Proměny Ostravy #220

Málo známý pohled na blok domů u Seidlerova nábřeží na slezském břehu Ostravice. Ulice Bohumínská.

promeny ostrav

promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  :(

  Thumb up 11 Thumb down 1
 2. Eli :

  V Ostravě padly nejen jednotlivé domy, ale celé ulice. A to městu hodně uškodilo. Dosud na mnoha místech po domech, které mohly sloužit dodnes a které byly město tvorne ,je jen zarostla pustina nebo na nich zřídili parkoviště, a to ještě draze placené.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 3. Traviss :

  Chvíli jsem dumal, jak ty dvě fotky vlastně spojit, až vykující atika budovy PČR, která zůstala, nakonec druhá fotka trefně vystřižena ze streetview.. Každopádně kdy to všechno stihli zbourat!? Na prvním foto buš Škoda RTO, to jsou 60. léta..

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. paulos :

  Bohužel, těmito milníky se centrum degradovalo. Celá část „slezského centra“ je nenávratně v dupě :( … a nábřeží na slezském břehu je tímto skoro mrtvé…obsazené auty. :( Pokud by ty domy stály a nevedla kolem nich ta šílená cesta, umím si představit, jak by slezká část tvořila kutlurní alternativu stodolní, či jistého rezidenčního bydlení za řekou. Uvědomme si hlavně jednu věc, celý ten kopec je pěkně na západní straně. A západy slunce na Slezské jsou fakt pěkné. :)
  holt…historii neporučíš :( a čast se z ní ani nepoučíš … Ostrava … !!!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Moon :

  paulos: Nastesti se ale na slezske strane hodne stavi, sice ne primo u reky, ale v okoli Emy v posledni dobe rostou nove domky jako houby po desti ;) Takze s touto casti Ostravy bych to tak cerne nevidel. Spis bych si lamal hlavu nad takovymi, jako je Privoz nebo Marianske Hory, ktere mi pripadaji, co se nejakeho vyvoje tyce, jako mrtve.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. thvari :

  ČT: Primátor a město chtějí investiční záměr na projekt zahloubení Bohumínské pod zem.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Crazym :

  thvari: No nevěřím, to už se zase blíží nějaké volby? Idea fajn ale dal bych přednost zahloubení části malé části Cingrove a Cihlení včetně patřičného kusu kolejí vedle https://mapy.cz/s/2fiFG Ta Bohumínská je sice paskvil ale tolik nebolí jako ten špunt na konci Místecké a město by se více otevřelo než směrem na Slezskou, ta řeka je tak nějak přirozená hranice ale ty dva dopravní koridory ne.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 8. Danek :

  thvari: No hura,ze by se v Ostrave zacali hloubit tunely a byla do nich svedena doprava..tak to byl v tomto pripade i v pripade Mistecke skvely pocin..
  Jen si trochu rypnu,proc nejdou zakopat pod zem oba pruhy a vytvorit jen vyjezdy z tunelu, nebo snad budou na kazdou stranu pod zemi 2pruhy a jeden nad povrchem?to asi ne v tom pripade plati moje otazka…proc cela cesta nejde dat pod povrch…a udrlat jen vyjezdy a vjezdy do tunelu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. thvari :

  Volby nevolby, dneska je v módě nekonečná kampaň, ještě by Andrej molh do Ostravy přijít mezi lidi a rozdat ty svoje knihy a pokláboit o tunelech. (ne těch svých…)

  ad Danek. Taky to úplně nechápu, proč to pak nechávat i nahoře. Ještě někdo poznamenal na twitteru, jestli to nejsou vyhozené prachy. Jak říká Crazym, zahloubit Místeckou. A pak Bohumínskou, která přece není žádný tah odnikud nikam, stáhnout na dva pruhy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Danek :

  thvari: Jak uz kdysi nekdo psal,dle me je Macura nejlepsi polistopadivy primator…s Andrejkem navzdory…a je treba taky za Andrejkem jde cca.30%volicu…kdyby byli predc.volby mel by jeste daleko vice…jinak js si projel celou trasu a Bohuminske je dost odbocek tak zrejme proto.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Danek: thvari: Pod zemí bude tunel v kuse. Je nereálné mít v tunelu křižovatky. Jelikož je potřeba obsloužit cesty na Bohumínskou napojené musí zůstat jeden pruh v každém směru na povrchu a jeden pruh v každém směru se přesune pod zem aby ti co jen projíždějí mohli v klidu jet. Takhle to měli udělat i na Českobratrské.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Tak jsem zhlédl regionální zprávy v 18 a promo proběhlo, plných osm minut :-) Jak primátor, tak hlavně Semerák ve studiu se pochválili jak myslí na budoucnost města a lidi, jak tvrdě pracují a jednají s ŘSD a zmínili se i o Místecké, o tom jak by zahloubili i trať na Frýdek a zbourali ten vřed Frýdlantské mosty ale to že je hlavní brzdou výstavby v centrální Ostravě se jaksi pozapomněl zmínit :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. aggu :

  Klobouček magistrátu. Bez ironie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  k tunelu prosim dale zde: http://www.msstavby.cz/tunel-pod-bohuminskou-ulici-v-ostrave-07-12-2017/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.