Nárožní dům Hollarova

Vizualizace možné rekonstrukce domu na rohu ulic Nádražní / Hollarova.

Informace o této rekonstrukci se objevily téměř před rokem. Zpráva vyvolala v jistých kruzích nevoli. Při rekonstrukci má být totiž odstraněn poválečný funkcionalistický parter. Zachovat / nezachovat byla už tehdy otázka do diskuze.

Nyní jsme se konečně dostali k vizualizacím. Jestli však k rekonstrukci opravdu dojde, nevíme. Na všechny barevné návrhy fasády se můžete podívat na Facebooku MAP Architekti.

hollarova

holllarova

hollarova

Za povšimnutí stojí nový parter s Tapas barem od skupiny Depende. Obchodní značka baru byla registrována cca v roce 2013. Skupina Depende se tímto podnikem i prezentuje na svém webu.

hollarova depende
zdroj: FB MAP Architekti

Související články


Komentáře

  1. David Opletal :

    Koukam ze Dependegroup chce byt ostravske http://www.ambi.cz :)

    Thumb up 0 Thumb down 0
  2. aggu :

    Nějak nerozumím tomu, proč chce architekt z Holešovic překopat stávající cenný parter a nahradit ho „čímsi“. Ale pak jsem se podíval na jejich FB, kde se ptají „Jakou barvičku fasády?“ a už mi je to vlastně jedno. Mohlo to dopadnout hůř. Šlo to i zazdít.

    Thumb up 1 Thumb down 1
  3. kostelnik :

    Dům se původně nazýval Annahaus, protože ho nechala někdy počátkem 90. let 19. stol. postavit paní Anna Kremerová. V roce 1895 se tam např. otevřel „velký sklad pravých polských nejjemnějších likérů, rosolek, rumu, polské samožitné, jakož i různých specialit jako: chartreusky, bartoszówky,obrozówky, starky, jarzebinky atd. Žádajíce velectěné obecenstvo o hojnou návštěvu, ujišťujeme, že dbáti budeme při mírných cenách vždy nejlepšíobsluhy a znamenáme v dokonale úctě
    Gwoždziewicz & Comp.“ (viz Ostravice, 10.10.1896 :-)

    Thumb up 3 Thumb down 0
  4. Jann :

    Tak to jestli se podaří zrealizovat v brzké době, budu tleskat dva dny v kuse. A nebude mi ani vadit, že diskuze nad tónem pastelové fasády by mohla být věčná, a že parter je oproti tomu stávajícímu zchátralému, funkcionalistickému mírně upraven.

    Thumb up 4 Thumb down 0
  5. jura5 :

    A nemělo to být původně rekonstruováno na hotel, který měl zastavět i tu proluku na Hollarově.

    Thumb up 9 Thumb down 0
  6. Rýša :

    jura5: Zastavět proluku asi neprošlo přes pí. starostku a spol. – zřejmě stavba měla málo parkovacích míst.

    Thumb up 13 Thumb down 2
  7. Crazym :

    Realizace čehokoliv v tomto domě se asi odkládá když se to snaží majitelé pronajmout http://www.imagehosting.cz/?v=060720vov.jpg říkal jsem si proč se tam uklízelo a čistily výlohy :-)

    Thumb up 1 Thumb down 0
  8. AC :

    Crazym: To trochu svědčí o majitelích toho domu, zrušit fungující prodejnu, přijít o několik set tisíc na nájemném (možná milionů) za ty roky a pak zjistit, že na to není, znovu se pokouší o pronajmutí zanedbaných prostor, tentokráte ovšem za poloviční nájemné. Proto ten dům vypadá jak vypadá, kdyby to měl někdo schopný, tak už je to dávno opravené a vypadá to jako na těch vizualizacích výše.

    Thumb up 1 Thumb down 0
  9. MM :

    AC: Nechci se vůbec zastávat majitelů, dům je opravdu zanedbaný, ale ten příjem z pronájmu v řádu milionů je utopie. Rekonstrukce domu levná nebude, to jsou miliony, ale příjem z nájmu tomu neodpovídá. Reálně ty dva funkční obchody mohou přinést tak 40-60 tisíc měsíčně. Doba kdy majitelé inkasovali z nájmu obchodu vyšší desítky tísíc nebo statisíce jsou bohužel pro ně pryč.

    Thumb up 0 Thumb down 1
  10. Jerry :

    Podle mých informací projekt zablokoval menšinový spoluvlastník, který nechce s domem nic dělat a současně odmítá podíl prodat. :/

    Thumb up 0 Thumb down 0
  11. Crazym :

    Lidi, stal se zázrak, u baráku mají zabraný celý chodník a skládají lešení zřejmě na fasádu, teda pokud tam nechtějí pověsit obří billboard :-) http://www.imagehosting.cz/?v=0409201753.jpg

    Thumb up 1 Thumb down 0
  12. Rýša :

    Crazym: Je před volbami…

    Thumb up 0 Thumb down 0
  13. balde :

    Rýša: však to nepatří městu

    Thumb up 0 Thumb down 0
  14. D.L. :

    A co májí volby společného se soukromým barákem…? A ví někdo co bude dál po případné rekonstrukci, jestli tam bude dříve plánovaná restaurace??

    Thumb up 1 Thumb down 0
  15. Rob :

    Lešení už je skoro hotovo: http://www.imagehosting.cz/?v=img1527.jpg

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.