Nárožní dům Hollarova

Vizualizace možné rekonstrukce domu na rohu ulic Nádražní / Hollarova.

Informace o této rekonstrukci se objevily téměř před rokem. Zpráva vyvolala v jistých kruzích nevoli. Při rekonstrukci má být totiž odstraněn poválečný funkcionalistický parter. Zachovat / nezachovat byla už tehdy otázka do diskuze.

Nyní jsme se konečně dostali k vizualizacím. Jestli však k rekonstrukci opravdu dojde, nevíme. Na všechny barevné návrhy fasády se můžete podívat na Facebooku MAP Architekti.

hollarova

holllarova

hollarova

Za povšimnutí stojí nový parter s Tapas barem od skupiny Depende. Obchodní značka baru byla registrována cca v roce 2013. Skupina Depende se tímto podnikem i prezentuje na svém webu.

hollarova depende
zdroj: FB MAP Architekti

Související články


Komentáře

 1. David Opletal :

  Koukam ze Dependegroup chce byt ostravske http://www.ambi.cz :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aggu :

  Nějak nerozumím tomu, proč chce architekt z Holešovic překopat stávající cenný parter a nahradit ho „čímsi“. Ale pak jsem se podíval na jejich FB, kde se ptají „Jakou barvičku fasády?“ a už mi je to vlastně jedno. Mohlo to dopadnout hůř. Šlo to i zazdít.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. kostelnik :

  Dům se původně nazýval Annahaus, protože ho nechala někdy počátkem 90. let 19. stol. postavit paní Anna Kremerová. V roce 1895 se tam např. otevřel „velký sklad pravých polských nejjemnějších likérů, rosolek, rumu, polské samožitné, jakož i různých specialit jako: chartreusky, bartoszówky,obrozówky, starky, jarzebinky atd. Žádajíce velectěné obecenstvo o hojnou návštěvu, ujišťujeme, že dbáti budeme při mírných cenách vždy nejlepšíobsluhy a znamenáme v dokonale úctě
  Gwoždziewicz & Comp.“ (viz Ostravice, 10.10.1896 :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Jann :

  Tak to jestli se podaří zrealizovat v brzké době, budu tleskat dva dny v kuse. A nebude mi ani vadit, že diskuze nad tónem pastelové fasády by mohla být věčná, a že parter je oproti tomu stávajícímu zchátralému, funkcionalistickému mírně upraven.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. jura5 :

  A nemělo to být původně rekonstruováno na hotel, který měl zastavět i tu proluku na Hollarově.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. Rýša :

  jura5: Zastavět proluku asi neprošlo přes pí. starostku a spol. – zřejmě stavba měla málo parkovacích míst.

  Thumb up 13 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.