Nová Karolina – bytový dům A1

Aktuální pohled na výstavbu bytového domu A1 na Karolině. V objektu již započalo osazování prvních oken.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. forse :

  Dobrý den, zajímalo by mne, jestlipak někdo tuší, zdali Statutární město Ostrava má v plánu revitalizovat tohle území:https://freeimage.host/i/3j1Aaj
  Všechny pozemky jsou dle KN ve vlastnictví města Ostravy. Jedná se o strategické spojovací místo mezi Novou Karolínou, novými bytovými domy, řekou Ostravici, Ostravskou univerzitou a centrem města. Momentálně to tam vypadá tak, jak to vypadá… škoda slov.

  Thumb up 20 Thumb down 1
 2. jiřík :

  Je to krása jak vznikají nové ulice a nové pohledy na Ostravu :)

  Thumb up 35 Thumb down 0
 3. VU :

  Za mne je nejzajímavější čtvrtá fotografie. Ten dům uzavřel ten průhled z „náměstí“ do nikam.

  Thumb up 23 Thumb down 1
 4. Martin [msstavby.cz] :

  forse: Ano, schématicky naznačeno například zde
  https://www.msstavby.cz/nova-ulice-pivovarska-26-03-2020/

  Thumb up 8 Thumb down 10
 5. Crazym :

  VU: Tak teď už zbývají jen tři rohy a celá jedna strana náměstí. To je tam na 20-30 let když se zadaří :-)

  Thumb up 9 Thumb down 7
 6. adamous :

  Ted jeste vice takovych ctvrti po Ostrave a budu spokojeny.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 7. aggu :

  Popravdě, v Česku je neobvyklé vidět rostoucí developerský projekt, kde vznikají takové kdysi „obyčejné“ věci jako blok, ulice nebo nároží. Ještě tomu v centru města.

  Thumb up 19 Thumb down 1
 8. Svizzera :

  Před chvílí na veřejné diskuzi (a velmi zajímavé, podotýkám) se nakousla i změna územního plánu v blízkosti tohoto místa. Doporučuji zhlédnout záznam FB: facebook.com/mappaostrava Youtube: http://bit.ly/yt_ostrava.

  Hosté byli taktéž velmi zajímaví: Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora pro investice
  ▪️Cyril Vltavský, vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu,
  ▪️Hana Paclová, vedoucí oddělení územní koncepce
  ▪️Ondřej Vysloužil, ředitel MAPPA a městský architekt

  Thumb up 12 Thumb down 0
 9. DRJPJR :

  V MS Deníku vyšel rozhovor s paní zastupující developera bytů na NK a mimochodem tam zaznělo tohle: “ Vždy se prodají jako první velké byty s terasami nahoře, protože tyto byty v Ostravě nejsou a poptávka po nich je velká. U nich to ale vesměs funguje tak, že klienti dopředu vědí, že se bude realizovat nějaký projekt, a byty si zarezervují. Když je pak oficiálně spuštěn prodej a zveřejníme projekt, většinou se stává, že ty velké byty už nejsou k mání.”

  Je jasné, že developer může se “svými” byty nakládat, jak uzná za vhodné. Ale slečna mezi řádky v podstatě tvrdí, že pro její firmu existuje “lepší” klientela, které se část projektu prezentuje dříve, než má vůbec někdo šanci oficiálně vidět jakoukoliv nabídku. Nevím, ale tohle mi prostě přijde divné – chlubit se tím, že to “nejlepší” si nechávám jenom pro “kamarády”.
  Zcela vážně, příjde vám to její vyjádření Ok ?

  Thumb up 1 Thumb down 17
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Vyjádření k tomu, proč je ve změnách ÚP vypuštěna rezerva pro tramvajové vedení. Smutné je například na vyjádření to, že dle odboru územního plánování a stavebního úřadu je komplikované vést trať, přičemž v prodloužené Ruské je již vybudována rezerva pro pro kolejovou trať (středový pás z kostek).

  „Dobrý den, níže posíláme odpovědi z odboru územního plánování a stavebního řádu: Dobrý den, vedení tramvaje územím Karoliny přes Dolní oblast Vítkovice směrem na jižní město je myšlenka z let 2005 – 2008, kdy mělo doplnit stávající tramvajovou síť a posílit vazbu na dolní oblast. Byla následně prověřována při zpracování podrobnějších studií oblastí, kterými procházela. Zejména komplikovaným se jeví průchod územím národní kulturní památky, kde může být kolejová trať vnímána jako bariéra v území. Současně se prokazuje vedení této trasy jako duplicitní vzhledem ke stávajícím trasám tramvaje vedoucí v Místecké ulici. Proto došlo k přehodnocení původního záměru s tím, že v případě potřeby bude obsloužení území řešeno jiným typem městské hromadné dopravy, která není založena na kolejovém vedení, například trolejbus, elektrovozidla apod. Pokud se týká tramvajové tratě v Porubě, která byla v územním plánu navrhována od ulice Opavská, po ulici Polská a Nad Porubkou, pak zde je tato trasa dlouhodobě fixována v územním plánu města. Zde se však prokazuje, že vedení tramvaje v takto zastavěném území je komplikované z pohledu nepříznivých prostorových poměrů, zjednodušeně je zde pro splnění současných požadavků na vedení tramvaje málo místa. Dalším důvodem pro změnu územního plánu je současný souběh se stávající MHD“

  Díky MAPPA za získané odpovědi

  Thumb up 2 Thumb down 9
 11. balde :

  DRJPJR: Až na ten byt s terasou budu mít, tak bych postupoval úplně stejně, půjdu za developerem a dohodnu se s ním že ten byt chci, optimálně si ovlivním i dispozice a jak to půjde na trh tak ten byt už bude rezervován. Když mám na byt za 10 mega nebudu přece čekat až se objeví někde v Avízu.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 12. thvari :

  DRJPJR: mě tam spíš zaujala zmínka o tom, že skutečně plánujou během příštích deseti let postavit další tři bytové domy a že pro objekt A2 aktuálně řeší stavební povolení. tudíž to dále poroste a bude tam bydlet více lidí, což je pro centrum jistě pozitivní zpráva

  Thumb up 17 Thumb down 0
 13. xxx :

  DRJPJR: Ano, její vyjádření mi přijde úplně bezproblémové. A ona se tím ani nechlubí. Samozřejmě se chlubí tím, že je po takových bytech poptávka, ale co se týče způsobu rezervace, pouze konstatuje objektivní realitu. A jak napsal balde, kdo má sedm osm mega za nový byt, ten už si nějak poradí.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. balde :

  thvari: můžete případně nakopírovat z článku?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. thvari :

  balde: doporučuju si koupit výtisk za dvacku, je tam celostránka a nechce se mi to celé přepisovat, ale kdo nestihl, tak nejzajímavější pasáže mi přišly tyto, odpovídala nějaká paní Karolína Švěcová, která má na starosti schůzky s klienty a prodej bytů

  „Vždy se prodají jako první velké byty s terasami nahoře, protože tyto byty v Ostravě nejsou a poptávka po nich je velká. … Jdou na odbyt jako první, v závěsu za tím investiční byty.“

  „Mívali jsme velkou poptávku cizinců, to už ale v posledních letech opadá.“

  „Ty největší byty nejčastěji kupují velké rodiny s dětmi. Stěhují se tady i mimoostravští obyvatelé, ale vždy z nějaké spádové oblasti.“

  Dotaz, jestli počítají s dostavbou dalších tří budov: „Všechny budou stát, je to jen otázka času. Tou proměnnou v této věci je situace na trhu, prodejnost, situace s hypotékami. Vždy stavíme z vlastních zdrojů a sami si určujeme vhodný okamžik pro další výstavbu.“

  „Aktuálně řešíme stavebí povolení na objekt A2.“

  Thumb up 6 Thumb down 0
 16. FM :

  A ten objekt A2 je co? Nějak se mi to nedaří dohledat

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. FM :

  Tak pardon už jsem to našel. A2 má být naproti vnitrobloku A1 – tak, že spolu dotvoří obdélník

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.