnících objektů. Například majitel domu nalevo nechtěl povolit ani dočasnou výstavu v přízemí.

  Objekt po Baťovi je zcela obsazen. V horních patrech jsou kanceláře VZP. Tesco vystřídala Hruška.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 32. aggu :

  Rdm:
  1) Všechna centra těch pár měst co v Česku máme, vypadají přibližně stejně živě/mrtvě. Jedinou výjimkou je Praha, kde se v užším centru pohybují turisté a nadšení venkované, a pak Stodolní v pátek v noci. Zbytek nestojí za řeč (pro někoho, kdo považuje za jednotku „živosti“ města 1 Šibuja ;)
  2) Ohledně těch výloh – je to logika typu „pole vlčího máku, uprostřed vidím tři bodláky, takže je to pole bodláků“. Centrum se vyvíjí a dobrým směrem. Na to, jak se o svou čtvrť „stará“ místní radnice, až moc dobrým směrem.
  3) Za asi největší ostudu radnice a projev absolutního diletantismu považuju její totální nezájem o Mendelsohnův obchodní dům, který stojí o blok dále: http://cygne.cz/obchodni-dum-hornik-ostrava
  Ale to je jiná story. Snad bude Ostravak už za rok po smrti (nebo v Praze, to je jedno).

  Thumb up 5 Thumb down 0
 33. Petr :

  Martin [msstavby.cz]: Ten dům taky navždy prázdný bude, získal ho v restitucích člověk, který to nemá v hlavě úplně v pořádku. Kolega se ho snažil koupit, nicméně nechce prodat, nechce pronajmout, nechce opravit.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 34. balde :

  Petr: tak ten majitel jednou zamře a někdo to zdědí :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 35. Petr :

  balde: Mno, a nebo spadne :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 36. balde :

  zdá se mi to nebo na Karolině začali stavět i ten dům co má dokončit blok?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. acdlcia [msstavby.cz] :

  balde: Další focení mám v plánu tento víkend tak uvidíme.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. thvari :

  přes svátky jsem byl dvakrát v centru s kamarádem na pivo, dvakrát jsme vlezli do Radegostavny, která byla pokaždé beznadějně plná a dvakrát jsem přemýšlel nad tím, když je něco takhle populární, jak je možné, že není podobných podniků v okolí otevřených třeba dalších pět. to by to žilo. podle mě se pestrost a nabídka zvětšuje, ale někdy váhám, jestli centrum nabízí dost toho, co lidi chtějí – tedy krom „hipster podniků“ (které mám rád a nechci je shazovat) něco víc pro masu jako právě Radegastovna, kde vám naservírujou všechno možné, ale člověk tak nějak cítí, že je to primárně „klasicky české“ a proto tam jde

  Thumb up 2 Thumb down 0
 39. MM :

  thvari: Za chvíli se dočkáte Potrefené husy v přízemí obchodního centra Laso. Není to můj oblíbený podnik a uvidíme jak zareagují okolní provozovatelé. V podstatě husa nabízí za hodně peněz, málo muziky. Myslím tím Staropramen za cenu Plzně. Nová pizzerie místo Astorie taky nebude lidová, takže náměstí „podraží“. Osobně nechápu provozovatele v centru, proč dělají stále dokola kavárny, když je evidentní poptávka po pěkné, čisté hospodě. Radegastovna (i přes ten nesnesitelný vnitřní hluk) zkrátka nabízí kvalitní jídlo a pití za dobrou cenu v atraktivním místě. Ideální kombinace.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 40. Crazym :

  Dnešní stav, už se asi buduje poslední patro http://www.imagehosting.cz/?v=p1296216.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.