Nová Karolina – bytový dům F

Druhá etapa projektu Nová Karolina v centru Ostravy bude zahájena výstavbou bytového domu „F“.

Pro projekt vznikly nové webové stránky rezidence-novakarolina2.cz. Bytový dům je tvořen 65 bytovými jednotkami ve 2.NP – 9. NP a s dispozicemi 1+kk-4+kk a dvěma komerčními jednotkami. Parkování je zajištěno dostatkem parkovacích stání ve vlastní podzemní garáži. Byty ve druhém podlaží, orientované do vnitrobloku, disponují terasami a předzahrádkami.

Druhá etapa Nové Karoliny neznamená rozšíření současného obchodního domu Forum či výstavbu dalšího obchodního domu.

Vizualizace:
karolina

karolina

karolina

karolina

zdroj: rezidence-novakarolina2.cz

Související články


Komentáře

 1. rasta :

  „Nepatrná“ odchylka od první vizualizace :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. thvari :

  semerák to povolil? lidi se nebouří? vždyť zastaví tolik zeleně a trávy! :-)

  Thumb up 13 Thumb down 6
 3. nototo :

  Je to hezké i s tou odchylkou, akorát si myslím, že tam nakonec stejně plácnou bílou a šedou, však kdo si ještě vzpomene, jak předchozí etapa měla na obrázcích fasády s decentními barevnými prvky… Je vůbec docela sprosté, že přiklepli projekt Karoliny někomu, kdo se na obrázcích snažil o alespoň nějakou míru atraktivity, a tento si tam nakonec mj. namíchá tuctové barvy.

  Kdyby tato nová budova byla vyšší, bylo by to lepší, protože by se tím alespoň trochu rozbila mohutná hmota OC. Ceny na Ostravu tučné, srovnatelné s Prahou i Brnem, 3 + 1 (ne 3+kk!), 80 m2, se v Ostravské bráně prodával za cca 2,7 milionu a dal se sehnat v nižších patrech i za 2 mil., takže za ty peníze už by to mělo být na Karolině zařízeno od A do Z.

  Docela se divím, že se nestaví více, taková lukrativní plocha, nicméně když někdo upřednostňuje maximální výnos oproti cenově dostupnému bydlení, tak je asi logické, že postaví jeden dům za pět let… Snad se to s tou výstavbou rozjede více. A vidím, že podle všeho budou muset useknout ten tartan…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. Danek :

  Dlouhodobě tady tlačím na rozvoj Ostravy a okolí.Že by se měl stát finančním centrem(jako po redukci průmyslu stavájí Polské Katowice..byl tam podnět od Poské vlády aby se tak uskutečnilo…řešili jsme v minulosti)Take jsem psal, že by bylo dobré dostat na obrovské nevyužité prostanství Zarubek česko-činský techn.park(projekt který podporoval hejman Novák-po vzoru činckého města So-sou..byl se tam podívat i promátor Macura)..nikdo neví v jakém je to stadiu.také že by se měli vybudovat výzkumná a vývojová centra,klastry atd.(řemeslný klastr je nově vybudován v N.Vitkovicích)..V sobotu čtu tento článek o regionu na východě Polska viz.čtěte.Citím tam častečně podobnost z Ostravou:Nicméně když vezmu co dělá pro občany Sobotkova vláda a vláda v Posku je to nebe a dudy….Kladu si otázku proč to nejde tady.http://archiv.ihned.cz/c1-65537180-polska-vlada-buduje-z-podkarpati-druhe-bavorsko

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. bapi :

  Danek: Sobotka a Mládek jsou tragédi nejvyššího stupně. ;)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 6. Balde :

  v první etapě zůstává 32 volných bytů aktuálně mají akci 4% sleva pokud rezervujete do 15.12.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Danek :

  bapi: Souhlas, ale prvotní popud musí přijít od města a kraje…potažmo možná od nás občanů.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  thvari: myslim, ze tam nikdo nesankuje, tak asi dobry :o)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. deril :

  je to pořád dokola už posledních 5 let,každý rok nová vizualizace apíše se: příští rok na jaře se už začne stavet. a ještě se za těch 5 let nezačalo takže jděte už s těma vizualizacema do háje. já nevěřím že se někdy nejaká další výstavba uskuteční. především proto že podle původních plánů měla být na karolíně nová městká čáat,a po karolíně měla vést nova tramvajová i trolejbusová trať. místo nové městské části tam ale postavili hypermarket kterých už je v ostravě až moc. jsem hluboce zklamán. hlavně jak v článku zdůrazňují že další etapa neznamená výstavbu dalšího obchodního domu. jak ubohé,a zároveň i směšné.

  Thumb up 6 Thumb down 10
 10. David :

  deril: Jelikož začali prodávat byty, tak už bych tomuto projektu dával docela šanci.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. Balde :

  deril: to by asi nezačli nabízet byty k prodeji že

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Danek :

  Koukal jsem na ceny a dle mě jsou nastaveny dost vysoko.Kdyby byli 40-50%nižší…tak by se dnes stavěl již 6bytový dům.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. Miv :

  Danek: zkusíte zkonkretizovat formulaci „Dlouhodobě tady tlačím na rozvoj Ostravy a okolí“. Kde „tady“? Na tomto webu, či ještě někde jinde?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Danek :

  Bohužel pouze diskuzí.Většinou tady…tak něják očekavám, že msstavby jsou již dostatečně známy mistní politické honoraci, že si občas přečtou tyto diskuze.Samozřejmě také doufám, že třeba činsko-český technolog. park o kterém mluvil jako o projektu byvalý hejman Novák(potažmo prezident Zeman),tak se jej součastný hejman podaří zrealizovat…když si ti dva tykají…tak doufám, že spolu mluvili i o takových věcech jako je tento techn.park a jeho realizace.Taky tak nějak doufám, že když primátor Macura a spol.chtějí vykoupit pozemky kolem Karoliny, tak zřejmě mají ucelenou představu..co na nich vznikne a je to dostatečně velká lukrativní plocha pro projekty kancelařských budov(finančního centra,centra služeb)+mix.bydlení a volnočasových aktivit…potřebujeme další Tieto, další Okin atd…pokud budou tyto plochy vykoupeny..nasledně nabízeny ruznýcm společnostem na veletrzích atd.Ostrava se zučastnuje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: To máš pravdu. Místní politici znají. Až tak, že tě pozvou pod záminkou něčeho jiného a pak probíhá skoro dvou hodinové vymývání mozku od tvého oblíbeného primátora a vedoucího ÚHA, aby tě umlčeli. To co zde píšeš se nestane, ti lidi přemýšlí úplně jinak…
  Upřímně otřesnější zkušenost jsem ve svém životě zatím nezažil.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. Jp :

  martin [msstavby.cz]: Martine prosim rozepis se, ta tvoje zlusenost me zajima. Bude OvaStory ?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. thvari :

  martin [msstavby.cz]: Samozřejmě, politika a minimálně půlka společnosti u nás jede východním stylem, z pozice síly a autority. Nechat vyniknout někoho, kdo se na věci dívá trochu akčněji než znormalizovaný, poslušný občan se u nás stále jaksi nenosí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Danek :

  martin [msstavby.cz]: No upřímě taky mě napadlo dát všechny moje nápady na papír a prezentovat přímo na radnici.No spíš moje nápady…stačí se podívat do světa třeba do měst, které mají stejnou průmyslovou minulost jako tento region. a vzít od nich to co funguje a realizovat to tady.A jestli je primátor můj oblíbenec nevím, jen s něj cítím odhodlaní z Ostravou pohnout dopředu.Určitě víte co se zatím podařilo a co ne.Stejně jako jsem podporoval Vondráka(podle mě jsou to lidé , kteří něco v životě dokázali) a ještě dokážou.Je třeba i na nás přijít ze smysluplnými projekty, které by se dali realizovat….je jednoduché napsat že Sobotka a Mládek jsou tragedi, ale k ničemu to nepomůže. Nebo pozvat je na na zasedání vlády do Ostravy a představit jim projekt finančního centra, který bychom chtěli realizovat….toto musí mít podporu lidí kteří v OV žijí,města, kraje, vlády a Czechinvestu (kteří pomohou ve sjednavaní investorů do tohoto centra)…když nepřídete ze smysluplným projektem.. a ten se nerealizuje..je jen otázkou času,kdy s podobným projektem příjde někdo jiný a třeba v jiném městě…pak si jen mužeme přečíst, jak jsou v tom Brně skvělí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. D-r :

  thvari: Tak že západní styl nikdy ne jel a ne jede z pozice síly a autority?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. aggu :

  Barák fádní, což by ani nevadilo. Na blokovou zástavbu ulic už se nehraje? WTF ÚHA? Karolina je v centru nebo na Dubině?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 21. Balde :

  aggu: a první etapa je asi co?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. aggu :

  Balde: První etapa není v nadpisu a F není první etapa ;) Barák je postavený jako solitér, na který další domy nemohou navazovat. Proč?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Balde :

  aggu: http://www.msstavby.cz/nova-karolina-ii-etapa-18-03-2013/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Jp: Ne ne, článek nebude. Bylo by to slovo proti slovu. Nic jsem nenahrával. Když začne rozhovor stylem „ve vašem věku jsem byl taky buřič“, tak už je pro vás zbytek bezcenný.

  A úvahy typu:“v centru nemůže nikdy fungovat tržnice, jediná nej je na Jihu… nebo paneláky staví architekti, proto v jednom z nich bydlím. Protože to je nejlepší městotvorný prvek…“ mne utvrdily v tom, že se nikam nehneme.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 25. SpinJ :

  martin [msstavby.cz]: No to by otrávilo i nějvětšího optimistu, to chápu … tak kudy z toho ven? Už mě to taky nebaví, jakým směrem se Ostrava ubírá. O politiku jsem se moc nezajímal a nevím jaké jsou možnosti, ale minimálně nějaké sdružení, které by mohlo do něčeho kafrat bychom založit mohli. Lidí to tady navštěvuje dost.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 26. thvari :

  SpinJ: To by se hodilo. Jak jsem poslouchal nedávnou debatu na ArchWars, je to s přístupem všude podobné – tam se bavili o tom, jak lidi z Metrostavu, který má nepochopitelně jaksi předem v Praze přednost na stavbu metra, mají jako hlavní argument proti kritikům to, že už to dělají 40 let, režim-nerežim…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Danek :

  martin [msstavby.cz]: No upřímě Martine, taky jak jsem tě poznal s diskuzí tady….že ti řekli větu typu ve vašem věku jsem byl taky buřič, je u tebe zcela na místě…Neber to jako kritiku jen jako konstatovaní…upřímě jseš borec, kterému se podařil velmi dobrý projekt tohoto webu…ale jednaní s úředníky je jiné kafe…

  Thumb up 3 Thumb down 4
 28. jp :

  martin [msstavby.cz]: To chapu, diky za uprimnost. To je neskutecny, arogance a omezenost tech lidi je na zvraceni…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Pokud vím, ve zdejších diskuzích jsem přímo s panem primátorem či vedoucím úha nekomunikoval. To tzv. buřičství si odvodili z obsahu některých článků.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Jirka :

  Škoda te rozvodny co tam je. Z toho bude hezký výhled z bytu :-( :-O

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. PetrP :

  Na druhou stranu je to nejhezčí rozvodna široko daleko ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 32. D-r :

  začali kopat

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.