MÚK Místecká x Moravská

V letošním roce se plánuje propojení ulic mimoúrovňové propojení ulic Místecká a Moravská.

V souvislosti s výstavbou záchytné parkoviště u Kolonie Jeremenko jsme byli upozornění na fakt, že z ulice Místecké se na ulici Moravskou (kde se nachází plánované napojení parkoviště) nedá přímo dostat. Dopátrali jsme se k informacím, že v letošním roce má začít stavba propojení těchto dvou ulic. V rozpočtu města Ostravy je pro tuto stavbu na rok 2018 vyčleněna finanční částka.

Bez MÚK Moravská by řidiči od Frýdku-Místku byli nuceni projet Hrabůvkou a Zábřehem, aby se na záchytné parkoviště dostali.

Související články


Komentáře

 1. Petr Halfar :

  Při jedné špíně Moravskou protáhněte až na Frýdeckou.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 2. Davidb :

  Petr Halfar:
  Nevím jestli je to důležité protáhnout až na Frýdeckou, teď když se staví Mostní.
  Spíš bych tam viděl cyklostezku.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 3. Ostravan :

  Když jsme u dopravních staveb, tak ještě jeden odkaz: https://www.msk.cz/cz/doprava/dopravni-situace-v-ostrave-v-letech-2018-2020-99152/

  Ředitelství silnic a dálnic ČR v sezoně 2018 zahajuje na silnici I. třídy č. I/11 (ul. Rudná v Ostravě) rekonstrukci mostů přes Ostravici a železniční vlečku u Hornbachu. Po celou dobu prací bude možné projíždět jen ve směru Havířov – Ostrava. Ve směru do Havířova nebude doprava po mostě možná a řidiči musí využít objízdných tras, zejména ulice Místecká, Plzeňská, Frýdecká.

  Moravskoslezský kraj ve spolupráci s městem Ostrava ve stejném období zahajují rekonstrukci mostů na ulici Výškovická. Jedná se o mosty přes ulici Rudná a železniční trať 321. Na těchto mostech je společně vedena silniční a tramvajová dprava. Práce se předpokládají na dvě stavební sezóny. Po dobu oprav bude preferována hromadná doprava a vždy bude zajištěn provoz tramvají. Ve zbývajcím volném dopravním prostoru bude vedena silniční doprava, podle etapy prací buď ve směru do Výškovic nebo od Výškovic. Pro opačný směr bude nutné využívat objízdné trasy, primárně ulici Plzeňská.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Davidb :

  Ostravan:
  A to by letos měla začít výstavba Mostní. Takže přes Hrabovou a Vratimov (Frýdeckou) to bude masakr neuvěřitený.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. LK :

  Tento sjezd mi chybí, zbytečně musím projíždět přes hrabůvku

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. rasta :

  Ostravan: to bude masakr, hlavně ta Rudná…..omg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Marek :

  rasta: v době špičky ano, ale jinak žádná tragédie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas :

  Ten druhý obrázek je pěkná blbost. To nikdo nebude takhle složitě objíždět. Po odbočení na Hrabůvku sjede hned prvním sjezdem na Dr. Martínka a kolem kostela na Závodní a Moravskou. Viz https://mapy.cz/s/2mLKQ
  Proč by někdo jezdil až na kruháč, čekal na světelné u Hlubiňáku a pak se vracel zpátky po Provaznické. Nebo jel dále k UMOBu, cestou další dvě světelné, pak odbočil na Moravskou a pak na Závodní kde jěště musí dávat přednost při odbočení doleva a zase čekat.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. Davidb :

  Tomas:
  Tak blbé jsou obě varianty ne?
  Bez MÚK Moravskou to prostě nemá cenu.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Mark :

  Vidím dobře, že podle toho nákresu tam mají na obou stranách mostu přes Místeckou vzniknout dva minikruháče?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Rdm :

  Ten sjezd na Místeckou je dvouproudý, nevím proč chtějí stavět novou nájezdovou rampu, když by stačilo udělat „zatáčku“ na současnou silnici. Bylo by to podstatně levnější a rychlejší. Taky moc nerozumím tomu plánku, to se bude dělat i propojení s Frýdeckou?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. aggu :

  Mark: Ano. Stávající křižovatka u Shellu se přebuduje na OK, za mostem vznikne druhá OK – jedno rameno nájezd z Místecké, druhé plánované propojení na Frýdeckou, třetí sjezd na Místeckou a čtvrté přes most na Moravskou.
  Jediné co mám s otazníkem je, jak se vypořádají se stávající zástavbou RD na Místecké. Snad se podaří „Novou Moravskou“ alespoň trochu odsunout a zřídit podél PHSky. Protože tahle propojka bude extra frekventovaná. Což nebude jen tak, když mají nad hlavou vysoké napětí.
  A samozřejmě na křižovatce Moravská/Závodní semafor. Už tam měl být dávno.
  PS: jo a majitel Chýlka na rohu by se měl konečně chytnout za nos a podívat se na staré pohlednice jak jeho hospoda vypadala kdysi. Ten barák je teď k pláči. Stejně jako Helbich a další „kulturní domy“ u nás na jihu. Moc toho ze staré Hrabůvky nezbylo, obnovení historických fasád (třeba i za účasti města) by Hrabůvku oživilo. Z chronické nudy.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. Davidb :

  aggu:
  Prosím tě které RD na Místecké?
  Není to překlep?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. aggu :

  Davidb: Moravské ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Tomas :

  Davidb: Já jsme reagoval jen na ten obrázek, který měl naznačit jak by jezdili řidiči, kdyby nebyla odbočka z Místecké na nové parkoviště. Nechápu proč tam není udělaná odbočka už dávno. Pár metru asfaltu na vracečku už tam mohlo být roky. Současný billboard se vyhodí, nevím jak je to s pozemkem od Baxtry, ale pár metru trávniku by nemusel být problém vykoupit. Možná vadí ten sloup elektrického vedení a ochrané pasmo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Tomas :

  aggu: Jenom ne semafor u Chýlka. Pro pár minut přes den kdy je tam špička. Ten semafor zabije plynulost provozu mnohem více.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. Davidb :

  Tomas:
  Jo jasně já to pochopil.
  Taky to nechápu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Rdm :

  Tomas: jenže když se tam přivede provoz z Místecké od Frýdku, tak je otázka jak se provoz zvýší i když semafor by tam asi nebyl úplně nejlepší.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Davidb :

  Rdm:
  Tak potom udělat hlavní cestu Moravská – Závodní doprava.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. aggu :

  Tomas: Pár minut? ;) Já už kolem Chýlka do Hrabůvky raději nejezdím a beru to oklikou až kolem kostela.
  Davidb: To spíš ještě jednu OK i u Chýlka. Ale až se vše propojí na Frýdeckou bude možná i OK málo. Kdo by se trmácel na jihovýchod přes Vítkovice…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. acdlcia [msstavby.cz] :

  Davidb: Doleva.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Jp :

  taky nechapu, jak pise rdm, proc se neudela odbocka a nezrusi se ty dva pruhy, mam to skoro za domem a nepmatuju si, ze by tam sjizdelo z Moravské tolik aut, aby ten sjezd musel mit dva pruhy. Mozna jak pise Aggu, az se nekdy udela pripojeni ores reku na Frydeckou, ale protoze o nem se jeste ani nemluvi, tak asi jenom tak nehrozi. Ona Moravksa je vubec takova specificka, v pulce je preseknuta u autoservisu, potom to “esicko” u finskych domku, potom z niceho nic dva pruhy…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Jsou to šprýmaři, jak pěkně sypou ty sumy z rukávu :DD https://www.seznamzpravy.cz/clanek/centrum-ostravy-dusi-tisice-automobilu-mesto-je-chce-vytesnit-na-periferii-42304?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp Zvlášť ten pan Semerálek :DD

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. davidb :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Nema problema :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. MM :

  Crazym: To byl rozhovor :-D. V reportáži pár záběrů centra a hned se člověku zvedá kufr. Já si myslím, že třetí největší město ČR by mělo řešit výstavbu parkovacího domu včetně obchodních prostor v prvním a druhém podlaží vedle obchodního domu Horník. Tím by se zlepšila dostupnost centra, ubylo by aut v okolních ulicích. Potom bych tvrdě pokutoval špatné parkování. Následně opravit šílenou ulici Čs. legií. Druhý parkovací dům v DOV pro pracanty a návštěvníky z Frýdku a okolí. Hotovo. Podle mého nikdo neřeší nebo nekalkuluje s následnou údržbou parkovišť a okolí. Jakmile rozdělíme parkovací plochy na více míst, bude nás to stát víc peněz a pravidelné výdaje. Semerák si realizuje své nesmyslné vize, ale někdo by už měl říct dost. Ještě, že nás letos čekají volby.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 26. vlabra :

  MM: Podle mne, by se místo těch parkingů u Moravské a Rudné měl využít celý prostor pod Frydlantskými mosty. Úprava toho štěrku co pod nimi je bude určitě levnější, než stavba nového parkoviště a rampy z Místecké

  Thumb up 5 Thumb down 0
 27. rasta :

  Moravskou začali využívat uspěchaní frýdečáci a čeladeňáci, aby nemuseli čekat na světlech na Rudné. Tuhle cestu bych do takových plánů vůbec nezahrnoval. Vzhledem k zástavbě a samotnému napojení se Závodní. Celý hokuspokus s takovými záchytnými parkingy je taky naprd. To si město nebo radní pro dopravu myslí, že někdo bude přesedat na tramvaj aby ujel sedm zastávek do centra? Když budu bydlet na Čeladné a denně dojíždět do centra do kanceláře, rozhodně nenechám auto odstavené někde ve Vítkovicích a zbytek dojedu MHD. Jiný příklad: jedu z FM do Ostravy sdílenou felícií s osádkou pěti lidí. Hromadně a s radostí odstavíme vozidlo a počkáme si na tramvaj. Ať mi někdo vysvětlí, pro koho jsou taková záchytná parkoviště určena? Ano, pochopím to na kraji města u slavných terminálů. Nebo vybudování velkokapacitních domů v širším centru, ale tohle ne…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 28. aggu :

  P+R necílí na lokály, kteří dojíždějí každý den řekněme z F-M do centra a už dávno mají zažité kam a jak s autem. Cílí na ty, co přijíždí třeba jednorázově, z větší dálky a je pro ně příjemnější nic neřešit, nehledat, nestresovat, odstavit auto před centrem a dojet si ten kousek tramvají. Vždyť se to tak děje živelně už kolik let, jen kousek vedle, před tím děsivým Kauflandem u Don Boska nebo u Futura.
  Druhá otázka samozřejmě je, jestli 1) je to v tom nějaký systém a 2) co to přinese ekologii, kterou si teď každý bere do úst. Imho: 1) Není a 2) Nic.
  Žádná veřejná ani odborná debata k dopravnímu systému ve městě neexistuje. Kromě pravidelného face palmu, kterými nás ti odppovědní za urbanismus a dopravu zásobují (Hranečník, Dubina a další pitomosti…).
  Pokračující chaos ve městě, které se 200 let vyvíjelo chaoticky. Well done Semeráku, well done ÚHA.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 29. Dříč :

  A to je zajímavé, že najednou to jde, když se chce, realizovat nové rampy!
  Rudná x Místecká tam to ale nikdo neřeší!!!!
  Zmíněná záchytná parkoviště jsou nekoncepčním nesmyslem „destrukčního politického klubu Ostravak“… :/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 30. Jarmil Buqa :

  Ví někdo, kdy začnou kopat?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 31. Radek :

  At to stavi jak koli hlavne at protahnou most nebo udelaji stezku k cyklostezce Hrabova Hrad pro Vitkovicaky a Habuvku. Do dnesni doby to neni a tet kdyz zavreli rudnou tak se nejde dostat z Vitkovic k rece na stezku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Josef :

  Jarmil Buqa:

  To by mě taky zajímalo

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.