Náměstí Jiřího z Poděbrad – detaily

Momentky prvků dodaných při rekonstrukci aneb sváteční procházka náměstím.

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Tak tohle v této vyhlášené čtvrti dlouho nevydrží…

  Thumb up 1 Thumb down 5
 2. Crazym :

  Což o to, zcivilizovalo se to tam každopádně. Včera jsem tam projížděl a nedalo mi to a zastavil jsem a ty konstrukce na fotu č. 5 mi připadají jako totální nesmysl, nemají žádné smysluplné využití snad kromě utracení peněz, nedá se tam ani schovat třeba před deštěm a ani jako dekorativní prvek se mi moc nepozdávají a to radši nechci znát cenu tohoto „díla“.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. AC :

  Imho nyní jedna z lepších částí Ostravy. Zkuste se někdy do této části Vítkovic podívat, celkem to tam prokouklo.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Michal :

  To je snad první náměstí v Ostravě, kde prozřeli a postavili příjemné a bezpečné stojany na kola. Kéž by se ve veřejném prostoru více pamatovalo na cyklisty a jejich potřeby.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Jiri :

  napjatě očekávám komentář stěžující si na to, že lavičky nemají opěrátka…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Jiri: Ja zase cekam poznamku ze stojan na kolo je v teto lokalite nesmysl, ze zde si necha kolo jen blazen ktery o nej chce prijit.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. mJožka :

  Michal: Souhlas. Jen o krapet lepší stojany jsem ještě objevil uvnitř administrativní budovy Nova Karolina Park. Na vodorovné části mají gumu proti odření rámu kola. Akorát do budoucna je jich tam, myslím, malý počet.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Smysl nebo nesmysl to je asi o lidech. Já jsem spíše uvažoval jak to vůbec výrobce myslel, protože nevím jak bych tam to kolo postavil. Nejlepší jsou staré dobré áčka do kterých vjede přední kolo a hotovo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Michal :

  acdlcia [msstavby.cz]: Výrobce to myslel jednoduše, cyklista přijede, kolo o stojan opře a zamkne. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, co do parkování, zamykání (kolo se oproti ostatním typům stojanů dá uzamknout současně se stojanem a rámem + nemá se jak poškodit výplet kola), ale taky co do ceny výroby.
  K těm starým „dobrým“ áčkům: Do nich se bohužel vlezou kola s užší vidlicí, povětšinou tedy kola starší výroby. U dnešních MTB jsem se moc nesetkal s tím, že bych je v tom viděl zaparkované. Navíc při vychýlení ve stojanu dochází k poškození výpletu kola a cyklisté s kotoučovou brzdou zřejmě nezaparkují vůbec.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Michal: Opře??? A co poškození rámu!?! Tak do toho bych nešel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Tomas T. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Pokud jezdim po meste a kolo takto zamykam, tak jezdim na stare skladacce, a tam je mi podreni ramu sumak. Pokud jedu na normalnim kole, tak s tim nikdy neobrazim obchody ale spis s nim vyjedu nekde na vylet se poradne projet. Zamykat kolo ke stojadu, kdy kolo nekolikanasobne prevysuje cenu stojanu je celkem risk.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. mJožka :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tomas T. to popsal přesně. Stojanů vycházejících z tvaru obráceného „U“ je plné Německo, Francie či Nizozemí. Rozdíl oproti nám je, že lidé tam jezdí na městských kolech relativně malé hodnoty.
  Češi to vzali „bohužel“ svou cestou. ČR v EU patří k zemím s nejvyšším poměrem nakupovaných trekingových a horských kol ke kolům ostatním a přitom Češi ve městech chtějí cyklistickou infrastrukturu jako je v Berlíně či Amsterdamu. Stojany jaké jsou na Nám. Jiřího z Poděbrad, myslím, čekají až Ostravané přijdou na již na západě vyzkoušený (a hlavně fungující) způsob dopravy po městě a pak stojany budou v obležení starých, jednoduchých kol (jak se říká „arabů“ či „ukrajin“) třeba studentů ze střední školy v čele náměstí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Nevím sice v jakém sídle vy a ostatní žijete, ale já mám byt plochy cca 40m a opravdu si mohu dovolit jenom jedno kolo. Myslím si že mít jedno kolo na nákupy, jiné do lesa, jiné do města, jiné do divadla… se u nás asi nikdy nechytne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. mJožka :

  acdlcia [msstavby.cz]: a proto staré městské kolo máme zamčené přes rám venku u bytelného stojanu (alt. zábradlí, sloupku dopravní značky, atd.). Mně to alespoň tak v Ostravě ve Vítkovicích funguje už přes rok a půl :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas T. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Tak bydlim v panelaku, a doma kolo samozrejme nemam. Davam ho do spolecne kolarny ve sklepe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Jak to tak čtu, zas si připadám nějakej divnej… :-) Nebydlím v ničem velkém, kol mám více, nikdy bych ho nenechal venku na ulici bez dozoru ani zamčené natožpak ve Vítkovicích :-), nedal bych je do společné kolárny ani do sklepa přestože ho mám dobře zabezpečený a samozřejmě je mám doma… :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.