Nástavba a přístavba objektu Černá 514/61

V Opavě, na ulici Černá č.p. 614/61, probíhá přístavba a nástavba dlouhodobě prázdného objektu.

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Aleš K :

  V Opavě se poslední dobou rekonstruuje o stošest :-)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Michal :

  Ani ne. Ty největší hrůzy navíc zůstávají.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 3. aggu :

  Aleš K: Anebo autor webu zajel po letech do Opavy nafotit pár míst a teď je v řadě po sobě zveřejňuje.
  oh wait…

  Thumb up 3 Thumb down 5
 4. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Kdybych tam jezdil pravidelně, tak je zde článků o rekonstrukcí ještě více. To co se v Opavě realizuje je hodně příjemné a je to jedno z nejkrásnějších měst MSK. Podívat se tam doporučuji všem :o)

  Thumb up 12 Thumb down 0
 5. Jakub :

  Škoda,že tohle je jen nepatrný zlomek starých Kateřinek. Je fajn, že tento dům žije dál.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Pavel :

  Není to bývalé kino Odboj?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Historické snímky lokality. https://staraopava.cz/halkova/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. si delate srandu :

  nevim co z toho bude, každopadne dnes jsem tam videl stat asi 15 cikánů. doufám, že nemáte v plánu tam nastehovat neprizpusobivé. protože zdejsich obyvatel a majitelu bytu se na to nikdo neptal !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Karlos :

  514/61 ( původní Spořitelna) ; ( kino Odboj není v trase, bylo na původní Hálkové ulici 232/32 ).Původní trasa silnice Ratibořská v Kateřinkách směrem na Malé Hoštice pamatuje změnu směru jízdy. Rechts fahren! Jezdí se vpravo ! od 17. března 1939, tedy 2 dny po okupaci Německem.
  • Levá strana domů dodnes stojí v domech v jejichž lomech cesta byla z žulových kostek domy – 1583/33; 1580/61 ( hospoda Katerain ); • Inundační území Opavu v letech 1897 a 1903 sužovaly povodně a ty byly impulzem pro zregulování řeky. Úkolu se v letech 1910 až 1913 dokonale zhostil Ital Angelo Migliarina a 9tikilometrová regulace řeky Opavy zůstává jeho nejznámějším opavským dílem. V původní trase dost domů již dnes schází, jako hospoda Gořula odbočka na původní ulici Černou, kde na rohu stála 514/61 ( původní Spořitelna) ; ( kino Odboj není v trase, bylo na původní Hálkové ulici 232/32 ); 501/77 – lékárna; 227/79 – řezník Srubek; 221/99 – řeznictví ; 115/109 – původní hospoda Vávra
  • Stručná historie města Kateřinek od roku 1124 do roku 1937 se zajímavosti na konci. https://www.staraopava.cz/historiekaterinek.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.