Multifunkční parkovací dům u MNO

Stavba parkovacího domu není ještě dokončena a již je výrazně znečištěna nečistotami z vlastních konstrukcí.

Cortenové obložení měl pravděpodobně přispět k rádoby oživení vzhledu stavby. Stékající dešťová voda s příměsi rzi však znečišťuje betonovou římsu po obvodu stavby. Veřejnosti je již známe i budoucí podoba přilehlého veřejného prostoru. Laciná zámková dlažba v kombinaci s ne záhonem, ale mořem štěrku s unifikovaně vysázenou zelení.

Související články


Komentáře

 1. riltr :

  autorovi článku: myslíte si, že to nebyl záměr a architekt stavby s tímto nepočítal? co je na tom špatného, fasáda tak působí organicky a v čase se mění – materiál podléhá vnějším vlivům. Za mě je to v pořádku a krásné, to jen kdybyste polemizovali, že se to nikomu nemůže líbit…

  Thumb up 35 Thumb down 24
 2. riltr :

  a propos, pokud je záhon navržen správně, tak do dvou let plocha přes období vegetace zaroste tak, že štěrk bude patrný jen od konce podzimu do konce jara, kdy určitě nebude přispívat k přehřívání daného prostoru…

  Thumb up 26 Thumb down 14
 3. Tom :

  riltr: Naprostý souhlas. Myslím, že jsme neobjevili ameriku tím, že daný materiál pouští rez a „znečišťuje“ okolí. Zcela jistě projektanti i ti co daný záměr vybrali o tom vědí. K industriální Ostravě tento materiál hold patří.

  Thumb up 27 Thumb down 16
 4. Martin [msstavby.cz] :

  riltr: Jojo, s kolegy z oboru se jen divíme tomu, co jde zde vytvořit a lidem to prezentovat, jako světovou architekturu. Zároveň se ale z dlouhodobých zkušeností nedivíme tomu, že jsou zde akceptovány podobné realizace. Lidem zde stačí málo a jsou nadšení z každé pouťové atrakce.

  Ten záhon s neobnovitelným materiálem v podobě štěrkového mulče nemá nic společného s přírodním řešením prostoru.

  Thumb up 33 Thumb down 19
 5. Dan :

  Tom: Mne uz ten narativ, ze vse spinave patri k Ostrave lehce vytaci. Ano, Ostrava je stal jeste plna zrezlych a styrych ocelovych konstrukci.

  Nasi predci by si vsak nenechali tect bordel po fasadach. Dnes omitka, beton. Analogicky k te dobe po cihelnych fasadach.

  Thumb up 22 Thumb down 8
 6. Nuny :

  Martin [msstavby.cz]: Ano, lidem staci fakt strasne malo… Ten barak je uz od pohledu pripraven na klimaticke zmeny, ekologie, kam se podivas 🤦🏻‍♂️

  Thumb up 7 Thumb down 7
 7. Rdm :

  riltr: takže od podzimu do jara bude ten „záhon“ jen štěrkové pole plné vajglů? Stačí zajet na Jih a vidíme, jak špatné řešení to je…

  Thumb up 26 Thumb down 6
 8. Jarda :

  Je to hnus už teď. Corten do Ostravy cpou lidi, kteří uvízli v myšlení někde v 80. letech minulého století. V Ostravě je už tolik zrezivělých staveb, proč přidávat další, které vypadají od začátku stejně jako tyto neudržované?

  Thumb up 13 Thumb down 15
 9. Crazym :

  Stejně nechápu proč furt mají tendenci na technických stavbách jako je místo pro parkování vytvářet ty kudrlinky na fasádě za jejich cenu mohli mít třeba půl dalšího patra. Pak to dopadá jako ten vítězný projekt garáží o šestset metrů vedle.

  Thumb up 14 Thumb down 10
 10. Vítek :

  V podstatě jsou tam tuny zbytečného železa pouze pro pochybný efekt.

  Thumb up 24 Thumb down 10
 11. Nuny :

  Vítek: Porad jsem cekal, k cemu budou ty trubky v rozích… Tak pry samoucelny designovy prvek. Tohle proste nepochopim.

  Thumb up 8 Thumb down 6
 12. Petr :

  Byl bych za nechat skanzen jen DOV, do kterého i ten corten patří, ale prosím už to nepoužívejte nikde jinde ve meste

  Thumb up 9 Thumb down 7
 13. Cortenius :

  Příliš manýristické. Spousta hmoty okupuje prostor jen jako dekorace.

  Urbanisticky rovněž zbytečně přeexponované, podobně jako další plánované parkovací domy, třeba ten, u kterého bude stát katedrála, nebo ten u kterého bude stát koncertní sál :)

  Thumb up 16 Thumb down 12
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Čtenář zaslal fotografii elegantního řešení, které odvádí znečištěnou vodu do svodu a ta tak neznečišťuje své okolí.

  Thumb up 19 Thumb down 4
 15. zerdě :

  corten je teď skoro na každé novostavbě či rekonstrukci, nemůžu říct, že by se mi to moc líbilo, ze začátku je to bylo zajímavé vybočení z uniformity, teď už myslím, že je to vizuální smog, hlavním důvodem asi je, že fasáda má být bezúdržbová a evokace průmyslové Ostravy, a proto i ty štěrkové záhony – nemusí se plít a ani se z toho záhonu neuklízí čika a drobný nepořádek, nakonec se z venkovního prachu vytvoří něco jako substrát a roste tam kdejaký plevel, takže to zapadne do celkového koloritu bezúdržbové Ostravy

  Thumb up 17 Thumb down 7
 16. Mx :

  Jak strašlivě málo by v Ostravě stačilo k úplně jinému výsledku na mnoha místech bez razantních nákladů, mám na mysli použitou dlažbu, a přitom by to opět bylo betonová levná dlažba. https://www.msstavby.cz/pristavba-oc-futurum-6-24-07-2020/

  Ale laciné myšlení nízkých nároků a obecně omezené myšlení je nepřekonatelná překážka.

  Thumb up 18 Thumb down 4
 17. aldar :

  Taka rezava čepica, kera nema ani ty rohy stejně vysoke…
  No, když neumim ty okna jaksi srovnat, tak před to dam taku černu cypovinu a řikam vam – je to design!!!
  Zas se kajsik ztratila architektura…

  Thumb up 8 Thumb down 7
 18. M :

  Už vidím ty dementní politiky, jak se u toho budou slavnostně fotit a chvástat se, že „zase udělali něco pěkného pro občany…“ Tato nemyslící hovada bez špetku vkusu a studu nahnat někam do Západní Evropy, aby nasáli tamní architekturu. Klidně i s jednosměrnou jízdenkou, pokud to nepochopí.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 19. Meister_War.py :

  Mě se ten corten líbí a mile rád bych ho přivítal i na dalších projektech. Záhon mohl být lepší ale jako nějakou katastrofu ho nevidím. Soudit můžeme ať v momentě, kdy plně vyroste a vykvete. Jsem pouze zklamaný z použité dlažby. Ale jinak se mi to líbí.

  Thumb up 11 Thumb down 12
 20. Kuba :

  Líbivost každé budovy je subjektivní záležitost. U této stavby je vidět, že invence nepřišla, architekt bezduše vhodil do kdysi industriální Ostravy kusy předrezivělého plechu a doufal, že Ostravákům, pyšným na své Ostravské hradčany v DOV, se tím trefí do vkusu. No, aspoň za mě – minul.

  Thumb up 15 Thumb down 10
 21. Romana :

  Vypadá to stejně, jako na vizualizacích – hnusně.

  Thumb up 9 Thumb down 9
 22. panakis :

  Vubec. Je to dobry. Mame pred nemocnicou garaze to se rovna uspech. Jo ze tam neni fontanka s vodotriskem vsichni prezijeme. aji tu zamkovku rozdycham.. Tvl mohl tam byt furt ten hnusny parkac.. a ted mi spivej Pavarotti. Jednoznacne posun k lepsimu. Ano Martine Korten te drazdi.. ale jinak je to ok. Cekam kdy vybulis ty korten hausy od te lavky co te tez sere.. Jinak dneska bagr uraduje na slezke.. asi doslo jaro driv…

  Thumb up 5 Thumb down 15
 23. Dan :

  panakis: Proboha, nepiste pod vlivem. Pak nejde pochopit co pisete.

  S takovou si fakt „Z“pivat nebudete.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 24. Marthin :

  Může mi někdo vysvětlit, kdo přišel s tím idiotským „řešením“ návaznosti chodníků podél ulice Hornopolní? Původně byl celý roh křížení s ulicí Na Fifejdách snížený, aby mohli chodci lehce přejít přes obě silnice, nově tam dali obří obrubníky a přechod bude až „za rohem“ blíže hasičské zbrojnice https://www.google.com/maps/@49.8329252,18.2782947,3a,37.5y,188.67h,83.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQyspxNFG2l7OgD3R5v9D2g!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
  Proč tohle město neustále jde proti trendům západní civilizace, která chce zlepšovat podmínky chodců v centrech měst?! Proč město nepřímo své obyvatele motivuje ke stěhování na periferii, odkud by dojížděli do centra města autem, protože podmínky pro auta jsou v centru lepší než pro místní obyvatele chodící pěšky?!Pořád se žvaní o 15min městě, a pak přijde něco takového… Myslel jsem, že už takové ty módy znepříjemňování života chodcům jako můžeme vidět na 28. října u Karoliny, jsou pryč. Chodec by tam místo pár metrů podél ul. 28. října měl nachodit oklikou 150 m, ale stejně většina lidí spíš prošlape travnatý ostrůvek mezi silnicemi. Prostě debilita místo přijatelného řešení…

  Thumb up 7 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.