Nový Jičín plánuje tenisovou halu

Nový Jičín připravuje stavbu tenisové haly. Objekt se třemi kurty bude stát na ulici Bohuslava Martinů. Zakázku na zpracování projektové dokumentace chce radnice vyhlásit ještě letos.

Vize nových sportovišť v Novém Jičíně nabírá na poněkud konkrétnějších podobách. Po architektonické soutěži, která určila vzhled nové víceúčelové sportovní haly u letního stadionu, nyní město plánuje i stavbu tenisové haly se třemi kurty, a to na ulici Bohuslava Martinů.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Potřebnost a umístění té tenisové haly vyplynula ze zastavovací studie sportovního areálu, která byla vytvořena a schválena v roce 2020. Původně byly dvě varianty možného umístění. Jedna tato, která zvítězila, a druhá na dnešních spodních tenisových kurtech u řeky Grasmanky ve sportovním areálu. Byla zpracována studie, která byla vzata radou města na vědomí, a bylo schváleno zadání vyhlášení veřejné zakázky na zpracovatele projektové dokumentace.”

Zakázka na zpracovatele projektu by měla být vyhlášena ještě letos, otázka zahájení výstavby bude záležet na možnostech financování, město bude usilovat o dotační tituly. Odhadovaná cena sportoviště by měla být kolem 150 milionů korun bez daně. Dalších zhruba pět a půl milionu korun by měla stát úprava okolních ploch včetně parkoviště pro 50 automobilů, které by sloužilo i jako odstavná záchytná plocha pro návštěvníky areálu zimního a letního stadionu.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ta cena a vůbec ta struktura té haly je ovlivněna jak podložím a terénními úpravami, tak vysokou spodní vodou, která se zde nachází, tak proto ovlivňuje i zakládání té stavby.”

Nová hala by měla respektovat i takzvanou modro-zelenou infrastrukturu, měla by mít zelenou střechu se solárními panely. Po jejím dokončení by zanikly čtyři antukové kurty u Grasmanky, kde studie sportovního areálu počítá s jiným využitím.

Město má v současné době zpracovanou studii tenisové haly od firmy REFUEL s.r.o.

zdroj text: polar.cz
zdroj vizualizace: novyjicin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.