Nová čtvrť v Příboře

I přes, na poměry severní Moravy, silnou regulaci zástavby v této nově vznikající části města je většina pozemků již prodána.

Město Příbor vydalo poměrně podrobný manuál k tomu, jaké stavby a z jakých materiálů se můžou v lokalitě pro rodinné domy postavit. I přes tuto (nebo snad díky) regulaci je 28 z 36 pozemků již prodáno. Stav prodeje je k 26.9. 2019.

zdroj: pribor.eu

Související články


Komentáře

 1. Infoš :

  Ty regulativy jsou na výtěr zadní části těla. Regulovat zástavbu je možné pouze regulačním plánem či regulativy určenými v územní studii a i zde to má svá pravidla. Dokument který schválí zastupitelstvo a je nazván „Regulativy zástavby“ je nezávazný…

  Thumb up 1 Thumb down 14
 2. Petr :

  Infoš: Město to má ošéfované v kupní smlouvě, REGULATIVY jsou nedílnou součástí kupní smlouvy, tudíž jsou pro kupujícího závazné.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. Roman :

  Lide jsou zadluzeni na milion let az jednou padne zamestnanost tak hodne stesi domkari jeste ze mam byt svuj bez hypoteky banky vas potom stahnou z kuze.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 4. Dejv :

  Roman: Pokud dostanou hypotéku lidé s češtinou jako ty, opravdu bych se bál.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 5. Infoš :

  Petr: To je ale v rozporu se zákonem! Nelze dávat územní regulativy do smluv. Regulace může probíhat jen jak jsem psal výše… Smůla, ale stačí aby jeden z těch lidí s tím šel k soudu. Tohle je diletantismus od města.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 6. Crazym :

  Infoš: Tomu nějak nerozumím, není smlouva o dohodě smluvních stran? By mě zajímalo který zákon zakazuje se na něčem svobodně domluvit. Někdo nutí ty kupující přistoupit na něco s čím by pak šli k soudu s tím, že se jim to nelíbí ale podepsali to? To mi vysvětli. S Tebou bych fakt chtěl uzavírat nějaké dohody :DD

  Thumb up 6 Thumb down 1
 7. LoLec.CZ :

  Jedna věc je smlouva a svobodná dohoda, druhá věc je zákon, zda to tam může být či nikoliv. Právník nejsem a ten zákon neznám, takže do tohoto se pouštět nechci. Spíše mi přijde zvláštní to, že si dobrovolně koupím pozemek uprostřed šedých minimalistických kostek a postavím si tam např. roubenku? Nemám nic proti individualitám a svobodnému vyjadřování čehokoliv, ale nepřipadali byste si tam tak trochu jako sádrový trpaslík?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. FlakY :

  Regulace stavby je na místě. Nevím proč tu řve někdo, koho se to netýká, nečetl koncepci návrhu. Uvědomte si, že někde je zakázáno pokládání jiné střešní tašky než-li je červená pálená, nemožnost stavby typu „bungalov“ atp.

  Ve smlouvě není uvedeno, že si můžete vybrat z 5 návrhů domů jako je tomu obvyklé okolo Prahy a pak je tady značný nesoulad původní zástavby s novou. Nerespektují se šířky, délky… člověk si tam připadá jak v betonovém Ghettu.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. Infoš :

  Asi mě tu úplně nechápete. Já neříkám ať si každý staví co chce, nebo ať se s někým soudí, snaží se to ojebat atd… Regulace v územním plánování je potřeba, o tom se vůbec nebudu bavit, ale musí se to dělat podle zákona, nebo se prostě najde někdo, kdo si s tím vytře zadek. Smlouvy sice jsou dohodou dvou stran, ale nesmí být v rozporu se zákonem. A pokud to, jako v tomto případě, je v rozporu se zákonem, tak ta ustanovení jsou neplatná a každý si bude moci stavět co chce. Neschvaluji to, jen říkám jak to je… Změny územních plánů, či vypracování regulačních plánů jsou záležitosti na několik let, stojí nemalé peníze a proto je to pro politiky mnohdy problém, protože u nás se nevidí dál než 4 roky do dalších voleb. Tohle řešení bylo prostě nejrychlejší a asi nejjednodušší, ale špatné…

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.