Manuál regulace zástavby Příbor

Příbor buduje novou lokalitu pro výstavbu rodinných domů. U této příležitosti vypracoval také regulační plán, určující jak budou zdejší domy, ale například i zpevněné plochy vypadat.
Příbor se tak vyvaruje nesourodé zástavbě a vytvoří moderní čtvrť elegantního a jednotného vzhledu.

Celý manuál si můžete přečíst ZDE.

zdroj: pribor.eu

Související články


Komentáře

 1. LK :

  No tak to je super, to by mohlo být všude :-) mě třebas nejvíce rozmrzelo, když jsem zjistil, že v nové zástavbě, kde tento rok (snad) budu stavět se jeden soused rozhodl pro oranžovou barvu domu, zatímco všichni ostatní mají bílou a já taky plánuji bílou s šedou. Vypadá to hodně zvláštně, dost to narušuje ráz ulice.

  Thumb up 17 Thumb down 0
 2. Thunderbird :

  Moudří to lidé.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 3. rasta :

  Tady by si měla vzít příklad mnohem větší města. Je vidět, že tady někdo myslí hlavou, že pane Vltavský.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  rasta: Pan Vltavský se stará o kšefty svých známých místo rozvoje města. Asi potřetí hodil ÚHA vidle do tohoto projektu na Slezské https://www.msstavby.cz/bytove-domy-na-burni-20-07-2016/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. tommtomm :

  Je třeba volat bravo, a přitom by to mělo být zcela běžné řešení nejen nové výstavby ale i u rekonstrukce fasád v centrech a podobně.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 6. MareK :

  Cyrile, inspiruj se, uč se! Ačkoliv, „starý pes“ se novým kouskům učí těžko…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. Jp :

  Vltavský je fakt zajímavá osoba – nikde ho člověk nevidí vystupovat, v podstatě je neviditelný (vč. své “práce”) a stejně se na magistrátu drží jako klíště roky a roky, během kterých nic viditelného nedokázal… a ani nikdo z politiků jeho “práci” nijak zvlášť nekomentuje…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 8. thvari :

  Jp: to je podstata jedne strategie politickeho a urednickeho prezivani, jakmile na vas jde jednou videt, je to v pytli, hlavne nenapadne :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. trochowski :

  Hledám pozemek v okolí Příbora a rád bych žil v pěkné sladěné ulici, takže jsem již na tuto lokalitu před časem narazil. Nechci však patrový dům, takže asi nic i když pominu přestřelené ceny v této lokalitě, které byly (nevím jaké jsou teď) než jsem ji odepsal proto, že chci dům přízemní – hranatý, moderní, s plochou střechou (žádný šmoulí domek s valbovkou), osobně nevidím problém proč by nemohl být v A části, ale regulativ říká patrové, takže jen patrové :/ :D

  Thumb up 2 Thumb down 4
 10. Martin [msstavby.cz] :

  trochowski: Proč jsou takové domy požadovány vyplývá z manuálu. Patrové opticky navazují na sídliště a umožňují plynulý přechod zástavby.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.