Náměstí Orlová – aktuálně

Smlouvy byly podepsány, náměstí v Orlové bude.

Nové náměstí v Orlové a jeho okolí bude stavět divize ostravské firmy KR Ostrava Stamont. V nejbližších dnech má proběhnout schůzka mezi městem a dodavatelem stavby. „Po prvních jednáních budeme vědět více, co se týče termínu zahájení prací, technologických postupů. Postupně bude stanoven také harmonogram prací a další detaily,“ přiblížila Martina Szotkowská z orlovské radnice.

Vyjednávání stavby Humanizace a revitalizace centra Orlové trvalo bezmála 10 let. Teď je vše ujednáno. Výběrové řízení vedené Ministerstvem financí skončilo, smlouvu podepsal starosta města Tomáš Kuča, zástupce dodavatelské firmy i ministr Andrej Babiš.

„Naše ministerstvo se bude na akci nadále podílet jako jedna ze smluvních stran. Stanovíme také nezávislého supervizora, který bude celou akci dozorovat,“ uvedl Filip Běhal z tiskového odboru ministerstva.

„Celá akce má od doby zahájení trvat necelé dva roky, 22 měsíců,“ informovala zástupkyně radnice Martina Szotkowská.

Projekt Humanizace a revitalizace centra Orlové kompletně změní vzhled současného centra v okolí městského úřadu. Novotou bude zářit celé současné náměstí a jeho okolí, změny se dotknou také ploch, kde jsou nyní parkoviště u městského úřadu a domu kultury. Pod náměstím stavbaři vybudují podzemní parkoviště, na náměstí vyroste nová budova, kde budou byty i prostory ke komerčnímu využití.

 

 

orlova

celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.