Největší investice města Ostravy v letošním roce

Třemi největšími investicemi, které budou v letošním roce realizovány z rozpočtu města jsou: Revitalizace přednádražního prostoru Svinov, jeho druhá etapa, Budování technické infrastruktury – vnitřní sítě v Průmyslové zóně Mošnov a Centrum bezpečné jízdy v Ostravě.
„I přes nižší daňové příjmy města v minulém roce nedošlo u žádné investiční akce z rozpočtu k zastavení. Maximálně bylo zahájení realizace staveb přesunuto na letošní rok,“ řekl náměstek primátora Zdeněk Trejbal. Vloni jsme z rozpočtu města uvolnili na investice více než 1 100 milionů korun, v letošním roce to bude znovu více než miliarda,“ dodal Z. Trejbal.
Už v červnu začne výstavba Centra bezpečné jízdy, do kterého město letos investuje 42 500 tisíc korun. Rozdíl mezi celkovou sumou 81 752 tisíc korun a letošní částkou bude do stavby investován v prvních třech měsících příštího roku. V březnu 2011 by měly být práce ukončeny. Centrum, které vyroste v areálu firmy Libros v Ostravě-Přívoze, připraví řidiče na ovládání vozidla ve ztížených povětrnostních podmínkách, při řešení kritických situací. Držitelům řidičských průkazů umožní redukci přidělených trestných bodů za dopravní přestupky.
V červenci 2010 předpokládáme zahájení společné akce SMO a MSK – Revitalizace přednádražního prostoru ve Svinově, v tu dobu už bude zdemolováno stávající plato. V letošním roce z celkové sumy 801 303 tisíc korun bude do této akce investováno cca 120 mil korun. V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a technický dozor investora. Celkově by stavba měla být ukončena na jaře roku 2012.
Třetí významnou investicí letošního roku z rozpočtu SMO je výstavba technické infrastruktury – vnitřní sítě ve Strategické průmyslové zóně Ostrava-Mošnov. Práce na této etapě byly zahájeny již v roce 2008. Celkové náklady jsou cca 1 111 650 tisíc korun, přičemž v letošním roce by mělo být proinvestováno cca 327 517 tisíc korun. Ze zdrojů ministerstva průmyslu a obchodu bude uhrazeno přibližně 75% této částky. Dokončení zbývajících staveb se předpokládá do konce roku 2011.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.