Multifunkční dům Muglinov

Obvod Slezská Ostrava plánuje výstavbu multifunkčního domu v části Muglinov. Veřejnou zakázkou hledá dodavatele stavby.

Předmětem řešení se stává trojúhelníkový pozemek mezi ulicemi Hladnovská, Betonářská a Komerční, který se nachází v městském obvodu Slezská Ostrava. V této lokalitě s vyšší hustotou zástavby je také vyšší hustota obyvatel a chybí zde jakákoliv podobná budova občanské vybavenosti. Předmětem této veřejné zakázky je tedy výstavba budovy v podobě multifunkčního centra, které zde chybí a v jeho prostorech bude vybudována knihovna, multifunkční sál, restaurace a deset bytových jednotek. V multifunkčním domě vznikne dále ordinace, která zvýší dostupnost zdravotnických služeb v této části městského obvodu. Výstavba deseti bytových jednotek rozšíří bytový fond městského obvodu. Multifunkční komplex doplní rovněž restaurace.
Novostavbu multifunkčního objektu lze rozdělit na několik částí dle jejich využití a funkce. V suterénu je situováno parkoviště pro rezidenty a trvalé pracovníky v dalších částech objektu. Také jsou zde místnosti pro technické zařízení budovy (strojovna vzduchotechniky, kotelna) a sklepní kóje pro rezidenty. V prvním nadzemním podlaží se nachází multifukční sál propojitelný s knihovnou, restaurací i venkovním jevištěm, zázemí pro účinkující, skladové prostory, foyer, šatna a sociální zařízení. Dalším funkčním celkem je knihovna, která je rozdělena na část pro dospělé a pro děti. Nachází se zde rovněž učebna/přednášková místnost, recepce, zázemí správy knihovny a sociální zázemí. Třetím funkčním celkem je restaurace, která bude sloužit jak návštěvníkům z vnějšku, tak pro zajištění stravovacích služeb provozu kulturního domu. Nad prvním nadzemním podlažím vystupují čtyři věže, které obsahují další funkční celky. Ve třech věžích se nacházejí bytové jednotky o velikosti 3+kk. V jedné pak kancelářský prostor správy kulturního domu a ordinace lékaře.
Tato veřejná zakázka bude spolufinancována Ministerstvem pro místní rozvoj ČR prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027 (dále jen „IROP“) na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace vydaného dne 25. 7. 2023 podle ust. § 14 odst. 4 ve spojení s ust. § 14m zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

zdroj: profily.proebiz.com

Související články


Komentáře

  1. koudy :

    Krásná ukázka toho jak parkovací nromy zhyzdí barák.

    Thumb up 1 Thumb down 5
  2. Dan :

    koudy: No, tady to neni parkovacimi normami. Preci veschny domy co stavime nejsou ohavne.

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.