Rekonstrukce nádraží Opava-západ

Výpravní železniční budova nádraží Opava-západ dostane historickou podobu.

Vizualizace:

Současný stav:

Historický pohled:

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Dejv :

  Rekonstrukce roku!

  Thumb up 26 Thumb down 1
 2. potkan :

  nádhera

  Thumb up 23 Thumb down 1
 3. riltr :

  Paráda!!!Opava si to zaslouží

  Thumb up 24 Thumb down 1
 4. Petr :

  dle mého názoru není romantizmus a návrat do minulosti správná cesta u stavby, která není kulturní památkou a byla takto nenávratně znehodnocena minulým režimem, místo historizující formy a polystyrénových detailů bych očekával progresivnější přístup k architektuře

  Thumb up 4 Thumb down 26
 5. Ic540 :

  Za mě super. Nádhera. Společně s očistnou kůrou okolí jako cesta chodníky a zeleň. Mimořádný počin….👍

  Thumb up 20 Thumb down 0
 6. tommtomm :

  Petr: Na jednu stranu máte pravda, při přestavbě stanice mě zamrzelo, že se neposunuli někam jinam ve smyslu posunout celou stanici směrem na most, z pod kterého vést přístup na ostrovní nástupiště, generální rekonstrukce kolejiště včetně mostu to umožňovala, sice by to vyšlo jako dražší varianta ale pro uroveň žst Opava západ by tento koncept jednoduchého ostrovního nástupiště s menší čekárnou přímo na něm dostačoval, dochozí trasy by byly kratší a přehlednější, ale právě využití budovy stanice by pak bylo problematické.
  Na druhou stranu ve chvíli zachování objektu je rozumné ho využít a při rekonstrukci ho přiblížit původní podobě, záměrně píšu přiblížit protože nejde o přesný návrat. Za mě je návrat romantizmu na domy na kterých byl zcela přirozený a rozumný. Bohužel váš názor že to není K.P. a tedy není nutnost ctít historické hodnoty objektu je přesně ten důvod, proč je původní zástavba často ničena, osekávána a przněna a proč se mnohdy za K.P. prohlásí i méně hodnotné objekty jen z důvodu uchránění hodnot před dnešní dobou, to co chápou snad v anglii je pro nás stále nedosažitelný cíl.

  PS: podobným případem je oprava a rámcové navození historického vzhledu u Slezského divadla na Horním náměstí- dnes přirozeně přijatá jako by tam patřila a byla celou dobu, druhým příkladem z poslední doby je český krumlov, také s rámcovým návratem do „romantické“ podoby, tady je odkaz: https://magazin.aktualne.cz/bydleni/ddm-cesky-krumlov/r~63933604b7b511e780320025900fea04/

  Thumb up 10 Thumb down 1
 7. Jakub :

  Ještě posunout zastávku Horovo náměstí pod železniční most, elektrifiovat trať na Krnov, udělat podchod pod tratí na ulici Sokolovskou…

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.