Náměstí Orlová – aktuálně

Smlouvy byly podepsány, náměstí v Orlové bude.

Nové náměstí v Orlové a jeho okolí bude stavět divize ostravské firmy KR Ostrava Stamont. V nejbližších dnech má proběhnout schůzka mezi městem a dodavatelem stavby. „Po prvních jednáních budeme vědět více, co se týče termínu zahájení prací, technologických postupů. Postupně bude stanoven také harmonogram prací a další detaily,“ přiblížila Martina Szotkowská z orlovské radnice.

Vyjednávání stavby Humanizace a revitalizace centra Orlové trvalo bezmála 10 let. Teď je vše ujednáno. Výběrové řízení vedené Ministerstvem financí skončilo, smlouvu podepsal starosta města Tomáš Kuča, zástupce dodavatelské firmy i ministr Andrej Babiš.

„Naše ministerstvo se bude na akci nadále podílet jako jedna ze smluvních stran. Stanovíme také nezávislého supervizora, který bude celou akci dozorovat,“ uvedl Filip Běhal z tiskového odboru ministerstva.

„Celá akce má od doby zahájení trvat necelé dva roky, 22 měsíců,“ informovala zástupkyně radnice Martina Szotkowská.

Projekt Humanizace a revitalizace centra Orlové kompletně změní vzhled současného centra v okolí městského úřadu. Novotou bude zářit celé současné náměstí a jeho okolí, změny se dotknou také ploch, kde jsou nyní parkoviště u městského úřadu a domu kultury. Pod náměstím stavbaři vybudují podzemní parkoviště, na náměstí vyroste nová budova, kde budou byty i prostory ke komerčnímu využití.

 

 

orlova

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Martin [msstavby.cz] :

  Ministerstvo financí bude hledat novou firmu, která opraví náměstí v Orlové
  https://ostrava.rozhlas.cz/ministerstvo-financi-bude-hledat-novou-firmu-ktera-opravi-namesti-v-orlove-7720527

  Thumb up 1 Thumb down 1
 2. Rado :

  Ono kdyby raději tlačili život do staré Orlové, udělali by lépe. Nová Orlová, tedy Lutyně, by si zasloužila jedině kobercový nálet.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. aggu :

  Rado: Ve staré Orlové se dělají asanace historické zástavby i v bezprostředním okolí kostela. Pozemky v okolí pro roztroušenou výstavbu RD jsou poškozené poddolováním. Kdo tam bude investovat do rekultivací? Stát během 10-20 let vyždímá OKD do sucha, zasype jámy a zahodí od karvinska klíče.
  Pro lutyňské sídliště platí totéž co pro Nové Město v Karviné. No future. Okolí Lutyně už ale poddolované není a krajina je pěkná.

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.