Ozelenění ulice M. Gorkého

V druhé polovině října budou zahájeny zahradní úpravy ulice Maxima Gorkého Krnově. Zahrnují výsadbu tří desítek stromů, čtyř tisíc trvalek a více než 1200 keřů. Práce za 750 tisíc korun včetně DPH do konce letošního roku zrealizuje firma Mgr. Jiří Konečný.

Zahradní úpravy budou provedeny po celé délce ulice, od jejího napojení na Albrechtickou ulici až po nemocnici. „Ulice Gorkého je po celkové rekonstrukci, která vyřešila nové parametry uličního profilu, čímž byly definovány prostory pro doprovodnou zeleň. Bohužel se zde nevytvořilo dostatek míst pro vysázení stromů a tak byl z naší strany vznesen požadavek na bohatší záhony keřů a trvalek,“ uvedl Dušan Martiník z odboru životního prostředí.

Pro výsadbu stromů odborníci z firmy Zahrada Olomouc, kteří zpracovali projektovou dokumentaci, vybrali místa, kde nedochází ke kolizi s inženýrskými sítěmi. „V nejsevernější části u nemocnice budou v nově založené travnaté ploše vysazeny čtyři dřezovce, nedaleko od nich, mezi komerčními objekty, poroste jako solitér platan javorolistý. V rámci celé ulice pak bude vysazeno 24 javorů,“ upřesnil referent.

V nejužším profilu uličního prostoru, u školní jídelny na rohu Albrechtické ulice, pokvetou keře ibišku syrského spolu s podrostem z trvalek – pelyňku. „Na zbývajících plochách jsou navrženy výsadby nižších keřů a trvalek v kombinaci s travinami, které nad keři převažují. Z trvalek to kromě pelyňku bude například chrpa horská, vrbina tečkovaná nebo třtina rákosovitá. Z keřů bude mít zastoupení tavolník japonský a korunatka klaná,“ řekl Dušan Martiník.   

Práce začnou po 15. říjnu terénními úpravami a hloubením jam pro výsadbu stromů, a to tak, aby se výsadba stromů mohla uskutečnit ideálně na přelomu října a listopadu. „Obyvatelé ulice budou informováni o plánovaných zahradnických pracích prostřednictvím letáku, který dostanou do svých schránek. Najdou v něm i odkaz na projektovou dokumentaci,“ uzavřel Dušan Martiník.

zdroj: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.