Nárožní dům Hollarova

Vizualizace možné rekonstrukce domu na rohu ulic Nádražní / Hollarova.

Informace o této rekonstrukci se objevily téměř před rokem. Zpráva vyvolala v jistých kruzích nevoli. Při rekonstrukci má být totiž odstraněn poválečný funkcionalistický parter. Zachovat / nezachovat byla už tehdy otázka do diskuze.

Nyní jsme se konečně dostali k vizualizacím. Jestli však k rekonstrukci opravdu dojde, nevíme. Na všechny barevné návrhy fasády se můžete podívat na Facebooku MAP Architekti.

hollarova

holllarova

hollarova

Za povšimnutí stojí nový parter s Tapas barem od skupiny Depende. Obchodní značka baru byla registrována cca v roce 2013. Skupina Depende se tímto podnikem i prezentuje na svém webu.

hollarova depende
zdroj: FB MAP Architekti

Související články


Komentáře

 1. David Opletal :

  Koukam ze Dependegroup chce byt ostravske http://www.ambi.cz :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aggu :

  Nějak nerozumím tomu, proč chce architekt z Holešovic překopat stávající cenný parter a nahradit ho „čímsi“. Ale pak jsem se podíval na jejich FB, kde se ptají „Jakou barvičku fasády?“ a už mi je to vlastně jedno. Mohlo to dopadnout hůř. Šlo to i zazdít.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. kostelnik :

  Dům se původně nazýval Annahaus, protože ho nechala někdy počátkem 90. let 19. stol. postavit paní Anna Kremerová. V roce 1895 se tam např. otevřel „velký sklad pravých polských nejjemnějších likérů, rosolek, rumu, polské samožitné, jakož i různých specialit jako: chartreusky, bartoszówky,obrozówky, starky, jarzebinky atd. Žádajíce velectěné obecenstvo o hojnou návštěvu, ujišťujeme, že dbáti budeme při mírných cenách vždy nejlepšíobsluhy a znamenáme v dokonale úctě
  Gwoždziewicz & Comp.“ (viz Ostravice, 10.10.1896 :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Jann :

  Tak to jestli se podaří zrealizovat v brzké době, budu tleskat dva dny v kuse. A nebude mi ani vadit, že diskuze nad tónem pastelové fasády by mohla být věčná, a že parter je oproti tomu stávajícímu zchátralému, funkcionalistickému mírně upraven.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. jura5 :

  A nemělo to být původně rekonstruováno na hotel, který měl zastavět i tu proluku na Hollarově.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Rýša :

  jura5: Zastavět proluku asi neprošlo přes pí. starostku a spol. – zřejmě stavba měla málo parkovacích míst.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 7. Crazym :

  Realizace čehokoliv v tomto domě se asi odkládá když se to snaží majitelé pronajmout http://www.imagehosting.cz/?v=060720vov.jpg říkal jsem si proč se tam uklízelo a čistily výlohy :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. AC :

  Crazym: To trochu svědčí o majitelích toho domu, zrušit fungující prodejnu, přijít o několik set tisíc na nájemném (možná milionů) za ty roky a pak zjistit, že na to není, znovu se pokouší o pronajmutí zanedbaných prostor, tentokráte ovšem za poloviční nájemné. Proto ten dům vypadá jak vypadá, kdyby to měl někdo schopný, tak už je to dávno opravené a vypadá to jako na těch vizualizacích výše.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. MM :

  AC: Nechci se vůbec zastávat majitelů, dům je opravdu zanedbaný, ale ten příjem z pronájmu v řádu milionů je utopie. Rekonstrukce domu levná nebude, to jsou miliony, ale příjem z nájmu tomu neodpovídá. Reálně ty dva funkční obchody mohou přinést tak 40-60 tisíc měsíčně. Doba kdy majitelé inkasovali z nájmu obchodu vyšší desítky tísíc nebo statisíce jsou bohužel pro ně pryč.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Jerry :

  Podle mých informací projekt zablokoval menšinový spoluvlastník, který nechce s domem nic dělat a současně odmítá podíl prodat. :/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Lidi, stal se zázrak, u baráku mají zabraný celý chodník a skládají lešení zřejmě na fasádu, teda pokud tam nechtějí pověsit obří billboard :-) http://www.imagehosting.cz/?v=0409201753.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Rýša :

  Crazym: Je před volbami…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. balde :

  Rýša: však to nepatří městu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. D.L. :

  A co májí volby společného se soukromým barákem…? A ví někdo co bude dál po případné rekonstrukci, jestli tam bude dříve plánovaná restaurace??

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Rob :

  Lešení už je skoro hotovo: http://www.imagehosting.cz/?v=img1527.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.