Strojírenské Vítkovice otevřely nový závod

Zprovoznění závodu je součástí strategických záměrů vítkovické strojírenské skupiny, která se soustředí na komplexní dodávky technologií na klíč. Nový závod je začleněn do struktury dceřiné společnosti Vítkovice Power Engineering a přinese i nová pracovní místa.
Už v této fázi je jich 55. Od června, kdy výroba poběží naplno, se počet zaměstnanců v dělnických profesích zvýší na 123. Celkově bude provoz membránových stěn zaměstnávat zhruba půldruhé stovky lidí.
„Membránové stěny významně posilují naše kapacity v komplexních dodávkách technologií. Kontrakty, které máme nebo je chystáme v energetice v tuzemsku, Indii, Turecku, Rusku a dalších zemích, jednoznačně ukazují, že bylo správné investovat uprostřed loňské krize do provozu, který nás technologicky a ve vztahu ke konkurenci posune na vyšší příčku,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Vítkovice, a. s. Jan Světlík.
„Zajímavostí je, že strojírenské Vítkovice už v minulosti membránové stěny vyráběly. V 80. letech minulého století byl ale v rámci politického dělení kompetencí tehdejšího československého průmyslu závod přesunut na Slovensko,“ upozornil předseda představenstva a generální ředitel Vítkovice Power Engineering Pavel Ondruch.
zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.