Nová budova Fakulty umění OU

Ostravská univerzita vypsala veřejnou zakázku na zhotovení projektové dokumentace – Nová budova Fakulty umění OU – vybudování zázemí pro Centrum digitálních technologií, hudební produkci a multimédia.

Předmětem veřejné zakázky je provedení průzkumů, zpracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí, projektové dokumentace pro stavební povolení a související inženýrsko-investiční činnost a dále zpracování dokumentace pro provedení stavby a autorský dozor pro investiční akci „Nová budova Fakulty umění OU – vybudování zázemí pro Centrum digitálních technologií, hudební produkci a multimédia“ Ostravské univerzity.

Na tomto příkladu lze zřetelně vidět, jak důležité jsou architektonické soutěže na veřejné stavby. Objekt fakulty připomíná dort, který vaří pejsek s kočičkou. Několik různých prvků smíchaných do jednoho celku, který ve finále působí rušivě. Přitom si na webu Archdaily.com pro inspiraci stačí rozkliknout kategorii staveb pro vzdělání a jste v úplně jiném světě…

Stavba si za příklad bere inspirace z budovy Filharmonie v polském Štětíně. Již z prvního pohledu je však patrný její jednotný a nerušivý vzhled.

Ještě větší bizár představuje již jen obrys možné podoby Sportovní Fakulty. Na střeše se nachází pravděpodobně vykonzolovaný běžecký ovál. Vytvořit levitující ovál bude technologicky složité a velmi finančně nákladné. Zdá se, že divoká extravagantní 90. léta jsou stále v kurzu.

zdroj: archdaily.com

Z vizualizací je také patrné obrovské schodiště směřující na střechu objektu. Inspirace snad přístupnou střechou budovy Opery v Oslu? Nicméně v Oslu máte výhled na přístav s městem. V Ostravě směr výhledu směřuje na haldu Emu a okolí. Tedy na opačnou stranu od většiny zástavby města.

zdroj: zakazky.osu.cz

Související články


Komentáře

 1. nototo :

  Bože, proč? Vltavský běžte už pryč a Macuro, Semeráku a spol. taky! Ta budova fakulty by byla dobrá asi jako spalovna někde na okraji města nebo parkovací dům, ale do centra tento paskvil opravdu ne, tímhle se OU posune o 20 let zpět, snad se tomu někdo z univerzity postaví. Ty domečky na střeše vymyslel kdo? Zelená stěna vypadá jako tapetovaná. Před budovou čichám zámkovku, barevné provedení to naznačuje. A ta sportovní fakulta, to je peklo, já nejprve myslel, že to je kostel nějaké sekty, ale ne. Se divím, že je autor webu tak mírný, prý bizár. Ti ostravští architekti jsou asi sjetí, tohle nevymyslí ani příčetný středoškolák, kdyby udělali imitaci staré budovy jako v Drážďanech, neřekl bych půl slova, ale oni neumí ani to. Pane architekte, vraťte VŠ diplom a běžte se podívat za humna aspoň do Varšavy či Katovic.

  Hlavně že si vypisují pro srandu králíkům soutěže a vyhlašují vítěze, aby vzápětí házeli jednu po druhé do koše. Jediná šance je, že se ta banda nedostane příští rok k lizu a nestihne to zrealizovat. Ty vaše tyjátry a kamarádíčkovské kšefty si bude veřejnost pamatovat.

  Thumb up 34 Thumb down 5
 2. marian :

  bizar devadestatek…chybi mi tam ještě kulaté okna

  Thumb up 11 Thumb down 2
 3. pavel :

  Kdo je autor studie? Nechce se mi to googlit.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Pro upřesnění. Autorem je New Work z Brna. Viz odkaz na veřejnou zakázku. Jedna se o arch. studii, podle které se bude dělat projekt. Byť arch. studie vypadají lépe. A na svědomí to má přímo OU. Není se čemu divit, když slyšíte některé názory zaměstnanců OU třeba na Černou kostku.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 5. thvari :

  Bože můj, a tohle není Nádražní, kterou za 10 let při troše snahy překopete zas, tahle budova vám tam bude strašit 100 let.

  Thumb up 22 Thumb down 2
 6. Coppola :

  Člověk by řekl, že aspoň na univerzitě na fakultě umění budou mít trochu cit… Tohle je fakt strašné.

  Thumb up 22 Thumb down 0
 7. D-r :

  No nevím. Je to jako stodola… v centru města.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 8. Balde :

  To je zas tragédie ja snad půjdu do politiky kvuli tomu uz ?????

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Xavier :

  Tohle je vážně šílené! Snad to jinak docela rozumný rektor prof. Lata zarazí! Udivuje mě ještě další věc: není to na fakultu umění OU zbytečně velké? Nejsem si jist, kolik má fakulta umění studentů, ale dle tohoto (http://www.osu.cz/cisla-fakta-statistiky/) jsou to jen 4% celé univerzity, která má celkem 6 fakult. Pokud je pravdivý údaj 6870 studentů pro celou univerzitu, tak na FU vychází tak 275. Tahle obluda přitom vypadá, že by pojala současný komplex budov fildy, která má dle téže statistiky 1580 studentů. Tak nevím, jestli je tohle adekvátní.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 10. Rýša :

  To je už fakt výsměch – Fakulta umění OU!!! A v centru!!! Opravdu si Ostrava nezaslouží kvalitní a aspoň trochu výjimečnou architekturu 21.století? Co se v Ostravě děje respektive i neděje je už na pováženou. útěchou může být, že se nezačne stavět, kdy i kvalitní projekty zatím leží u ledu. ČK nebo přístavba DU.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 11. Lip :

  Xavier: Možná tam jsou velké ateliéry, pro sochy apod.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 12. Rýša :

  Lip: Jo, ať tam dají voskové figuríny ostravských politiků a hlavně hlavního architekta Ostravy!!! Taková slátanina na tak dobré adrese, to si my občané, i když stále volíme skoro ty stejně neschopné zastupitele, snad ani nezasloužíme.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. Infoš :

  Zase je ale třeba říct že do prostředí stávajících výstavních hal na Černé louce to zapadne dobře :D :D :D

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. Eli :

  Infoš: To máte pravdu,zapadla by i u hal na Slovenské ul.nebo v prům. zóně v Hrabové.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 15. Lip :

  Rýša: Však to bude jeden velký hrozný pomník všem těm papalášům :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Tomas T. :

  Pro všechny co to hází na politiky….. toto je projekt OU, ne města. Nadávejte na univerzitu….

  Thumb up 5 Thumb down 0
 17. Moon :

  Tomas T.: Souhlas. Podle mě je třeba si u každé takové stavby vyjasnit, kdo je za to odpovědný. Nejde za všechno vinit ty samé lidi.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 18. rasta :

  Ve VTP nebo v nějaké zóně si tohle dokážu představit, ale v centru ani omylem!!!

  Thumb up 7 Thumb down 0
 19. MM :

  V tomto světle mi připadá velmi komické vyjádření pedagogů a rektora, že platy a peníze ve vysokém školství jsou nízké. Já se zeptám, jakmile se jim přidá, zkvalitní se jejich práce, začnou při stavbách zadávat architektonické soutěže? Nikoli. Já bych to otočil. Ať ukážou kvalitní práci, potom dostanou přidáno. Opačně to nemůže fungovat.

  Univerzita má jít příkladem a pokud na to kašle a výsledkem je tento návrh tak si zaslouží provinční peníze, protože se chová jako provinční univerzita.

  http://student.e15.cz/agora/kdyz-reknu-nemeckym-kolegum-svuj-plat-koukaji-na-me-jako-na-blazna-rika-docent-ostravske-univerzity-1338304

  Thumb up 7 Thumb down 3
 20. Xavier :

  MM: Všechny regionální univerzity jsou provinční. A možná to lze říct o všech univerzitách v ČR. UK spadá dle mezinárodního hodnocení na 313. místo, což není žádná sláva. Palackého univerzita na 963. místo. To ale nemění nic na faktu, že jsou akademici v ČR extrémně finančně podhodnoceni. A ano, mluvím o akademicích. Nejsou to pedagogové – pedagogická činnost v jejich finančním ohodnocení hraje poměrně nepodstatnou úlohu. Akademici jsou hodnoceni převážně dle svých vědeckých výstupů. Mrkněte třeba na systém RIV.
  Otázka, zda se zkvalitní práce vědců v ČR, pokud se jim přidá, je tak trochu nesmyslná, nemyslíte? Většina těch vědců to dělá proto, že je to baví – kdyby chtěli, se svým nadáním a inteligencí by na lepší platové podmínky dosáhli snadno jinde. Ale obvykle nechtějí, protože chtějí dělat to, co je těší a baví, a klidně i za méně. I když znám i takové, kteří se vydali jinou cestou – jeden můj kamarád třeba získal doktorát, hledal práci v regionu (kvůli manželce a dítěti nechtěl jinam), bylo mu nabídnuto místo na OU na pozici odborného asistenta s platovým ohodnocením 21 000 hrubého. Teď dělá jako programátor v jedné firmě za cca 45 000.
  Jen tak pro představu. Člověk s doktorátem na veřejných vědeckých institucích v ČR bere obvykle plat pohybující se mezi 20 000-30 000 Kč. Doktorand (tedy student snažící se získat doktorát) má měsíční stipendium v rozmezí od 6 000-12 000 (a to zdůrazňuji, že doktorand většinou vykonává stejné množství práce jako odborní asistenti). Třeba v takovém Spojeném Království bere doktorand cca 50 000 měsíčně (!) a nástupní plat odborného asistenta se pohybuje kolem 150 000 ;-)
  Tím samozřejmě nehájím tuhle příšernou stavbu :-D

  Thumb up 4 Thumb down 0
 21. Cyril :

  Napadá mě meziuniverzitní spolupráce… proč jedna univerzita nepodpoří druhou (a naopak) a nezadá arch.zpracování třeba posluchačům FASTu VŠB?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 22. FM :

  a teď vážně, myslíte, že v tuto chvíli je ještě možné to celé pozastavit a vypsat normálně architektonickou soutěž? Mám strach, že už se to rozběhlo a teď už s tím bohužel nikdo nic neudělá :\

  Má cenu něco podnikat? Tlačit na univerzitu/primátora/měststkého architekta?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 23. MM :

  Xavier: Rozumím argumentům. Platy jsou zde obecně nízké, ale myslím si, že ať bere člověk plat jaký chce, má pracovat kvalitně a na maximum. Je to argument aby mi zaměstnavatel přidal, pokud nepřidá, půjdu jinam. Když pracuji zodpovědně, nemám o práci nouzi. Toto u nás nefunguje, lidé nekomunikují, bojí se ozvat. Pak je to začarovaný kruh kdy na jedné straně máme nízké platy a na druhé straně zaměstnance bez zájmu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 24. Xavier :

  MM: Tak na státních vědeckých institucích je to problém. Zaměstnavatelem je sice např. Ostravská univerzita, ale u ní prostě o zvýšení platu moc žádat nelze. Univerzita má konkrétní množství peněz, se kterými musí hospodařit. To je z naprosté většiny tvořeno tím, co přerozdělí stát pomocí hodnocení (RIV) a počtu studentů univerzitám, které to pak podle hodnocení (opět RIV) a počtu studentů přerozdělí fakultám, které to pak dle stejného systému přerozdělí katedrám. Když peníze nejsou, není možné zvýšit plat, že jo.
  Problém je tedy spíš v tom finančním toku stát – vědecké instituce. V ČR je to prostě šíleně nízko. Když si srovnáte, kolik procent HDP dává na vědu a výzkum takové Německo, Rakousko či Finsko s tím, kolik tam jde v ČR, tak možná pochopíte, proč jsou u nás akademici tak neklidní ;-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Pavel H. :

  Tak vážení, i když je to „jenom“ arch. studie. Tak je to absolutní masakr. Jak může vůbec někdo, kdo se návrhy živí vypustit takovou hnusotu z projekčního studia ven ? :O

  Thumb up 9 Thumb down 0
 26. talage :

  Krucinálfagot, tak toto je ovšem extrakousek. Musel jsem kápnout Visine a podívat se ještě jednou.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 27. Tomas T. :

  Toto je začarovaný kruh České Republiky. Na vědu a výzkum se obecně peníze nedávají. Tím pádem tam chybí kvalitní zaměstnanci, a jsou tam opravdu jen ti, kteří to dělají ze srdce. Bohužel tento problém pak způsobuje to, že takovéto stavby bez architektonických soutěží se zadávají. A studenti kteří vycházejí ze škol toto kreslí, protože hold na nic víc nemají znalosti. Bohužel….

  A nakonec to kvůli tomu dopadne špatně i s průmyslem, tak jako se nyní řeší škodovka. Kdy všechen vývoj technologií se dělá v Německu, a my je pouze montujeme do našich aut. Stává se z nás montovna, která je závislá na Německu. Až odejdeme z EU, tak zjistíme že tady není co montovat. Ale má to pozitivum že tady nebudou uprchlici a nikdo už nám nebude nic diktovat.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 28. Jiří Surůvka :

  Tomas T.:

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Jiří Surůvka :

  Jiří Surůvka:
  MMO poskytl pozemek a slíbil uspořádat soutěž na studii budovy FU OU , prostřednictvím ÚHAMO. Rok se nic nedělo, kromě pravděpodobných zákulisních tahanic o potencionální zakázku a naopak město začalo tlačit na rektora, že nabídka pozemku vyprší. Sousední studie (FSS) se zmocnil v lobbingu na místní potentáty sběhlý arch.Kuba (viz budova Plynáren) a hrozilo, že promptně dodá i studii na budovu FU. Ten stadión na střeše je memento. Stavbu by měla platit EU z grantu pro ministerstvo školství na rozvoj investic do VŠ. Univerzita promptně oslovila tuším 2 architekty , ochotné ve zbylých dvou měsících do termínu studii zhotovit, ale pak se nedohodli (arch.Sépka z Prahy nesouhlasil se ztrátou vlivu na dalších fázích projektu) a autora studie z Brna ( arch.Sládeček), který dělal, co mohl. Nová budova by sloučila obě části FU: hudební i výtvarnou, a společné centrum digitálních technologií by umožnilo průnik hudby a výtvarného umění a vznik nových studijních oborů. A to, že FU není školou s největším počtem studentů mi nepřijde relevantní a prioritu pro majoritu bychom z toho pohledu mohli dovést do absurdna například tvrzením, že by na Černé louce měla vzniknout fakulta pro blbce, protože těch je v Ostravě nejvíc!!! Tudíž i na MMO a ÚHAMO taky, protože to zase zabrnkali. Pokud to ovšem nebyl záměr, v tom případě se našim regionální politikům a úředníkům omlouvám: jste naopak pěkní chytráci !

  Thumb up 17 Thumb down 0
 30. Crazym :

  No, už se těším na dobu kdy tu bude kromě těch blbců i plno studovaných umělců, sportovců a možná i filosofů, jen nevím kdo z nich mi bude robit na ten důchod :-)

  Thumb up 2 Thumb down 8
 31. Karel M :

  Jediné, co Ostravě chybí, je velké parkoviště v centru, někde u Černé louky nebo Nové Karolíny. Jinak bude centrum skomírat a nikdo tam nebude jezdit. Až pak by se mělo uvažovat o fakultě.

  Thumb up 2 Thumb down 11
 32. Martin [msstavby.cz] :

  Karel M: Nechybí.
  Parkovací dům na Černé louce bývá poloprázdný.
  Parkoviště nejsou cestou k oživení měst.
  Centrum Ostravy neskomírá.
  Proč by Ostravská univerzita měla stavět parkoviště?

  Thumb up 11 Thumb down 2
 33. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: „Až odejdeme z EU, tak zjistíme že tady není co montovat. Ale má to pozitivum že tady nebudou uprchlici a nikdo už nám nebude nic diktovat.“

  Ajajaj.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 34. thvari :

  Crazym: největší daně platí ti nejvíc vydělávající. takže všichni ti pracující za minimálku na všech tvých užitečných pozicích jsou ty největší vyžírky, které do důchodového systému přispěli skrz své zaměstnavatele nejmíň, protože dělají tu nejneschopnější práci za ty nejmenší peníze.

  ten tvůj filozof přispěje v konečném důsledku nejvíc peněz, protože je zaměstnán jako profesor na univerzitě, která produkuje vysokoškolské absolventy, což jsou platově nejlépe ohodnocení lidi ve společnosti, čímž zároveň odvádí nejvíc do důchodového systému.

  mě by zajímalo, čím jsi společnosti jako někdo, kdo akorát zdědil nemovitosti, přispěl sám. jo, už vím, rádobychytrýma průpovídkama na netu :-D takže kolik přesně z tebe budeme mít na důchody? :-D :-D

  Thumb up 7 Thumb down 3
 35. jarnemec :

  Jiří Surůvka: Vyhlašovatelem arch. soutěže je investor. V tomto případě je investorem univerzita a ta soutěž neuměla, nechtěla, případně nebyla schopna rok přesvětčit k činnosti kohokoliv jiného, kdo by to udělal za ní. Lze si vybrat jakoukoliv variantu, ale cokoliv dalšího jsou výmluvy a obhajoba vlastní neschopnosti. Že to OU neumí, lze vidět na každé investici a jejích architektonickéých kvalitách. Ale je super vědět, že univerita rok přihlíží nicnedělání ve věci, o kterou ji jde a pak dva měsíce honí termín… :-D Jirko, vždyť to si zde napsal je směšné… a smutné.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 36. Crazym :

  thvari: Nebuď tak upjatý, škodí to zdraví a pořádně se podívej na ten příspěvek a všimni si toho smajlíka na konci. Jo a víš hovno o „mých užitečných pozicích“ o „největších vyžírkách“ na nich a o tom co jsem zdědil či nezdědil takže se trochu hamuj ve svém spravedlivém rozhořčení, já nemůžu za to, že jsi nic nezdědil a o svůj důchod se postarej sám tak jako já :DD

  Thumb up 1 Thumb down 2
 37. Pepper :

  Martin [msstavby.cz]:
  Nechybí. – Chybí. Akorát ne na Černé louce.
  Parkovací dům na Černé louce bývá poloprázdný. – Jistě, protože ten je tak daleko od všeho, že jako by vůbec nebyl.
  Parkoviště nejsou cestou k oživení měst. – Rozhodně ne parkoviště pozemní, ale parkovací domy nebo podzemní parkoviště ano. Chcete přilákat investory do proluk v centru a prázdných domů? Fajn. Co tam mají dělat? Byty – když děláte nové byty, ať už v cihle nebo v novostavbě, budou ve vyšší cenové relaci, a v takové lidi jednoduše očekávají, že bez problému zaparkují. Alternativně kanceláře – stejný problém, proč by byli v centru, když mohou být o kousek dál, kde je parking vyřešený.
  Centrum Ostravy neskomírá. S tím souhlasím, nicméně se zlepšuje tempem velice pozvolným, jestli vůbec.
  Samozřejmě můžeme tvrdit, že lidi auta a parkování vlastně nepotřebují, což je v multicentrické a roztahané Ostravě mylné ještě více, než v jiných městech. A nebo můžeme říct, že si mají podzemní parking vyřešit v rámci projektu, ovšem v zástavbě jde horko těžko vytvořit dost míst na to, aby to MOaP nezatrhl. :)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 38. Xavier :

  Pepper: Parkovací dům na Černé louce je daleko od všeho? Cca 300 metrů pěšky na hlavní náměstí (https://mapy.cz/s/27iYG) je fakt daleko? I mapy píšou, že to jsou 4 minuty. A ty to počítají pro normální lidi x2, aby nebyli důchodci rozhořčeni, že to neodpovídá ;-) Takže, aby bylo všechno blízko, měl by vedle každého domu stát zároveň parkovací dům? Představa jak z filmu od Tatiho :-D

  Thumb up 5 Thumb down 2
 39. Pepper :

  Xavier: Ano, to je pro většinu lidí příliš daleko, když konkurence ve formě Karoliny má parking hned vedle. To, že pro mě osobně to daleko není, je zcela irelevantní, protože 90% lidí to vidí jinak. To jsem si vážně nevymyslel, mám to z praxe v realitách, ten parkovací dům žádného klienta nezajímá. Navíc Masarykáč je vlastně na okraji centra, a co ten zbytek? Nebo jinak, máte jiné vysvětlení pro to, že ten dům je prázdný, a všichni si stěžují na parkování v centru?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 40. Xavier :

  Pepper: Sorry, asi se tedy stýkám se „špatnými“ lidmi, protože nikdo z té hrstky obyvatel Ostravy a jiných měst v ČR (i zahraničí) si na parkování v centru nikdy nestěžoval, resp. nikomu nepřišlo zvláštní dojít si z místa, kde se nachází stání pro jeho auto, do cílového místa třeba 500 metrů. Mimochodem, když se chcete dostat v Karolině z parkoviště třeba do kina, taky si těch 300 metrů ujdete. Když chcete z parkovacího domu na Černé louce do Minikina, vyjde vás to nastejno. A aspoň se projdete na čistém vzduchu.
  Já sám jsem asi trochu praštěný, když se pohybuji v oblasti ohraničené řekou Ostravicí, Mariánskohorskou, železniční tratí Ova-Frýdek a DOV většinou pěšky (kromě situací, kdy skutečně hodně spěchám). Ale jo, bydlím v ní tak nějak uprostřed, tak to nemám nikam dál než těch 15-20 minut :-D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 41. airplays :

  Xavier: Není to dáno spíš tím, že v centru nic není? Obchody nic moc, služby to samé v bleděmodrém. Prostě moc důvodů tam chodit není.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 42. Pepper :

  Xavier: Mám to s tou chůzí podobně, bydlím i pracuji v centru, takže mi je těch 500 metrů jednou za čas úplně jedno, nicméně tady nejde ani tak o lidi, kteří přijedou 1 za týden nebo tak do kina, restaurace, obchodu atd. (i když sekundárně ano, kanceláře kam chodí veřejnost si budou nájemci vybírat podle parkování poblíž.) Tady jde hlavně o ty lidi, kteří auto potřebují každý den po ruce buď u místa bydlení, nebo u místa práce, a pro ty je to fakt rozdíl, když si vybírají byty či kanceláře a berou to dost v potaz, přičemž se to odráží i na ceně, kterou jsou ochotni zaplatit. A to jde jedno s druhým – výše nájmu/prodejní ceny se odrazí na ceně nemovitostí, cena nemovitostí se odrazí na ochotě investorů něco postavit, což se odrazí na tvorbě nových domů, bytů, kanceláří, a což se odrazí na množství lidí v centru a jeho oživení. :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 43. Xavier :

  airplays: Zajímavé tvrzení. Jakožto obyvateli centra se mi zdá, že je to spíš naopak: nemám moc důvodů centrum opouštět. Pokud jde o obchody a služby, pak je zde toho dost. A pokud vezmu jako součást centra Karolinu (a ona součástí územně je), tak mi zde nechybí už vůbec nic. Snad kromě sportovního vyžití, ale to je pochopitelné – jezdím hlavně na kole a chodím po horách, což jsou činnosti, které se jen tak v centru města provozovat nedají. A jo, zahraju si tady taky občas tenis :-D
  Naopak můj dobrý kamarád z Hrabůvky jezdí trasu Hrabůvka-Centrum dost často. A nikoliv kvůli práci, ale spíše za těmi obchody/službami. Tak teď nějak nevím :-D

  Thumb up 8 Thumb down 0
 44. Crazym :

  Xavier: Tak to já mám asi pech a stýkám se s těmi „dobrými“ lidmi, taky bydlím v centru a taky s tou chůzí nemám problém a doufám, že praštěný nejsem ale jak na Zámecké, tak na Chelčického kde něco mám je parkování jeden z největších problémů. Holt ta pravda bude asi někde uprostřed a je to zřejmě o úhlu pohledu a prioritách, já třeba to auto holt potřebuji a 500 metrů daleko je mi k ničemu na rozdíl o těch co jich není hrstka a co se sem naserou se svými plechovými miláčky ve své pracovní době a celý den je pak nepotřebují :-)
  Jo a pro toho trotla co rozumí všemu a vše ví: Nic z toho jsem nezdědil :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 45. Tomas T. :

  Xavier: Parkovat v parkovacím domu na výstavišti když jdu do minikina je nesmysl. Minikino ma vedle sebe hned dvě parkoviště, navíc po 18té se již myslím ani neplatí. Tedy toto bude platit jen do té doby, než zase nějakého chytráka nenapadne to parkoviště zastavět nějakým skeletem.

  Toto by město mělo řešit jako podmínku schválení stavby. Jestli tam je nyní placené parkování pro 30 autu, tak by to po postavení domu mělo být zachováno + další místa pro byty a kanceláře, které jsou v novém objektu. Bohužel takto tady nikdo neuvažuje….

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.