Nádraží v Havířově se bude rekonstruovat

Nádraží v Bruselském stylu v Havířově, které se mělo původně demolovat, se dočká rekonstrukce.

Nový majitel nádraží, kterým je Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), připravuje dvě části modernizace. Jedna se týká nádraží, na kterou si v rozpočtu vyčlenil zhruba 50 milionů korun. Druhým projektem je mnohem nákladnější a technicky náročnější celková modernizace železniční stanice, včetně technologií.

V současné době se jedná o tom, zda se bude nejdříve opravovat nádraží a následně rekonstrukce stanice, nebo se oba projekty sloučí a provedou současně. Reálnější je přitom druhá varianta.

„SŽDC dala opravu havířovského nádraží do svých plánů v podobě investiční přípravy. Letos bychom rádi zahájili projektovou přípravu rekonstrukce výpravní budovy s tím, že předpokládáme, že dojde k redukci stávajícího objektu se zachováním středové části. Reálný termín zahájení stavebních prací zatím nelze sdělit, protože budeme spolupracovat se stavební správou SŽDC, se kterou budeme koordinovat práce, neboť se připravuje kompletní rekonstrukce železniční stanice. Předpokládáme, že to bude nejdříve v roce 2019,“ potvrdila Deníku mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Připravovaná rekonstrukce nádraží bude jistě sledována laickou i odbornou veřejností. Několik let se vedl spor o to, zda nádraží prohlásit památkou a zda bourat nebo nebourat výpravní halu. Nádraží památkou není a nádražní hala zůstane i nadále dominantou, byť i ona projde modernizací. V každém případě bude zachována velká prosklená stěna, mozaika, strop a další prvky, které jsou s halou neodmyslitelně spjaty. „V rámci rekonstrukce bude nádraží citlivě a účelně modernizováno. Samozřejmostí bude dosud scházející bezbariérový přístup k nástupištím,“ dodala mluvčí Šubová.

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Že by v tomto Absurdistánu konečně jednou zvítězil zdravý rozum ?

  Thumb up 10 Thumb down 2
 2. Michal :

  Začal bych tleskat, až uvidím výsledek. Ještě se může plno věci dojebat.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 3. VU :

  Jen aby se uprostřed haly neobjevil výtah tak, jak se objevil na hlavním nádraží nebo uprostřed vstupní haly DK Akord.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. VU :

  Respektive nic proti výtahům a bezbariérovosti. Jen proti jejich nevhodnému umístění vzhledem k původní stavbě.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Aneb jak ještě méně efektivně využít peníze. :(

  Thumb up 3 Thumb down 14
 6. LK :

  thrpst: by mě zajímalo, od kdy je efektivnější (ekonomičtější a ekologičtější) něco postaveného zbourat a postavit tam znovu něco jiného (a beztak v menší kvalitě, horším vzhledu a za stejné peníze, jako rekonstrukce)

  Thumb up 9 Thumb down 2
 7. Honza :

  Bylo by super kdyby se také našly peníze na prodloužení podchodu směrem městská část Šumbark ( Lidl )

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. honza :

  U mostu v Dělnické ulici v Havířově už stavbaři začali stavět novou železniční zastávku.
  http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/mesto-bude-mit-novou-zeleznicni-zastavku-20170331.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. honza :

  V plánu jsou také demolice, dominantní výpravní hala však zůstane
  http://karvinsky.denik.cz/diskuse/nadrazi-v-havirove-se-docka-opravy-bourani-se-nevyhne.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Bartošek Jiři :

  Měl bych zájem u OCHRANKY která bude hlídat nádraží. Dostal bych kontakt kdo tento objekt bude hlídat . Dekuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Oasis :

  +článek: „Havířovské nádraží v bruselském stylu čeká za dva roky stamilionová oprava“ na ostrava.idnes.cz: http://ostrava.idnes.cz/opravy-nadrazi-v-moravskoslezskem-kraji-fp4-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170905_349969_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.